poster

Cirkus Humberto (TV seriál)

Drama / Rodinný / Historický

Československo, 1988, 12x50 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (252)

 • golfista
  *****

  Výborné převedení románu na televizní obrazovku se opírá především o skvělé herecké výkony. Jak už to u seriálů postihujících velký časový úsek bývá, trošku problémů se stárnutím herců, ale myslím, že režisér Filip to zvládnul velmi dobře. Nezapomenutelná role Josefa Kemra.(9.4.2003)

 • Galadriel
  ****

  Dílo, na které se může člověk dívat v jakémkoliv věku a vždycky si v něm něco pro sebe najde. Já osobně jsem tenhle seriál milovala jako malá, s opakovanými shlédnutími sice ztratil část svého kouzla, ale i tak jde o český nadstandart.(24.10.2005)

 • Tosim
  *****

  Opravdu důstojné a epické převedení jednoho z nejzajímavějších českých klasických románů na filmový materiál.(2.4.2003)

 • Djkoma
  *****

  Od dětství mam pro tento seriál obrovskou slabost.... Dokonalé hudební podbarvení celého tohoto mistrovského díla dotvarovává náladu tohoto seriálu. Herecké hvězdy snad všech generací. Od Josefa Kemr až po Jaromíra Hanzlíka. Další jako Radoslav Brzobohatý, Dvořák, Bartoška, Nárožný, Lipský.... Všichni tu ukazují co umějí nejlépe a to hrát. Všem to jde skvělé!!! Tento seriál je hodně legendární a neznám nikoho kdo ho aspon jednou v životě neviděl. Pokud někdo takový je, nechápu proč to nezmění.(18.7.2004)

 • Enšpígl
  ****

  Lepší neděle jsem snad z ČST nikdy netrávil . Opravdu kouzelné Ať už hudba K.Svobody, nebo herecké výkony. Pro mě tento seriálek má osobní kouzlo " krev toulává..."(27.10.2006)

 • Radek99
  ****

  Ano, výborný seriál, úžasně výpravný (jsou tu hodně znát peníze západních koprodukčních partnerů), skvěle adaptovaná literární předloha Eduarda Basse, s extraligovým hereckým obsazením a k tomu i dobře natočený, ale nejlepší český seriál to tedy podle mne rozhodně není a není to ani nejlepší seriál pana režiséra Filipa. Minimálně F. L. Věk se mu povedl o poznání lépe...(22.1.2007)

 • Pohrobek
  ****

  Jsem úplně šokován tím, že seriál mohl být vůbec natočen, že papalášům na nejvyšších místech nedošlo, o co tady vlastně jde. Cirkus Humberto je vším jiným než oslavou pracujícího lidu. Putování po cizích, většinou západoevropských městech, teskné vzpomínání na dalekou, často i ztracenou, vlast je průhlednou metaforou života emigrantů komunistického režimu. I samotná titulní melodie mně neasociuje nic jiného.(15.10.2004)

 • Oskar
  ****

  Výpravný koprodukční seriál, který mnoho nabízí a patří ve svém druhu ke zlatému fondu. To nepochybně. Já se ale při nejlepší vůli nedokážu přenést přes přítomnost vesměs příšerných německých herců, kteří to těm našim kazí, a přece jen trochu naivní vyobrazení postupu času na vizáži protagonistů. Takže za čtyři.(28.4.2003)

 • Faidra
  *****

  Můj nejoblíbenější seriál z domácích pastvin a vzorová ukázka, jak převést knihu na plátno/televizní obrazovku, aniž by scénárista úzkostlivě hlídal každý svůj krok. Ne vždy se takový postup vyplácí, zde se ale vyplatil vrchovatě. Výkvět nejlepších českých herců, kteří spolupracují se zahraničními ve stejné shodě, v jaké funguje běh samotného cirkusu, zaručuje spolu s nestárnoucím příběhem nestárnoucí podívanou. Za okupace udělal Bassův román pro Čechy zázraky, aniž vznesl jediné slovo proti německému národu, dnes se to jeho televizní podobě daří se stejnou silou. Nestydím se přiznat, že pokaždé, když vidím a slyším Bureše-Bartošku recitovat Máj, tlačí se mi slzy do očí.(24.7.2007)

 • canakja
  ****

  Seriál z dob, kdy úroveň ještě nebyla prázdným pojmem, a kdy se kvantita plivajíc krev belhala daleko za kvalitou..(23.11.2008)

 • choze
  *****

  Spolu s DOBRODRUŽSTVÍM KRIMINALISTIKY nejzajímavější český přínos světové seriálové pokladnici. Opět výpravná historická záležitost podle skutečných událostí, zahrnující široký časoprostor, kdy mezi díly a kolikrát i během nich poskočíme dopředu o několik let. A opět hudební znělka, která vás sama o sobě rozloží, tady ještě doplněná o Lukavského glorifikujícího melancholického vypravěče. Samotná idea točit o cirkusu je geniální - sledujeme přicházet a odcházet několik generací cirkusového klanu na jeho cestě napříč Evropou, prožíváme s nimi vyhrocené osobní i podnikové problémy a přihlížíme jednotlivým kouskům z dobového cirkusového repertoáru, což působí až dokumentárně. To celé z českého pohledu, zaměřené na u cirkusu pracující Čechy a na to, jak cirkus svým umem a úsilím pozvedali až se zaslouženě ocitl v jejich rukou a oni ho zachránili před krachem transformováním do úspěšného varieté v Praze. Slušné je obsazení, byť Hanzlík jako dospělý Vašků, ani ta jeho příšerná zahraniční mařena (nebyl to nakonec chlap?) mi příliš sympatičtí nebyli, ovšem Laufer jako dospělý Paolo byl úžasný záporák a Kemr výborný podivín.(3.12.2011)

