• Pohádka

U mě dobrý (2008)

U mě teda moc dobrý ne, ale nepatří to k odpadu čeké kinematografie posledních let. Asi nejlepší postavu hraje Bolek Polívka. Sem tam nějaký vtípek. Film mě docela pobavil a v pohodě ho zkouknu znova.

Princ a já (2004)

Docela pěkně udělaná "pohádka".

Ladíme! (2012)

Vidět jednou, dobře. Ale podruhé se asi už nepodívám. Je to celé naprosto přiblblá americká coby cool hudební komedie alá Muzikál ze střední. Pro mě je nejlepší scéna, která se opakuje jak na začátku, tak ke konci - nevolnost jedné z hlavních postav z nervozity :D

Občanský průkaz (2010)

Není to žádný zázrak, ale je to jeden z mála filmů o komunismu u nás, který mě dokázal zaujmout. Má to zajímavý příběh a místy je to docela vtipné.

Kristian (1939)

Úžasný film z první republiky. Hvězdy filmu té doby na jednom plátně. Nedá se nic vytknout. Bohužel, filmy jako Eva tropí hlouposti, Holka nebo kluk nebo Hotel modrá hvězda jsou mi milejší.

Čertova nevěsta (2011)

Tahle pohádka se moc nepovedla. Její zápletka mě nijak nenadchla. A to i přesto, že mám čerty ráda. Snad se to příště povede lépe. Aspoň jméno princezny, které se v pohádkách neobjevuje :-)

Kameňák 2 (2004)

Pro mě nejlepší díl z celé série. Patřím k těm bláznům, kterým se to líbí a počítám s tím, že mě většina z vás odsoudí. Ale proč si občas nedopřát film, který dokáže pobavit a jen to je jeho účelem, ne nás poučit. Jen pobavit, myslíte, že to nesplňuje? Každý ať kouká na co chce, ale pak nemusí odsuzovat něco, o čem věděl, že se mu to nebude líbit. Stoletá bába, která se napije modrého pramene, a potom znásilňuje chlapy po Kameňákově nebo třeba tchýně pana Kohna mně vtipní přijdou.

Hlas Česko Slovenska 2 (2014) (pořad) odpad!

Jak může v porotě sedět rapper a David, to nepochopím a v žádné případě si to dobrovolně nepůstím, stačí mi ukázky, které Nova bohatě cpe skoro všude. K moderování připustí Mareše a zkáza je dokonána. Neznám trapnějšího moderátora.

Babovřesky (2013)

Proč pořád nadávat, jaký to jsou p*** Kdo na to nechce koukat, tak nemusí. Není to nijak duchaplné dílko, ale mně i kamarádku docela pobavilo, takže proč říkat odpad! Nepatřím k lidem, kteří nějak vzlášť ocení velkolepé dílo, které se tak možná jeví, ale není to nic víc než slavná jména a hromada vyhozených peněz. Mám ráda filmy, které pobaví, jsou poučné nebo mají alespoň pěknou hudbu. Babovřesky splnily má očekávání a nelituju toho, že jsem je zhlédla. Ráda se podívám znovu. Asi v této společnosti budu za blbce a tupou Češku, ale je mi to jedno. JO a ještě něco, odmítám podporovat pořady jako Český lev a podobné ankety, když odmítají přijnout pravdu a radši trapně ruší kategorii, ve které by náhodou mohl vyhrát Troška.