Alf - Průkopníci vědy (1987) (epizoda)

No vida, takže díky Alfovi se dozvídáme, že máme ve sluneční soustavě o dvě planety navíc! Setkání s ředitelkou školy a následná debata byla opravdu povedená.

Půlnoční expres (1978)

Nejen svým prostředím, ale zejména příběhem, byť značně přikrášleným za účelem působivosti, a hereckými výkony je tento počin značně působivý a zanechá v divákovi určitou stopu.

Apollo 13 (1995)

Apollo 13 dokáže diváka vtáhnout do svého děje velmi rychle a už jej nepustí. Příběh je napínavý, ve všech svých ohledech funguje lidsky a díky výbornému hereckému obsazení i celkovému zdařilému zpracování je tento dnes již kultovní snímek hoden nejvyššího hodnocení.

Alf - Což takhle dát si chřest (1987) (epizoda)

Já jsem chřest a ty jsi chřest jak k dílu, tak i k jídlu... Nakažlivý popěvek. :) Zní mi v hlavě již druhý den.

Apokalypsa První světová válka: Verdun (2015) (TV film)

Hrůzostrašná bitva, jejíž vžitý název dle lokace, kde se odehrála, dodnes představuje synonymum pro masakr, zmar a válečnou vřavu. Povedený dokument, který dosti detailně rozebírá veškeré dění kolem Verdunu a německé operace Gericht. Tolik příběhů je známých z nejrůznějších bitev 1. světové války a žádný z nich si filmoví tvůrci nejsou schopni vzít a kvalitně jej zfilmovat... Je to škoda.

Alf - Alf detektivem (1987) (epizoda)

Chybička: Soused Trevor musel být pořádně rozrušen, když na začátku vpadl k právě večeřícím Tannerům, protože si nevšiml, že čtyř členná rodina má prostřeno pro pět lidí a u prázdného místa je talíř, z něhož se jedlo. Téhož si nevšimla ani jeho žena, když si pro něj přišla.

Alf - Případ pro psychologa (1987) (epizoda)

Pátá hvězdička je tentokrát za psychologa. Příjemné oživení epizody. A výměna rolí také nebyla marná, byť mohla být ještě lépe vypointovaná, avšak obávám se, že Max Wright by na nějakou ztřeštěnost zkrátka neměl. On je od pohledu trochu suchar. :)

Dopisy mrtvého (1986)

Po stránce vizuální jde o velice působivý počin, protože dokonale vystihuje depresivnost postapokalyptického světa. Celkové ztvárnění napomáhá k vytvoření hutné a sugestivní atmosféry, avšak k vyššímu hodnocení jsem postrádal možná o něco silnější příběh.

Alf - Léčitel duší (1987) (epizoda)

Alf a jeho seance dokázala pobavit. Upřímně, já mu také nějakou dobu věřil, že na Melmacu mají schopnost komunikace s mrtvými. :)

Alf - Výpadek paměti: část 1. (1987) (epizoda)

Zdařilý a originální námět, který již po pouhých 15 dílech seriálů přináší rekapitulaci nejlepších okamžiků. Oceňuji závěr této části, která zákonitě podněcuje k zhlédnutí navazující epizody, byť je jasné, že vše dobře dopadne.