 • Segrestor
  ***

  Svou výpravou takový seriál ve své době bere dech. I hudba je něco, co se neodmyslitelně vryje do srdcí všech televizních diváků různých věků. Nakonec i celé to drama kolem historie (ne)jednoho cirkusu (a komedie s tím spojená) stojí taktéž za pochvalu. Co ovšem je pro mě těžce stravitelné, je účast německých gesichtů, což je jako šleha devítiocasou kočkou umocněno dabingem české elity (např. krásný hlas Jany Preissové - to tam doprdele nemohla rovnou hrát? Vždyť je (byla) i lepší a krásnější a talentovanější, než ta německá frojlajn). Ne, tomuto flagelantství nelze holdovat a je to škoda. Mohlo to být ...dokonalé.(6.8.2012)

 • sportovec
  *****

  Slavný román Eduarda Basse, oslava "malého" češství prostých lidí naší národní minulosti převodem do filmové řeči neutrpěl. Naopak. Jeden z nejlepších představitelů televizní formy hraného filmu, opřený o koprodukční materiálové zdroje, předvedl jeden ze svých nadprůměrných výkonů. Z takto připraveného východiska se rodí celá galerie vynikajících hereckých výkonů vesměs překonávajících své prozaické předlohy. Platí to o Haničincově Karasovi starším, Hanzlíkovu Vaškovi Karasovi, , Bartoškově Burešovi, Kemrovu Malinovi a v tom seznamu by bylo možné pokračovat. Téměř donekonečna. Přehlédnout nelze ani další přínos Bassova díla. Je jím důsledná a úspěšná rekonstrukce středoevropské identity živnostníků, cirkusových a pouťových umělců desáté múzy pramatky moderních uměleckých žánrů a jejich pestrého a měnivého světa. Láska k lidovým vrstvám prostupuje dílo někdejšího komika, který sám byl jejich produktem a nezaniká ani ve vynikající adaptaci, jež - jsouc sama tvůrčím činem - ještě rozmnožila bohatou škálu tohoto všedně nevšedního světa. Výsledkem je vděčné dílo přístupné bez všech omezení pro děti všech generací. Nejen těch českých a německých, jimž bylo určeno.(27.8.2007)

 • berg.12
  *****

  Jeden z nejlepších českých seriálů, ne-li nejlepší. Svou úrovní a zpracováním se mu může rovnat snad jen rovněž koprodukční seriál "Dobrodružství Kriminalistiky". Nádherný příběh, výborné herecké výkony, o hudbě, která se tu Svobodovi obzvlášť povedla, nemluvě. Výtky k německým hercům beru jako neopodstatněné, protože bez téhle spolupráce by seriál vůbec nevznikl. A to by myslím byla obrovská škoda.(9.10.2005)

 • Darren
  ***

  To cirkusové prostředí mě bohužel nebaví/nezajímá až irituje. Obrovská škoda, protože jinak je tenhle seriál po herecké, dialogové i technické stránce opravdu na úrovni. Lepší 3*.(28.9.2008)

 • sud
  ****

  Právoplatná součást našeho televizního rodinného stříbra, ale stejně si neodpustím pár výtek. Obsazení některých herců nepovažuji za příliš šťastné (jak mohli do role Heleny obsadit tak nevzhlednou a nesympatickou ženskou !? - na druhou stranu z Němců zahrál pořádně snad jen Werner Possardt) a některé dějové skoky mi přijdou příliš násilné (postavu Vaška měl IMHO hrát mezi Pavlem Mangem a Jaromírem Hanzlíkem ještě někdo). I tak je to ale nezapomenutelný seriál s nádhernou výpravou, výtečnými hereckými výkony (Haničinec, Kemr, Postránecký) a nadpozemsky krásnou melodií Karla Svobody, u které se mi vždy derou slzy do očí (stejně jako v závěru poslední epizody). 85%.(3.6.2013)

 • Ainy
  *****

  Jeden z nejkrásnějších seriálů, který znám ...(8.4.2013)

 • ripo
  **

  Neznášam kolotoče a cirkusy !(7.9.2004)

 • tahit
  *****

  Tak to je, panečku, skvěle natočený seriál, který má působivost a podmanivost. Rozvádět skutečnost, že cirkusový svět románových hrdinů z manéže od Eduarda Basse je plný nezapomenutelných záběrů nebo psát o vynikajících výkonech mnoha herců, by bylo v tomto případě nadbytečné.(14.8.2007)

 • paascha
  **

  Celkem nezábavná spatlanina všeho možného se směsí sympatických (českých) a nesympatických (německých i českých) herců a rádoby herců. Jako pokus o zfilmování knížky o cirkuse to ujde, i když to dře. Ale já cirkus nesnáším, takže na mě nedejte:-)(5.3.2009)

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13