Sin Nombre (2009)

O čem to je? Casper je členem pouličního gangu. Pod vlivem tragických událostí, udělá osudovou chybu a zachrání krásnou Sayru. Vykoupí se na pár okamžíků. Jejich cesta vedoucí k lepšímu životu, je však cestou do pekel. Oba dva to vědí......... Co já NATO? Zajímavý mix Road Movie, sociálního dramatu, romance. Vše pevně svázané drsností všedního bytí lidí bez šance na lepší život. Mé hodnocení osciluje na hraně tří a čtyř hvězd, jelikož mám slabost pro drsné filmy z latinské ameriky a Paulina Gaitan je super kočka, přiklonil jsem se k vyššímu hodnocení.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

O čem to je? Další školní rok v Bradavicích. Tentokrát zachycující odhalení jednoho životně důležitého tajemstvi pána zla. Navíc začínají útočit také hormony (nejen Hermiony).......Co Já NATO? Princ dvojí krve je nejsilnější v momentech, jenž měly být výplní a dějovými můstky (Bitka v Doupěti. Milostné několikaúhelníky) ke skutečným hybatelům děje, které zůstaly za mím očekáváním (přeplouvání jezera, smrt jednoho z hlaních hrdinů). Nečekaným vítězem Prince dvojí krve se pro mě stala postava Draco Malfoye. Padlý hrdina, jenž posloužil vyšší cílům, aby se v závěru vzepřel svému údělu. Suma sumárum Prince dvojí krve zazářil ve zcele nečekaných okamžicích a pohasl v místech jenž měli potenciál řeky krokodýlích slz

Mizerové II (2003)

O čem to je? Má cenu mluvit o ději? Tohle je film Michaela Baye (děj je podstatný jako kobliha na palubě atomové ponorky). Ve zkratce napsáno. Drogy jsou špatné (ano i extáze) a tak dvojice detektivů s prořízlou hubou, zdemoluje půlku města, postřílí desitky kubánských nezbedníků to vše za doprovedu vzájemného kočkování......Co já NATO? Michael Bay je jako zaseklá deska (občas bezotyšně vykrádající-Police Story-zběsilá jízda na Kubě), dívák se tedy dočká typických zpomalených záběrům, jenž jsou tolik typické pro tohoto megelomana. Ústřední dvojice v podání Smitha a Lawrence je sympatická, šukající krysy vtipné, ruský mafián v podání Petere Stormara dostatečně vyšinutý. To vše zabalané do téměř nekončící akce. Ach jo, zase jsem to Bayeovy zblajznul i s navijákem.

Štvanec IRA (2008)

O čem to je? Inspirováno životními osudy Martina McGartlanda. Mladíka jenž pracoval jako britský informátor v řadách IRA...... Co já NATO? Zajímavé porovnání s filmy Krvavé nedělě a Ve jménu otce (dokonalý film). V nichž jsou britové popisováni jako irská naplavenina. V tomto snímku jsou oni těmi hodnými a IRA ztělesněným zlem. Tvůrci se pokusili o maximálně realistický ztvárnění McGartlanda cesty pomocí téměř dokumentárního přístupu. Na kolena je však sráží nelogické jednání hlavních hrdinů (schůzka v nemocnici) a zbytečná rozříštěnost děje.

Vysvobození (1972)

O čem to je? 4 přátelé se rozhodli sjet dravou řeku. Skutčné nebezpečí však neskrývá panenská síla nespoutaného živlu, ale místní lehce zdegenerovaní horalové...... Co já NATO? Solidně se rozjíždějící dobrodružný film, táhnou ke dnu zbytečně dlouhé oleje (vodácká terminologie) a to v podobě zbytečně dlouhého tlachání, nepřipravenosti herců (nejsem žádnej super vodák, ale co předváděli herci v kánoích byl děs). Velký problém jsem měl s jednotlivými charaktery, byly natolik rozdílné. Tihle lidé by nikdy přáteli být nemohli. Největší spád film dostane v posledních přibližně 10-ti minutách, kde přepluje z klidných vod dobrudružného filmu do hutných peřijí psychologického dramatu.

