Fighter (2010)

Líbilo se mi celkové pojetí a zpracování filmu, žádné přehnané scény a zbytečné efekty, naopak takové skromnější lidské podání příběhu dvou bratrů-boxerů z malého městečka. Navíc podle skutečné události, kdy i na konci u titulků zobrazí v krátkém videu oba skutečné boxery. Před tímto filmem jsem viděl s Balem drsný časy a je fakt neuvěřitelný, jak se dokáže kvůli roli změnit a zahrát ji naprosto přesvědčivě.

Drsný časy (2005)

Bale roli psychopatickýho magora zahrál fakt perfektně a na tom stojí v podstatě celý film. Hezká ukázka jak si totálně po..kazit život.

Železná srdce (2014)

V porovnání s ostatními válečnými filmy se mi zdá, že Fury asi nejlépe vystihuje hrůzy války - všude hromady těl, často rozježděné tanky, oběšenci, sebevraždy atd. Celkově je atmosféra vykreslená hodně dobře a ukazuje jaká svinstvo válka byla. Jen škoda, že konec resp.druhá polovina filmu, byla už zbytečně přehnaná.

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Pořád ta samá akční jízda, kterou je potřeba brát dost s nadhledem. S tím bych u takového filmu neměl problém, ale škoda, že jediný, co dělá tenhle film výjimečným, je našláplé obsazení, zbytek je jen průměr.

Náš vůdce (2008)

Moc pěkný film ukazující jak snadno se dají lidi zmanipulovat a kam až to může dojít. Takovej školní fašismus posvěcený učitelem. Navíc je to podle skutečné události.

Hra o dítě (2013) (TV film)

Nebylo to zas tak špatný. Původně jsem ani neměl v plánu to dokoukat, ale od té doby co se ta náhradní matka začala projevovat jako psychopat a pronásledovat je, to bylo o dost zajímavější a celkem napínavý

Fakjů pane učiteli (2013)

Trochu jsem se bál toho německého stylu humoru, ale fakt jsem se dobře bavil. Super komedie, navíc s dobrými herci. M'Barek je borec a role mu perfektně sedla

Noc plná zázraků (2011)

Vzhledem k tomu, že od poláků jsem opravdu nevěděl co čekat a Láska nebeská je jeden z mála mých oblíbených romantických filmů, tak jsem od toho moc nečekal. V závěru jsem ale začal uvažovat nad tím, jestli není ještě lepší než Láska nebeská, kterou se tento film určitě nemálo inspiroval. V porovnání s ní to působilo více lidsky a obyčejněji (v tom nejlepším smyslu). Opravdu krásný optimistický film, opět seskládaný z mnoha menších, ale v závěrů dost propletených příběhů. Větší roli oproti Lásce nebeské tu hrají děti, ale to je jen dobře, protože většina vtipných scén je pravě s nimy.

Repo Men (2010)

Ke konci jsem si začal říkat, že už je to moc přehnaný (hlavně milostná scéna se scanováním orgánů přímo v těle mi přišla až moc ujetá), ale v posledních minutách se ukázalo, že je všechno dost jinak a fakt mě to dostalo. Opravdu výborný a promyšlený thriller. Často mi moc neseděla hudba k některým scénám ale to byl, předpokládám, umělecký záměr