• Pohádka

Arabela (1980) (seriál)

Nejlepší pohádkový seriál, který byl kdy u nás natočen. Jako malá jsem ho hltala a nedávno jsem ho opět shlédla a musím říct, že se mi jen potvrdilo, že tvůrci věděli, co dělají. Pokračování už bohužel postrádá to co původní seriál.

Slunce, seno, erotika (1991)

První polovina je skvělá a druhá naprosto trapná. Nápad vzít herce do Itálie se mi zdá celkem dobrý a některé scény jsou naprosto úžasné - viz. večeře, při které se podávají italské speciality. 2. část, kdy se vesnice chystá na příjezd Italů postrádá,až na moment, kdy si Cecilka přivede "štěně" a vezme si masku "Lenina", jakýkoli vtip a tudíž je naprosto zbytečná a kazí dojem z poměrně dobře rozjetého filmu.

Bažanti jdou do boje (1974)

Jak je to absurdní, tak je to geniální. Smála jsem se od začátku do konce. Skvělá francouzská komedie.

Napříč Paříží (1956)

Nedávno jsem tenhle film shlédla s titulky, které ale bohužel moc nepasovaly, takže byly buď napřed nebo zpětně. Je to skvělý film, který tedy opravdu není komedie, jak zde již bylo namítnuto. Podruhé jsem slyšela Funese v originále a jsem ráda, že u nás většinu jeho filmů nadaboval F. Filipovský, protože jeho hlas mě oslovuje víc. Jelikož miluji filmy s Funesem, je pro mě zajímavé vidět ho hrát v jeho začátcích.

Kameňák 4 (2013)

Když dávám jednu hvězdičku, tak jen proto, že jsem se asi jednou zasmála. Absolutní hrůza. Původní Kameňáky mám ráda a myslím, že jsou místy docela vtipné. Jistěže to není žádný vrchol umění, ale mně je to stokrát sympatičtější než jiné tzv. komedie, které se v tomto státě tvoří čím dál horší. Zvláštní, že lidé kydají na Trošku hnůj a přitom byly Babovřesky nejnavštěvovanějším filmem loňského roku. Proč asi? (každý ať si odpoví jak umí) Kameňák 4 nemá s předchozími díly nic společného (nejen proto, že už u toho nebyl Troška). Jde v podstatě jen o to představit obyvatele Kameňákova jako naprosté zhulence a sexuální maniaky. Nic od toho nečekejte a pokud si nechcete zkazit dojem z prvních třech dílů, tak na to radši ani nekoukejte. Není to vhodné pro děti.

S tebou mě baví svět (1982)

Možná ne komedie století, ale bezesporu skvělý film s dnes už legendárními hláškami. S tebou mě baví svět jsem viděla asi 100x, celý film znám nazpaměť, ale přesto se stále dobře bavím. "Maminka mě utřela lopuchem, byla tam beruška,..." "Má někdo za kamaráda takovýho ptáka, nojo, a zrovna já" Pro mě po Jak dostat tatínka do polepšovny druhá nejlepší komedie M. Poledňákové. Její dnešní snímky jsou na docela jiné úrovni a to je myslím škoda. Bohužel jsem ještě nenašla žádný z nově natočených filmů, teď nemyslím jen její, který by mě nějak zaujmul.

Jarka a Věra (1938)

Knižní předloha je moje srdeční záležitost. Ve filmovém zpracování je téměř vše pozměněno, ale opět je to poměrně zajímavý příběh a hlavně úžasný Ladislav Pešek. Sice to nemá na filmové legendy Cesta do hlubin študákovy duše nebo Škola základ života, ale přesto je to velmi zábavné a vtipné. Musím dát 5 hvězdiček.

Hříšný tanec (1987)

Nejlepší na tomhle filmu je krásná hudba J. Morrise a závěrečná scéna. Vím sice že tohle není nijak kvalitní film, primitivní zápletka atd. Nemůžu si ale pomoci, pro mě je to nejlepší taneční film, který byl kdy natočen.

Občan Václav Havel jede na dovolenou (2005)

Nic od toho nečekejte. Naprosto amatérsky natočená dovolená bývalého prezidenta Václava Havla. Dobové záběry jsou prokládány vzpomínkami Havlových kamarádů, kteří asi nemají vůbec ponětí jak by mělo takové vzpomínání vypadat. Jejich projevy jsou naprosto nekultivované stejně jako v dalším filmu Novákových Pušky, puky, pivo a psi - podle mě ještě větší katastrofa než tohle.

Bylo nás pět (1994) (seriál)

Karla Poláčka nemám moc ráda, ale přesto, tohle má něco do sebe (jak v knižní, tak televizním zpracování). Musím souhlasit, že vedlejší role jsou nezapomenutelné (p. Nárožný). Nejraději mám scénu, kdy dá Petr Bajza myš do kufru služce Kristině, a ta začne ječet. Samozřejmě z toho má pak Petr mnoho problémů :D