Pouta války (2004)

Výborný válečný film. Dějově velmi obsáhlý, čemuž odpovídá i délka filmu. Zpočátku zobrazuje klidné období před válkou, počátek války plný strachu a nejistoty, poté spoustu brutuální akce a to všechno prošpikované emotivním a krutým osudem jedné rodiny a především dvou bratrů.

První den zbytku tvýho života (2008)

Zajímavě pojaté drama, u kterého mi trvalo delší dobu než mě nějak zaujalo. Můžou za to hlavně zvolení herci, kteří na mě zprvu nepůsobili moc sympaticky a bylo těžší si na ně zvyknout. Každopádně příběh celého filmu tvoří v podstatě jen životní situace jedné rodiny a pohled na to, jak je každý z nich zvládá. Ke konci to bylo i docela emotivní a kvůli tomu jsem se nakonec přiklonil ke 4 hvězdám. Nicméně se dá říci, že první polovina filmu je spíše průměrná a ničím moc nezaujme.

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Hodně silné atmosférické drama se skvělým námětem. Líbil se mi kontrast dětského naivního myšlení a děsivé skutečnosti, kterou ten kluk v průběhu filmu začal poznávat. Závěr byl pro mě dost depresivní a jen tak na něj nezapomenu.

Prohnilá země (2014)

Překvapivě celkem slušný akční krimi film. Příběh je celkem krutý a vydařený. Zaujme i bez zbytečných hollywoodských přísad, jako jsou výbuchy, honičky nebo svalnatý zabijáci v tílkách.

Šampion Mike Tyson (1995) (TV film)

Dobře zpracovaný film, nebo spíše dokument o mém oblíbeném boxerovi. V porovnání s běžným dokumentem, který jsem o Tysonovi viděl, se člověk dozví téměř to samé, ale je to zpracované mnohem poutavější formou. Na druhou stranu, pokud bych na to koukal jako na běžné sportovní drama, tak tomu chybí lepší atmosféra a celkově film nezanechává nějaké silnější pocity či dojmy. Micheal J.White se pro roli perfektně hodil. Je vidět, že s boxem a celkově bojovými sporty má zkušenosti a pohyby, rychlost i technika při zápasech opravdu připomínala Tysona.

Hříšníci a svatí (2010)

Brutální akční film s průměrnějším scénářem. Jen na ústřední dvojice herců mi moc nesedla. I když na Johnyho Stronga jsem si časem zvykl, ale i tak bych si tam představoval spíše Stathama, the Rocka nebo někoho podobného

Gravitace (2013)

Vizualne perfektni a ve 3D to musi byt supr. Bylo videt, ze zabery byly delane primo pro 3D. Co se obsahu tyka, neco mi tam proste chybelo. Zdalo se mi, ze pak uz jen vse vybuchuje a nici se a Sandra pred tim utika, nebo spis uleta.

Zmizelá (2014)

pěkný thriller s dobře promyšleným příběhem. Rosamund Pike ve své roli naprosto přesvědčivá. Jen jsem nebyl moc spokojený s koncem, asi nedokážu ocenit umělecké pojetí. Radši bych viděl ráznější a jasnější závěr.

John Wick (2014)

Parádní ryzí akční film jako z 90.let. John Wick je stylovej zabiják, přestřelky a souboje luxusní a hlavně dost nekompromisní - každý končí zlomením vazu nebo prostřelením hlavy. Příběh je klasicky plný klišé - zabiják "v důchodu" co ztratí všechno a chce se pomstít. Víc jsem nečekal ani nepotřeboval.

Neuvěřitelná cesta (1993)

Jeden z mých oblibených filmů z dětství. A i teď po letech je to krásný a dojemný rodinný film. Ze začátku jsem si myslel, že mi bude vadit namluvení zvířat bez pokusu o nějakou mimiku, ale po pár minutách jsem to přestal vnímat. A je jasný, že v té době nebyla digitální technologie tak daleko.