Den nezávislosti (1996)

Super oddechovka a výplach mozku. Vždy, když si chci odpočinout, se k tomu vrátím. Vůbec na nic si to nehraje a to se mi líbí. Navíc lodě ufounů také používají Windows. Jen nad tím nesmíte přemýšlet

Leonard Bernstein nahrává West Side Story (1985) (TV film)

Moc zajímavý dokument, který umožňuje sledovat nejlepší z nejlepších hudebníků při práci. Četl jsem, že nahrávací sezení je více stresující než normální živé vystoupení. Asi to tak bude. Sledovat Joseho Carerrase jak mu tečou nervy a dělá chybu za chybou, je moc poučné. Bernstein vzdor tomu všemu zachovává téměř ledový klid.. téměř. Navíc ty pěvecké hvězdy. úžasné

G. Puccini: Madama Butterfly (1975) (TV film)

Malinko průměrné zpracování této Pucciniho opery. Mirella sice zpívá jako bohyně, ale role jí vizuálně nesedne. Na divadle by se to sneslo, tady jí vidíme příliš zblízka. Šíleně průměrný Domingo

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Sci-fi s béčkovým námětem. Ve svém oboru jde asi o nejlepší film.  mám rád ten film, ale ta vysoká pozice na absolutním žebříčku je nesmysl

Sunset Boulevard (1950)

Jeden z nejlepších filmů, které jsem kdy viděl. Má to vcelku pomalý rozjezd a chvíli to trvá, než se tam začne něco dít. Ale dostalo mě to

Pocta Seville (1981) (TV film)

To byl Placido ještě mladý a myslel si, že je tenor nikoli baryton. Roky jsem k němu vzhlížel  a považoval ho za osobní vzor. Já neumím naložit s informacemi, které vyplavaly. Nevěřím ti, Placido

Le nozze di Figaro (1976)

To není Figarova svatba, to je sen. Hermann Prey jako Figaro, Dietrich Fischer-Dieskau jako Almaviva, Kiri TeKanava jako kněžna Almaviva, Mirella Freni jako Zuzanka, a Maria Ewing jako Cherubin. Figarka je vlastně sbírka hitů a to se tady projevuje na plno. Orchestr vede Karl Bohm. Starej dobrej Bohm.

Rigoletto (1982)

Moc se mi to nelíbí. Pavarottiho nemám moc rád. Edita Gruberova místy vypadá poměrně unyle. Wixell je dobrý, ale to nestačí. zklamání

V pravé poledne (1952)

Velmi pomalé vyprávění, které stojí na šokujícím charismatu Garyho Coopera. Jen jestli to není moc pomalé. Myslím si, že ano. To na mém hodnocení ale nic nemění.

Tosca (1992) (TV film)

Jak to utíká, kde jsou ty doby, kdy jsem vstával brzy ráno, abych viděl přímý přenos. V té době jsem Dominga obdivoval a považoval ho za svůj osobní vzor. Inu, po tom, co na něj vyplavalo, nevím co si mám o něm myslet a jsem velmi opatrný. Ale tento TV film mě  vždy uchvátí. Ruggero Raimondi jako baron Scarpia je tak zlý a nechutný .. míněno jako superlativ. Malfitano je stále velmi krásná. Bohužel hvězda dolů za Pacidissimovo sexuální predátorství