Trovatore, Il (1978) (TV film)

Herbert von Karajan, Raina Kabaivanska, Fiorenza Cossotto, Placido Domingo a Piero Cappuccilli a explozivní Trubadúr. Někdy v té době hodil Franco Bonisolli po Karajanovi dřevěným mečem a ocitl se v nemilosti, ale Domingo nijak nezaostává. Kabaivanska není typický verdiovský soprán, ale ona na to má a dostane vás. Celý ansámbl vede Fiorenza Cossotto, jejíž herecký výkon je místy poněkud přepálený. Starý dobrý Cappuccilli nikdy nezklame a Karajanovo vedení je dokonalé. Celé je to proste red-blooded a ani si nevšimnete, že příběh je prostě konina.

Let Fénixe (1965)

Hodně dobrý film. Pravda není to úplně akční božárna, ale soustředěný výkon všech zúčastněných herců určitě za vidění stojí

Zelená míle (1999)

Mám rád ten film. Je to taková oddechová limonáda. Ale na třetí pozici nemá co dělat. Proto hvězda dolů

Vetřelci (1986)

Závěrečná scéna je prostě nesmysl, který to celé torpéduje. Celé to kdysi dávno zazdil můj fyzikáře ze základky, který prohlásil, že by Ripleyová v tom proudícím vzduchu vyhučela dírami, které v ní ani nejsou. Tím to celé zazdil a já to prostě bez záchvatu smíchu nezvládnu.

Zkáza Titanicu (1958)

Koš: Led před námiWilliam C. Murdoch: Zastavit stroje, zpětný chod, docela vpravo .. což ale znamená kormidlo vlevo, doprava pak začne ujíždět záď plavidla. Kdysi dávno jsem málem odešel z té Cameronovské verze, protože Murdoch velel docela vlevo. Asi to byla věc dubbingu, protože v origo znění je to dobře.Tento starší film uvádí příběh Titanicu z pohledu důstojníka Titanicu Charlese Lightollera, který katastrofu přežil. Film přesně sleduje závěry vyšetřovací komise té doby. Čili zde není ani zmínka o rozlomení lodi a jsou zde některé kontroverzní body. Je to spíše dokument. Má to jednu výhodu, není zda žádná lovestory a to se počítá. Také tu ale není žádná atmosféra beznaděje, kterou tak skvěle zachytila ta Cameronova limonáda. Velitel parníku Californian, který byl blízko nehody, Kapitán Stanley Lord to v tomto snímku dostal "docela sežrat". Není divu, že se mu to nelíbilo. Stejně by mě zajímalo, jak se mohlo stát, že takový zkušený námořník to takhl hrozně zvrtal.

Konec srpna v hotelu Ozon (1966)

Kdo čeká něco akčního, nedostane to.  Dostane ale něco, co je v podstatě velmi ošklivé. Má to ale myšlenku a i když jsou z dnešního pohledu herecké výkony zastaralé, stále to obstojí. Byla by to asi čtyřhvězda. Hvězda nahoru za to, že je to české a hvězda za gramofon na kliku

Truman Show (1998)

Asi jeden z nejlepších filmu na toto téma. Vynikající Carey a velmi inteligentní humor s myšlenkovým podtextem

Nevěrně tvá (1984)

Každé shlédnutí mě málem stojí život. Je to  opravdu hodně vtipné. Houslový souboj určitě nemá chybu stejně jako celá řada jiných scének. Je to o hodně lepší a jiné než ta stará verze s Rexem Harrisonem

Moderní doba (1936)

Chaplinova kritika fungování kapitalistické společnosti je do určité míry nadčasová a je úplně jasné, proč byl Chaplin obviňován z komunismu. Já bych se však takovým ostrým tvrzením vyhnul. Myšlenky, které film prezentuje, jsou jistě levicové. Označit je za komunistické, toho bych se ale  zdržel. Pracovali jste někdy v továrně u pásu? Já ano a tedy musím říct, že nic moc. Ty brigády mě dodnes naplňují děsem. Michelská pekárna a výroba Metro dezertu je na **** Film je volná série gagů, které jsou dohromady spojené lehkou vatou. Něco je vtipné dost a něco zase méně. Film získává body za ultrakočenózní Paulette Goddard a také za to, že nám tulák zazpívá. Bylo by to asi tak za tři hvězdy, ale ze zmíněných důvodů jednu přihodím

Závrať (1958)

Jeden z kandidátů na nejlepší thriller všech dob. Je to pomalé, poctivě budované, herecky excelentní... nikdy nepodceňuj Hitche