Život jde dál (2006)

Ou proboha. Romantická komedie se vším všudy. Nevíte, čemu se máte smát, postavy vám jsou ukradené a druhý den nevíte, že jste se na to koukali.

Kimssi pyoryugi (2009)

Vélmi smuná sranda a vélmi milá exotika. Naprostý filmový zážitek, který jsem díky nemožnýmu plakátu vůbec nečekal. Trochu jiný humor, trochu jiná jídla a trochu jiná schýza, než jsem dosud viděl :)

Pan Bobr (2011)

Zpočátku nevíte, jestli se máte smát, nebo jestli to Mel myslí vážně. To by to ale zase nebyla Jodie, kdyby nešlo ve skutečnosti o něco mnohem vážnějšího, než se na pvní pohled zdá. Bohužel, scénář celou dobu působí trochu prvoplánově a křečovitě, většina "překvapení" vám dojde už o 20 minut dříve. Přesto jde jeden z milejších filmů současný světový tvorby :)

Strom života (2011)

Pro mě filmovej zážitek letošního roku. Každý obraz, každý pohyb kamery má svůj důvod a svůj význam. Sean Penn řekne za celej film asi 3 věty, přesto mi z jeho výrazu a pohybů mravenčilo za krkem. Těžkej film pro popkorňáky, mně ale putuje filmovej plakát na zeď ;)

Planeta opic (2001)

Tohle není Burton. Tohle je popcorn zalitej litry a litry másla.

Šmoulové (2011)

Přes veškeré žádné očekávání odcházel jsem z kina příjemně potěšen a celý modrý :D Šmoulové jsou vtipní, moc se mi líbili odkazy na Peya a prapůvodní příběhy. Třeba vzpomínka na vznik Šmoulinky. Žádný průser :)

Proměny (2009)

Ech. Řehořek je jistě talent, ale celé PROMĚNY mi až moc připomínají Ševčíkův RESTART. Nechci nikomu křivdit, ale víc než inspiraci mi to připomíná vykrádení nápadů. A dokonce i ta hudba... :D EOST a Khoiba taky nemají od sebe zrovna daleko :D Navíc pospojování osudu postav je tu hodně hloupý a přitažený za vlasy.

Přežít svůj život (2010)

Mistra Švankmajera uznávám a znovu na jeho vizuální podobu čumím jako chleba z tašky, ale tentorkát absolutně nemůžu překousnout tak hloupej scénář. Dialogy chvílema hraničí s trapností, obzvlášť to, co vypouští ze svých papírkových úst hlavní hrdina. Nemluvě o tom, že pán je asi takový herec, jako já jsem kosmonaut. A celý příběh je předvídatelný až do posledního puntíku.

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Výborný nápady a jedna velká show! Velký překvapení, plný animací, barev a muziky :) Přátelé, můžu to říct bez špetky strachu: Tenhle film má styl ;)

Zatím spolu, zatím živi (2010)

Vzhledem k tomu, že dvě hlavní postavy ztvárnili herci, kteří neumí hrát, mě dost zaskočilo, že se to dalo dokoukat až do konce. A co víc, celkem to i bavilo. Počítačové efekty používané při akčních scénách ale působily jak z roku nebreč. Nejvíc jsem se smál, když kolem Tomíka a Fiony běhali neexistující bejci a oni dva se tvářili tak, že jim určitě ujedou. Bláááh! :D