Doktorka Quinnová

• USA Dr. Quinn, Medicine Woman (více)
Drama / Rodinný / Western
USA, (1993–1998), 114 h 7 min (Minutáž: 43–90 min)

Tvůrci:

Beth Sullivan

Jane Seymour, Joe Lando, Shawn Toovey, Chad Allen, Orson Bean, Erika Flores, William Shockley, Geoffrey Lower, Barbara Babcock, Jessica Bowman, Larry Sellers (více)

Série(6) / Epizody(149)

Doktorka Quinnová se ničeho nezalekne. Nejenže se musí sama postarat o děti, hlavně však musí jako lékařka bojovat o důvěru občanů osady... (TV Prima)

akisha

Spasitelka Quinnová s 24 hodin stejným sladkobolným výrazem v seriálu plném nesympatických postav (hlavně ten rockovej zpěvák) a Sullym. Neříkám, že je to moc špatný, asi se to někomu může líbit, ale mě ne. Navíc opravdu nemusím seriály, kde se jedna postava tak vymyká, je tak neuvěřitelně nevinná a spravedlivá a vždycky všem vyřeší jejich problémy. ()

ariari

tomuto seriálu pomáhala armáda anjelov. Krásny zámer a kamera vyobrazenia doby., scenárista a mnohí v tíme asi boli dobre inšpirovaní. seriál, aj keď mnohočasťový, má skutočný liečivý účinok,nakoľko je v popredí potenciál ľudskej osobnosti, nie historické fakty. To sa musí uvoľnene sledovať aspoň 5-6 častí a je jedno ktorých, Ľudia, akoby ste sa báli priznať, že si zaslúži plný počet? ()

Marek1991

Si robíte srandu? Toto? Naivita a detinskosť vysokého kalibru. Dosť podobné Vtákom v tŕní a Dallasu. Hviezdu dám aspoň za tých pár ideálov správania, ktoré by v dnešnom svete často, ako sa vraví, bodli. V niečom je to ľudské, citlivé, rozumné, ale opakujem prihlúple, že mám často nutkanie, keď na to narazím, hneď prepnúť na iný televízny kanál alebo vypnúť televíziu. Možno by sa k hodnoteniu k tomuto dalo použiť aj spojenie tuctový gýč, aj keď neviem, či to presne vystihuje. To by som mal použiť skôr na niečo moderné ako tie príbehy o upíroch, čím kŕmia dnes ľudí, ale aj na tú dobu bol tento seriál pre mňa debilizmus, tak sladké až jedovaté. Prirovnanie hlavnej hrdinky k Matke Tereze skoro vystihuje túto absurdnosť. Mám rád ak je niečo poučné, rozumné, berie ohľad na city a je to kresťanské, ale toto je typ veci, ktorá ma odradzuje od sledovania takýchto seriálov, nuž niekde sa stala chyba, že to, čo chcem a čo mám rád, ma vie odpudzovať. Žeby to bolo tým USA duchom a štýlom, neviem prečo u mňa vzniká tento paradox a bije sa to u mňa so všetkým, na čo poukazujem v komentároch, asi to bude tou povrchnosťou, absurdnosťou, či jednoduchosťou. To si radšej pustím nejaký praktický dokument o Matke Tereze. ()

Mukl007

Když mi bylo asi 5 let, tak jsem tenhle seriál měl rád... Bohužel. Když jsem ho pak viděl v pozdějším věku, tak jsem si dal tu práci a pár dílů zhlédl, stále jsem totiž čekal, že mě chytne. Žel, nestalo se tak. Je to slátanina o nadpozemsky šikovné a hodné "paní", která, nevím proč, chodí s naprostým idiotem s ještě horším jménem. ()

J.Lajner

Dr. Quinnová je silná emancipovaná super žena, bez jediného kazu. Anděl s lidskou tváří a vskutku renesanční člověk. Ovládá dokonale medicínu, domácí práce, závody na koních, gymnastiku, psychologii, právničinu, box, hru na klavír, varhany, banjo a má vždy dokonalý účes. V jedné ruce pánev s kančím ragú, druhou ruku zabořenou do škopku s nádobím, na krku stetoskop v pohotovosti a pod dřezem Sullyho, co vybírá ucpaný sifon. Byron Sully. Lesní muž a děvka na všechno, který se svého vydřeného zásunu dočkal zhruba po 50 dílech, během nichž se doktorce dvořil, štípal dříví, zametal dvůr, postavil dům a vychoval jí haranty. Ovšem největším hrdinou a terminátorem tu je hrdý indián Tančící oblak. Borec, který byl během celého seriálu nejméně 10x postřelen, 5x bodnut, 20x zmlácen, zabili mu bratry z týpí a vyvraždili rodinu. Veškeré trampoty se odehrávají v městečku Colorado Springs, kde se každý obyvatel dříve či později projeví, jako bezskrupulózní hajz a vypočítavá svině. Nejoblíbenějším občanem tu je místní pasák s vizáží Pepy Vojtka, co vlastní bar, má rypák věčně zabořený do sklenky s whiskey, uznává rasismus a ženy rád obdarovává hrstí kloubů na oko. Zapomenout nemůžu ani na obětavý černošský pár. On ochotný kovář, ona zručná kuchařka. Jejich dobrotu jim obyvatelé oplatí ve chvíli, kdy do města dorazí móda myšlenek Ku Klux Klanu. Od tandemového zhoupnutí na dubové větvi, je zachrání až neohrožená doktorka v lesklé zbroji a její patolízalský pucflek Sully. Zkrátka emocemi nadupaná jízda pro každou hospodiňku a citlivého chlapa. ()

• Alley Mills (Marjorie) je žena Orsona Beana (Loren). (Zephyr01)