Kniha přežití (2010)

Vypustit bibly a ten úplný konec, tak se mohlo jednat o nadprůměrný postapokalyptický snímek. Vyzdvihnout mohu jen klasicky dobrého Denzela (až na ty kecy o bibly) a zpracovanost prostředí.

Dokonalá vražda (1998)

Velice svižný a napínavý thriller od začátku do konce, až na výjimky (zejména konec) i dosti nečitelný. Špičkové herecké obsazení, zejména výborný (jako vždy) Michael Douglas.

Equalizer (2014)

Výborný Denzel Washington, takové filmy jsou pro mě, jeden drsný hrdina, který je machr nad machry a klidný a nelítostný jako hrom :-). Navíc pro filmy Antoina Fuqua mám prostě slabost.

Need for Speed (2014)

Celkem povedené zpracování legendární hry, nečekal jsem příliš podle obsazení a nového režiséra. V celku se to povedlo, dobrá akce, pěkný auta, poměrně solidní herci, k tomu krásná a velice sympatická Imogen Poots :-). Na druhou stranu nevím kolik tomu přidávám, když jsem měl starší verze hry velice rád :-).

Herkules: Zrození legendy (2014)

Měl jsem možnost o pár dní dříve vidět druhého Herkulese z roku 2014, tentokrát s Dwaynem Johnsonem. Srovnávat se to snad ani nedá, s Dwaynem Johnsonem byl mnohem lepší. Co o tomto filmu napsat? Naprosto otřesné herecké obsazení, zejména ten "vocas" z Twilightu, snad ještě otřesnější výkony. Děj a nějaká historie naprosto vymyšlená, navíc několik nelogičností, jednou seřeže 10 lidí najednou a pak se s jedním řeže půl hodiny. Efetky hrozné, hlavně to neustálé zpomalování bojů, to mě nehorázně sralo. K tomu všemu ještě otřesný dabing (za to už ale tvůrci filmu nemůžou :-)).

Hercules (2014)

Poměrně povedené zpracování, dobrá oddychovka plná akce a efektů. Příběh nic moc, lehce předvídatelný a čitelný, ale dobře zvolené herecké obsazení to vynahrazuje. Dwayne Johnson jako Herkules je jeho nejlepším představitelem co jsem zatím viděl, celkově milé překvapení :-).

Fakjů pane učiteli (2013)

Velice povedená komedie, dost jsem se nasmál. Výborný Elyas M'Barek, ostatní herci dobře sekundují. Nejlepší německá komedie co jsem viděl.

Želvy Ninja (2014)

Tak proč ne, film hezky plyne a má šťávu, postavy dobře udělané, občas nějaký vtípek, dobré efekty. Nemám s tím problém, osobně se mi to líbilo.

Pompeje (2014)

Tak určitá podoba s Gladiátorem se popřít nedá, srovnávat se to taky nedá, ale i tak mě to bavilo a vizuální efekty jsou na vysoké úrovni.

Díra u Hanušovic (2014)

Takový zvláštní film, ale přesně takový jako je celý Miroslav Krobot. Málo se tam mluví, celé se to vleče, takové syrové, občas nějaká "šponka". Krobota mám hodně rád, tak proč ne :-). Navíc dobré herecké obsazení i výkony (zejména jako vždy Vilhelmová a Trojan). Prostě takový reálný film o zapadákově :-).