Čas (2006)

V kině nádherně citlivé a působivé. Je láska cit, který máte k osobě, její duši nebo jejímu vzhledu? Příběh, který spojuje mnohé otázky, které se dneska dají potkat na každém rohu a pokládá i několik nepříjemných otázek o citech...

Časovaná bomba (2006) (TV film)

Chtěl bych vidět, jak by se něco podobného povedlo teroristické buňce, ale takovéhle detaily nechám stranou. Nic to nemění na tom, že film je velmi televizní a atmosférou má, co dohánět za pořádnými teroristickými filmy. Jednoduchý příběh bomby na stadionu a agenta, co se snaží zachránit nejen lidi na stadionu, ale hlavně svojí manželku se synem. Teroristé zde vědí příliš a jsou neustále krok před svými pronásledovateli. Trochu více odhodlání a riskování v předem jasném filmu by rozhodně jedině potěšilo. Snad příště.

Černá Dahlia (2006)

Brian De Palma. Jméno , které se stalo pojmem. Jeho poslední filmy však se svou kvalitou řadí k slabému průměru a jako by autor ztrácel svou vlastní tvář. Black Dahlia je krimi z doby před druhou světovou válkou. Josh Hartnett hraje policistu, bývalého boxera, pro nějž tato minulost je cestou do oddělení vražd k jeho budoucímu příteli Aaronu Eckhartovi a jeho přítelkyni Scarlett Johansson. De Palma rozehrává obtížnou hru, při které je hlavní hrdina postaven před sérii vražd a vyšetřování minulosti pomocí filmových zkoušek a cizích svědectví. Postupem času se prokouše až k závěrečnému prozření, které pravděpodobně odhadnete pokud umíte do 5 počítat. Herci odvádějí své a i Hilary Swank, která není bůh ví jak přitažlivá vypadá v dobovém kostýmu opravdu hezky. Na Joshi Hartnettovi mi nic nevadilo, dokud jsem ho neslyšel mluvit v originále. Jeho hlas je neskutečná hrůza a jestli si někdo myslí, že bude tenhle věčný klučina hrát někdy drsné chlapy a postavy ala Bruce Willis, může si o tom leda nechat zdát. Černá dahlie je pomalý film, který je poctou žánru (pravděpodobně noir? poté tedy nechápu proč nejde o čistokrevný noir) a proto se z něj stává na pohled hezký film, ale obsahově nudné a obyčejné dílo jednoho bývalého mistra.

Černé ovce (2006)

Někomu dá tento film fóbii na ovce. Jinému vnutí myšlenku, že nebýt ochránců přírody nikdy by se některé druhy zvláštních živočichů nedostali z laboratoře. Někomu nedá nic, protože inteligentně odejde po 10 minutách z kina a neuvidí tak ani maličkou kapku krve. Hodně krát jsem si vzpomněl například na Braindead a hledal jsem podobnost, která začíná krví a končí šílenými nápady, které pulzují mezi genialitou a šílenstvím(uvidíme, kde bude scénárista za pár let, ale sázím na americkou variantu Bohnic s ovééééčkama). Koukám, že polovina uživatelů dává hodnocení podle alkoholu, co koloval velkým sálem (sedl jsem si dobře:)). Trocha alkoholu a podprůměrná komedie je na 70 %. Třeba se bude jednou při vstupu na půlnoční projekci např. Hostelu 8 : Česká invaze dávat po odtržení lístku zdarma jedna lahvička něčeho silnějšího... To by pak Eli Roth možná vedl Top 100 filmů na čsfd... PS: já se vyhnu tomu bééééé za každou cenu nebudu přeci jako každý kdo to viděl ... :-D

Ďábel nosí Pradu (2006)

