Mezi náhrobními kameny (2014)

V hlavě Liama Neesona se pravděpodobně odehrála následující úvaha:"Sakra, jsem větší badass než Nicolas Cage nebo Denzel Washington, tak proč ještě nemám svůj temný thriller, jako 8mm nebo Muž v ohni?Asi se do něčeho takového vrhnu, zabíjet můžu i svým pohledem, tak proč se furt za někým honit s bouchačkou v ruce?". Až podtud je vše OK a o oprávněnosti takové myšlenky asi nikdo příliš nepochybuje, problém je ale ten, že Scott Frank není Tony Scott nebo Joel Schumacher (pokud ten má tedy zrovna náladu natočit dobrý film) a Mezi náhrobními kameny tak zůstalo jen na půli cesty. Slibný námět klouže po povrchu a váš mozek tudíž začne rozebírat některé nuance, které se příliš neslučují s logikou a na které si u výše zmíněných (a lépe zpracovaných) filmů ani nevzpomenete. Škoda promarněné šance.

Děs po setmění (2014)

Původní snímek z roku 1976 nebyl příliš zajímavý ani v době svého vzniku a proto si nejsem jist, zda byl dobrý nápad, natáčet v současné době navazující film. Tuctová vyvražďovačka, která nevyniká vůbec ničím a v jejímž průběhu jsem si několikrát říkal, že na x-tý díl Vřískotu bych se podíval mnohem raději.

Labužníci (2013)

Slátanina, které slouží ke cti, že netrvá příliš dlouho. Děj se bez jakéhokoliv logického opodstatnění ubírá směrem, který si přeje tvůrce a herecké výkony rozhodně nejsou oporou. Místy zajímavá hudba a celkem nečekaný závěr, jinak čisté zlo, které by možná mohlo zabodovat na některých festivalech evropských pokusů o thriller.

Bony a klid 2 (2014)

Jedničku jistým (až skoro perverzním) způsobem obdivuji a proto jsem byl víc než zvědav na pokračování, které však samozřejmě NEMOHLO dopadnout dobře. Vít Olmer je již pravděpodobně značně senilní a tak natočil cosi, o čem lze s maximální snahou o chválu říci, že je to určitě o něco lepší než druhé Dědictví.

Rohy (2013)

Kvalita Ajových filmů nám nadále klesá. Kdyby Horns natočil nějaký talentovaný debutant, uznale bych pokýval hlavou a řekl si, že je třeba jeho dráhu nadále sledovat. Jestli si však Aja myslel, že šokuje svět když přidělá Harry Potterovi rohy, tak se šeredně zmýlil. Pár zábavných scén Vám bohužel neumožní vyrovnat se s faktem, že z tak slibného námětu šlo vykopat daleko víc.

Zmizelá (2014)

Mé původní obavy, že Zmizelá bude podobně mimo můj svět jako Zodiac, se ukázaly zcela lichými. Skutečně si nepamatuji, kdy naposledy jsem měl hned po skončení nového filmu v kině nutkání, pustit si ho znovu. David Fincher je opravdovým bohem režie - Rosamund Pike předvádí poprvé koukatelný herecký výkon, celé je to navíc vyšperkované úžasným černým humorem, přecházejícím místy až v cynismus + Trent Reznor složil geniální hudbu. Film roku 2014.

Frontline - Secret State of North Korea (2014) (epizoda)

Velmi vzácný pohled za neprostupné zdi zřejmě nejizolovanější země světa. Kvalita záznamů samozřejmě není bůhví jaká, ale o to autentičtěji působí.

Tábor 14 (2012)

Téma mě velmi zajímá, dokument však není zpracován příliš dobře. Zejména mi vadilo nesmyslné natažení na délku 104 min (zřejmě aby to mohlo v některých zemích do kin), díky čemuž sledujeme dlouhé minuty nic neříkajícího nakupování v supermarketu, spaní v letadle nebo koukání do dáli na jakémsi trajektu. Kniha o tomtéž mě však zajímá velmi a rád si ji přečtu, dokument šel ale rozhodně zkrátit.

V zajetí démonů (2013)

Žánrovka, které fandové asi nebudou mít příliš co vytknout. Já zas tak velký nadšenec nejsem, tudíž mi vadila přílišná délka, klišoidní lekačky a zhruba od půlky zmírající atmosféra. Nejzábavnější část je úvodní titulek, snažící se informovat o jakýchsi skutečných událostech - kdo tomu věří, je samozřejmě kokot.

Dom Hemingway (2013)

Evidentně to mělo být něco na způsob Guy Ritchieho nebo snad dokonce Tarantina, ale k tomu je zapotřebí víc než jen zasadit děj do "gangsta" Británie, nechat hrdiny neustále chlastat, fetovat a vyřvávat různé varianty "Fuck". Jude Law se sice snaží seč může, ale neustále hystericky řvát a chovat se jako kretén na dobrý herecký výkon nestačí. Tohle mě zkrátka neoslovilo ani v jedné minutě ze svých 93 (připadalo mi to jako 140).