Zabiji Nixona (2004)

Docela zajímavá sondáž do života člověka, kterého sere kapitalismus. Kromě dominantního výkonu hlavního představitele (Sean Penn), jenž nám předvádí "život ala loser" sledujeme autentické televizní projevy US prezidenta (toho z názvu filmu), které v našem hrdinovi v kombinaci s jeho sračkoidním životem rozdmýchají poměrně silnou nenávist.Ta bohužel nekončí v hospodě u piva (jak to řeší většina podobně laděných občanů i dnes) ale vygraduje v něco mnohem, mnohem horšího. Kromě závěru však plyne děj velmi pomalu a líně, snímek tak nabízí vcelku dobrou přiležitost ke klimbání.Je totiž z toho typu filmu, u nějž když na pár vteřin zavřete oči a pak je zase otevřete, s velkou pravděpodobností bude na obrazovce stále tentýž záběr.

Imigranti (2009)

Crossing Over je spletencem několika více či méně tragických příběhů, které spojuje téma ilegálních přistěhovalců v USA.Jak již u tohoto typu filmu bývá zvykem, jsou některé epizody zajímavé hodně, jiné už tolik ne a jisté momenty mě tam vyloženě sraly (ať už příliš umělou sentimentalitou nebo nelogickým chováním některých aktérů).Dlouho jsem se rozmýšlel mezi 3 a 4 body, nakonec to hodnotím slabší "čtyřkou", ačkoliv pro vyšší stupeň rozhodly zcela "nefilmové" důvody - překvapivě výborná španělština Harrisona Forda + využití IMDB.com jako důkazu k prokázání imigračního podvodu (třeba se jednou podobné pocty dočká CSFD v nějakém českém filmu :-)).

Pokání (2007)

Pokání obsahuje nádherné filmové momenty, které vypadají prostě skvěle. Obsahuje však také emoce a to emoce snad všeho druhu. Proto překvapí, že (i když rozhodně nejsem cynik) je celý film natočen velice chladně a odtažitě. Je příznačné, že se na snímku podílel stejný tým, který stvořil Pýchu a předsudek, oba filmy jsou si totiž velmi podobné. Pokání je však hlavně díky závěrečné cca půlhodině o ten jeden bod lepší.

Anakonda 4: Cesta krve (2009) (TV film) odpad!

Hodnotím po shlédnutí asi půlhodinového fragmentu, pak jsem začal mít zcela reálný strach že mi vypadnou oční bulvy z jamek, tak jsem to radši vypl. Nicméně myslím, že i za tak krátkou dobu jsem získal konkrétní představu o tom, jak to celé vypadá.

Cesta do středu Země (2008)

Dětská dobrodružná fantasy, stvořená na motivy stejnojmenné verneovky. Výsledkem rozhodně není nic, o čem by se daly psát nadšené dopisy domů, avšak jako neškodná zábava na nudné odpoledne to funguje docela dobře.Jeden bod navíc za velmi "friendly" délku a příjemně nenásilné provedení.

Nic než pravda (2008)

Rutinně natočené drama, v němž vláda posadí do basy žurnalistku (stále velice dobře koukatelná Kate Beckinsale) za to, že odmítla soudu zveřejnit svůj informační zdroj, díky němuž došlo k odhalení agenta CIA (a samozřejmě to v honbě za Pulitzerem hned rozmázla ve svém článku). Když jsem jen v nástřelu zjistil o čem to celé bude tak jsem si již chystal tužku a papír na poznámky či grafy (abych se v tom orientoval), ale teď již vím že zbytečně. Děj byl značně zredukován,takže většinu času vidíme blednutí, hubnutí a stárnutí Kate v prostředí ženské věznice (v žádném případě se však NEJEDNÁ o vězeňské drama) v kontrastu s postupným rozpadem její rodiny. Je až s podivem, jak špatně byla do celého případu zakomponována postava obhájce (Alan Alda), díky jehož zmatenému chování mohla být hlavní hrdinka na konci ráda že nedostala doživotí za vlastizradu. Podle těchto "výtek" by se mohlo zdát, že se mi Nothing but the Truth nelíbilo, což však rozhodně není pravda - jen mám pocit, že to šlo natočit (nebo napsat) o mnoho lépe.

Scary Movie 3 (2003)

Chacháá, nikdy bych nevěřil že u hodnocení Scary Movie 3 použiju tuhle frázi, ale kvalitu tohoto filmu skutečně většina z nás docení až postupem doby. Co se totiž v roce 2003 zdálo blbé a idiotské (+ extrémně trapné), se dnes, díky Disaster Movie či Epic Movie, jeví téměř jako nadlidsky dokonalá parodie (samozřejmě v kontrastu s výše uvedenými debilitami).

Souboj v těžké váze (2009) (pořad)

Sice mě docela serou ty prvky reality show, které se zde objevují, ale pro lidi co se chtějí dozvědět něco o zdravém životním stylu je přesto pořad plný zajímavých informací, které je dobré znát.

Baader Meinhof Komplex (2008)

Film o německých levicových extremistech, kteří považovali USA (a Izrael) za původ všeho světového zla a svůj názor začali dávat najevo teroristickými útoky, které dnes bohužel známe od skupin jako jsou ETA či AlKajda. Kromě poutavého (ačkoliv zpočátku trošku nepřehledného) příběhu se mi na celém filmu líbila atmosféra doby, ve které se odehrává. Perfektní zachycení 60. a 70.let zde spočívá nejen v samozřejmých detailech, jako jsou dobové šaty, zbraně, auta či třeba účesy všech postav, ale i kamera, kterou je celý film nasnímán a která působí poměrně "retro". Nevím nakolik se Baader Meinhof Komplex drží historických dat a nakolik je příběh "filmově upraven", nicméně nezbývá než opět vzdychnout, jak "krásně" se dá za málo peněz natočit sakra hodně muziky.P.S.: V hlavní roli zde působí Moritz Bleibtreu, který se objevil i ve Spilbergově Mnichově, tedy filmu, který rozvíjí události v tomto snímku zmíněné.

Lovci pokladů (2004)

Nenáročná oddychovka, která se ze všech sil snaží působit podobně jako Indiana Jones. Hlavní hrdina, zde Nicolas Cage, cestuje po celých Státech z bodu 1 do bodu 2 aby získal artefakt XY, který mu ukáže cestu do bodu 3. Samozřejmě musí unikat jak padouchům, kteří ze zištných důvodů touží po tomtéž pokladu, ale i před FBI, které se skutky našeho hrdiny (loupež Deklarace nezávislosti apod.) pranic nepozdávají.Lovci pokladů tedy nejsou nic, na co by se mělo vzpomínat i po létech, ale krásně tím zabijete jedno nudné odpoledne.