Je to komedie nebo hořká realita někoho z nás? Ďábel nosí Pradu (kolik to stálo, Prado?:-)) není bůh ví jak vtipná komedie pro každého, ale pokud vám Yves St. Lauren říká něco víc než jen "zkouší parfémy na zvířatech", tak se pobavíte. Herci, móda, krásné ženy... Skryté narážky, ďábelská šéfová v podání Meryl Streep, rozkošná princezna Anne Hathaway (sakra, málokterá herečka vypadá s makeupem i bez něj dobře a to nemluvím o tom, jak jí padnou šaty...) a vždy skvělý Stanley Tucci. Brát Pradu jako komedii, tak určitě více klasického humoru, který nezestárne (za deset let se budou lidé ptát, jaký Potter?:)). Moderní svět neomlouvá ani nezná jiná slova než "žádný problém". Přesto bych raději, kdyby si autoři trochu víc pohráli s odporností tohoto světa a neudělali z toho další strastiplnou cestu americké princezny světem módu k očekávanému konci.

Denní hlídka (2006)

Po výborné jedničce dvojka, která hodně zpřehází váš pohled na svět. Pokud očekáváte podobnou jízdu jakou byla jednička, čekáte marně. Jednička začla naivně a postupně se vypracovala v překvapení z Ruska. Druhý díl je očekáván s velkými nároky a i já doufal v lepší přehlednost. Bohužel se opět opakují chyby prvního dílu a film se zbytečně komplikuje. Nepřehlednost a přílišná mytologie nevysvětlená ani do polovičky je negativem, které umí film změnit v nekoukatelné dílo. Jak je zvykem, druhý díl přidává pár milionů do rozpočtu a je to hodně vidět. Jenže hlavně na naprosto zbytečných scénách jako je auto jedoucí po hotelu. Děj pokračuje, kde první díl končí a jede rychlostí blesku do finále, které vám vyrazí dech a upřímně podle mě, zavírá dvěře poslednímu dílu. Nevím co vymyslí na takový konec Ruští soudruzi, ale asi se budu ještě hodně divit.

Destricted (2006)

Já tohle ani nechci rozepisovat na samostatné části. Sedm subjektivních pohledů na sex a pornografii v rádoby uměleckém balení. Viditelně si v tom každý najde něco svého, popřípadě velké nic. Kromě dvou částí (Noé a originální Barney) naprosto zbytečné.

Děti z ostrova pokladů 3: Tajemství ostrova pokladů (2006)

Všechno je tu tak špatné a tak o ničem, že nedívat se na Děti z ostrova pokladů je nejrozumnější věc, kterou můžete udělat. Dost pochybuji, že to potěší i někoho mladšího než jsme já. Ani pro takové 5ti leté děti to nebude asi zrovna zábava.

Dexter (2006) (seriál)

Dexter je fajn chlapík. Sympaťák, co rád pomůže s odpadky postarší sousedce, ale zároveň jen tak mimochodem pořezává krky zlým chlapcům z okolí. Dvojí život, (skoro) žádné city a bystrá mysl. Co víc si přát? První sezona: 75% - pointa klišé, které nesedělo, trochu moc ukecané, ale jako začátek dobré. Hlavně emoce u Dextera mě fascinují, herecky je geniální, ale občas si protiřečí (nemám city->pár impulsivních zkratů apod.). Historie jedné rodiny se mi také pomalu zdá až moc komplikovaná, i když snad scénáristé vědí, co dělají a mají vše jasné dopředu. Druhá sezona: 85% - skvělý příběh, postavy, závěr, snad jen těch dílů bylo o něco víc než mělo. Třetí sezona: 60% - zbytečná sezona, která jen lehce prohloubila pár postav, ale postrádala jakýkoliv drive. Čtvrtá sezona: pomalu začínám.

Dny teroru (2006) (TV film)

Dobře udělané, dobře vyprávěné a snaha o naznačení všech okolnosti působí také dobře, ale chybí tomu tah na branku a celé to působí pouze jako rekonstrukce, takže chybí vedle tempa i jakékoliv napětí. Pocit, že se to už prostě stalo a tady to jen tak vidíte, se nevytrácí po celou dobu dokumentu.