Broken (2006) odpad!

O čem to je? Chlápek unese ženskou. Nejdřív ji mučí (proboha proč), pak zotročuje. To vše má vyšší smysl (tvůrci jsou o tom přesvědčeni)……….Co já NATO? Neskutečná slátanina. Zápornou postavou filmu se pro mě stala hlavní hrdinka (herecký výkon její představitelky, byl asi to nejhorší co jsem kdy viděl). Přál jsem si aby chcípla bolestivou smrtí. Jednání všech zúčastněných se nese ve jménu nelogičnosti až demence. Přišlo mě to trochu jako Captivity, ale tam alespoň hrála Elisha Cutberth.

Transformers: Pomsta poražených (2009)

O čem to je? Děj je zde na té poslední koleji. Tenhle film totiž natočil Michael Bay a měl moooc peněz. Shrnuto pár slovy. Deceptioni se vrací a svedou další boj s Autoboty. Sam odchází na universitu. Magan Fox je ještě víc sexy než minule...... Co já NATO? Michael Bay se neskutečně opakuje (pořád jedny a ty samé coool zpomalené záběry) vše jsme už viděli v jeho předešlých slátaninách (a ne jednou). Mně to rozhodně nevadí. Neskutečně nadupaná akce (Optimus Prime valý), říznutá povedenými fórky (biopotraviny od milých dredatých chlapců), k tomu všemu spoře oblečená Magan Fox (každej záběr). A tak jsem mezi všemi těmi výbuchy, vtípky a sexy tělíčkem Megan malinko přehlédl scénář děravější než švýcarské Alpy (hledání místa, když znám jeho GPS souřadnice---Naprosto vylidněné město Petra). Ale co, byla to prča.

Trosečník (2006) (pořad)

O čem to je? Formát americké reality show Survivor, převeden do skromných českých podmínek.........Co já NATO? Není úplně fér obvinovat Primu, je zcela evidentní, že amíci mají mnohem více peněž, tudíž soutěže bobtnají ve své pompéznosti a rafinovasti. Co se omluvit nedá je neskutečně odpudivý casting. Většina soutěžících byla typově stejná, žádná svůdná mrška (Amanda, Parvati - možná Mašlíková, pokud by nebyla hnusná jak znásilněná velbloudí prdel), žádnej stratég (Jonathan, Todd), sportovec (Ozzy, Colby), slizák na kterého je radost pohledět a fanoušk se těší koho opět přechčije (Coach, Johny Fairplay). Tvůrci dozajista neměli nakoukané americké verze. Jinak by použily skrytou imunitu, Exil Island a další prvky umožnující vyhrocení situace (stačí dát za odměnu pár flašek vína - alkohol v kombinaci s prázdným žaludkem dokáže rozvázat jazyky). Jedna hvězda, je za Vašuta.

Nic než pravda (2008)

O čem to je? Novinářká odkryje skrytou identitu agentky CIA. Vládní mašinérie žádá jmého informátora, které však novinářka odmítne sdělit. Následně je umístěna do vyšetřovací vazby........ Co já NATO? Film mohl být výborným soudním dramatem, dechberoucím popisem nezlomné síly lidského ducha, mrazivým vězeňským dramatem, špionážním trilerem. Né však vším najednou. Tvůrci netušili jakým směrem se vydat, zůstali tak na pomyslném sterilním průsečíku několika témat. Škoda je to především kvůli skvostnému hereckému obsazení. Dle mého názoru neskutečně promrhaný potenciál.

Ozzákova škola kalení (2008) (seriál)

A - rekreační do 2 piv, B - kondiční do 6 piv, C- vrcholový do 12 piv, T- na tvrdý alkohol