Smrtgasmus (2015)

Tak jsem na doporučení jednoho velice dobrého kamaráda také okusil Novozélandskou hororovou komedii. Jako fanoušek metalu jsem se těšil o to víc, jelikož moc filmů o metalu opravdu není :-). A co jsem dostal byl naprosto ulítlý film plný krve, hovadin, démonů a trochu vtipu. Ten film je tak ulítlej až se mi prostě líbil :-).

Warcraft: První střet (2016)

Zase jsem se po delší době rozhodl podívat do kina a opět jsem nelitoval :-). Warcraft velice mile překvapil, nejvíce asi efekty, ty byly super, mile překvapil i děj, který byl lepší než jsem čekal. Tohle se opravdu povedlo, už se těším na další díly :-).

Fakjů pane učiteli 2 (2015)

Jedním slovem - zklamání. Bohužel po naprosto famózním 1.díle se tohle absolutně nepovedlo, první půlka filmu naprosto nuda a o ničem, druhá půlka se už dala :-). Všichni herci, kteří byli v prvním díle, tak stáli za prd. Přišlo mi, že se p.Dagtekin snažil za každou cenu natočit 2.díl, i když neměl žádný kloudný nápad, tak trochu nakonec vařil z vody.

Hotel Transylvánie 2 (2015)

O dost horší než jednička, zachránila to až závěrečná část, od doby kdy se objeví Vlad. Jinak nudné, nezáživné, prostředí, ale zase výborné :-).

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Výborné zobrazení té doby, natočeno naprosto syrově, reálně, až z toho má člověk chvílemi husí kůži. DiCaprio a Hardy jsou zárukou kvality, už jen za to v jakých podmínkách točili, tak by měli toho oskara získat. Trochu jsem se bál kamery Lubezkiho, ale myslím, že svou roli zvládnul naprosto perfektně, jeho dlouhé pasáže přírody jsou výborné, stejně jako dlouhé pasáže v podstatě všeho ostatního :-). Na to jak je film dlouhý, tak mi to vůbec nepřišlo, připadalo mi to jak kdybych byl v kině hodinu a půl :-).

Drive (2011)

Naprosto vynikající Ryan Gosling, nejlepší soundtrack co jsem slyšel, celkově umělecké dílo.

Strážci Galaxie (2014)

Asi mi ten film dal co jsem chtěl, zábavu, akci a moc nepřemýšlet :-). Kdyby si odpustili ten sentiment, tak by to bylo lepší, ale s tím se musí počítat :-). Souhlas jako předehra 2.dílu.

Vybíjená (2015)

Velké zklamání, sice mě dost lidí od tohoto filmu odrazovalo, nedal jsem na ně, ale měl jsem. Největší problém je asi obsazení herců z Partičky, ne že by byli špatní, ale asi každý čeká komedii, navíc se píše, že je to i komedie. Další problém je právě v tom, že to komedie není. Celkově to ještě snižuje to časové přeskakování v ději, takže vás to nemá šanci pohltit a působí to trochu zmateně.

Krvavý diamant (2006)

Kombinace hrůz občanské války a vlastního prospěchu ze získání diamantů se moc nepovedla. Nedokázal jsem se do toho děje vůbec dostat, pořád mě to vtahovalo a hned potom zase vykoupávalo z toho prožitku. Chvílemi ukázky syrové brutality a chvílemi nějaký náznak akční sračky. Na jednu stranu DiCaprio hraje nelítostného žoldáka zajímající se jen o svůj prospěch, na druhou stranu člověka milující svět a snad všechny lidi. Nejhorší na tom všem je ten "romantický" konec, to bylo jak z levného akčního filmu. Dlouho jsem se tomuto filmu vyhýbal a bránil, kdybych se ubránil, tak bych o nic zásadního nepřišel. Navíc poté co jsem viděl Nepohodlného a Hotel Rwanda, tak tohle je trochu mimo. Oceňuji upozornění na problematiku černého prodeje diamantů a brutality občanské války.