Jumanji: Vítejte v džungli! (2017)

Upřímně jsem nečekal, že takhle neuvěřitelně béčkový námět může dopadnout lépe než průměrně. A musím uznat, že hlavně díky výbornému obsazení se to povedlo nad očekávání. Tím, že se to vlastně odehrává ve hře, to umožňuje vytvářet celkem absurdní a vtipné situace. Nejvíce bavila, jak jsem i tak trochu čekal, dvojice Hart-Rock:)

Barry Seal: Nebeský gauner (2017)

Zajímavý příběh, ale celkově mě nechával až překvapivě klidným, na emoce se tu moc nehraje. Né, že by se tam nic nedělo, ale chybí tomu nějaké napětí, drive, proto 3*.

Táta je doma 2 (2017)

V podstatě na podobné úrovni jako první díl. Nejvíce me potěšila přítomnost Gibsona, kterému role cool dedy dobře sedla. Závěr byl ale až nechutně americky přemoralizivanej. Nic proti happy endům, ale ty srdceryvný proslovy pred publikem zcela náhodnych lidí tleskajících se slzami v očích někomu koho nikdy neviděli me už celkem lezou na nervy. To naštěstí byla ale jen menší část filmu, jinak jsem se celkem bavil.

Alibi na klíč (2017)

Opravdu zábavná komedie tak, jak to Francouzi umějí, žádný fekální humor typický pro průměrné US komedie. Herecké obsazení supr a děj dobře vymyšlený.

Stopy spravedlnosti (2017)

slušný thriller s vážným a postarším Jackie Chanem, který i na stará kolena předvádí stále atraktivní souboje. Těch se ale v tomhle filmu objeví méně než bych čekal a hlavní místo tu má celkem zajímavý děj a Chanovo neutuchající chuť po pomstě. Mile mě překvapil Brosnan, kterého jsem nikdy moc nemusel, obzvlášť v kladných rolích, ale tady mu role politika sedla a charisma se mu nedalo upřít.

Mrtvý bod (2015) (seriál)

Zatím mám za sebou první sérii a za mě výborný seriál, jehož kvalita s přibývajícími díly stoupá a stejně tak i napětí.. Zpočátku jsem měl menší obavy, že to časem bude příliš stereotypní, kdy se rozluští jedno tetování, identifikuje se nepřítel a ten se odstraní a takhle pořád dokola. Naštěstí mě děj svým vývojem nepřestává překvapovat a s každým dalším dílem přináší kromě nějakého odhalení i spoustu dalších otazníků a to mě na tom baví. Navíc ústřední dvojici si nejde neoblíbit a to především proto, že oba mají výrazné charisma, což třeba u hereček moc vidět není, ale o Jane to platí stoprocentně. Navíc chemie mezi nimi na mě působí dost uvěřitelně............................................................................................................. Doplnění po 12 dílech 3.série : Druhá série si držela laťku stále velmi vysoko a nebyla o nic horší než ta první. Naopak některé díly 2.série patří mezi top tohoto seriálu. Zcela opačné pocity jsem měl na začátku třetí série, kdy po prvním dílu jsem už neměl ani chuť koukat dále, vypadalo to, že se snaží jen těžit z daného tématu maximum a znova omílají stejné postupy a situace, se kterými jsme se už mohli setkat v předchozích sériích. Ukázalo se, že to není až tak daleko od pravdy, ALE na druhou stranu celé dění je trochu odlehčené, protože přibyl humor - sympatický a nenucený, což hodně oživilo celou sérii. Navíc teď musím uznat, že některé díly 3.série patří vůbec k nejnapínavějším, takže za mě zatím stále spokojenost.

Od kolébky do hrobu (2003)

Akční béčko se stylovou hudbou a výborným obsazením. Příběh nijak nenadchne, souboje jsou efektní, akce dost přehnaná a je tam plno amerických nesmyslů, ale s tím se musí počítat. Jako oddychová akční zábava je to ok.

Kickboxer: Odplata (2017)

Na tomhle filmu je pozitivní v podstatě jen přítomnost několika hvězd UFC, Van Damma a sem tam nějaký efektní souboj. Celkově je to ale ještě horší než první díl. Kupodivu nejvíce mě zklamal závěrečný, nekonečně natahovaný souboj. Tolik zmrtvýchvstání jsem ještě nikdy neviděl a už ani nechci.

Zdrojový kód (2011)

Povedené scifi s opravdu zajímavým příběhem, který mě bavil, i přestože byl chvílemi složitější k pochopení všech souvislostí a to především v samotném závěru. Obsazení také není co vytknout, všichni herci sympatičtí a nejvíce dvojice Gyllenhaal-Monaghan.

Děda je lotr (2016)

Dlouho jsem se tomuto pokračování vyhýbal a to jsem ani netušil, že tam z původních herců zůstal jen Robert de Niro. Původně jsem se jen bál trapného humoru a teď po shlédnutí musím říct, že více než oprávněně. Výjimečně jsem se zasmál a třeba místní prodavač drog mě docela bavil, ale jinak je to humor nejnižší kategorie i v rámci amerických komedií a děj je, jak jinak, naprosto předvídatelný už od začátku filmu.