• Thriller

Teď se nedívej (1973)

Mám ráda Daphne du Maurier. Četla jsem asi všechny její romány i povídky. I tuhle. Ale zpracování se moc nepovedlo. Tyhle věci jsou vážně lepší v knižní podobě, která ponechává prostor vlastním představám. Ale zas tak špatné to není, pro někoho, kdo nečte, dokonce třeba i úžasné. Tak za herecké výkony musím dát tři *

Morgan, případ zralý k léčení (1966)

V době, kdy film vznikl a krátce se promítal i u nás, než ho stáhli z distribuce, to byl docela zábavný kousek. Pravděpodobně víc tady, než v Anglii. Pro nás měl zvláštní kouzlo. Každopádně stojí za shlédnutí, pokud se dá vůbec sehnat.

Zakázané uvolnění (2014)

No nevím. Holky mi dost lezly na nervy. Nechci rovnou napsat, že to byly krávy. Když tak jen krávy pod vlivem. Nevěsta fakt na zabití. Hřebejk by měl zapřemýšlet opravdu vážně o další tvorbě. Možná by nemusel natočit každý rok nový film, ale jednou za čas nějaký pořádný. Ale asi tak tři momenty byly vtipný, tak dávám tři *

Moskva slzám nevěří (1979)

Z dnešního pohledu nic moc, navíc rozvleklé jako všechny ruské filmy, ale (věřte nebo nevěřte) ve své době to byl docela odvážný snímek.

Dědictví aneb Kurva se neříká (2014)

A to jsem se hodně přemohla, když jsem dala aspoň jednu hvězdičku. Nezasmála jsem se ani jednou, i když to měla být komedie. Sedláček holt není Chytilová, takže zase jeden zbytečný film. Snad nikoho nenapadne natočit další pokračování. Ale možná jsem přece jen měla ještě ubrat za přifouknutou Veškrnovou.

Neviditelní (2014) (seriál)

Nevydržela jsem, i když jsem se opravdu moc snažila. Ta jedna hvězdička je jen za herecké obsazení. Tolik dobrých herců a takový paskvil, to je k nevíře!

Klauni (2013)

Nic moc. Škoda nevyužitého potencionálu. Sázka na jistotu - Kaiser a Lábus, jinak bohužel nic moc ani herci. Příběh banální, nezajímavý, od Šabacha bych rozhodně čekala mnohem víc. I tak na české poměry slušný průměr.

Tři bratři (2014)

Po dlouhé době pěkná česká pohádka. Přiznám se, že jsem se bavila úplně stejně jako můj šestiletý vnuk. Ten sice některé fóry nepobral (smlouva o smlouvě budoucí :o)), ale ocenil hodně zpěvu, neb je muzikální. Nejlepši asi byla Karkulka včetně mluvících zvířátek a hororového vlka. Průvodce v podání Zdeňka Svěráka a dětské hlasování taky super nápad.

Písečný muž (2011)

Ačkoli mám ke Švýcarsku osobní vztah, nedovedu si vybavit skoro žádný film, který by stál za zmínku. Ale tohle mě fakt pobavilo. Originální nápad, snad jen toho písku bylo až moc. Obrazně. Proto jen tři *

Fair Play (2014)

Pro mě tak trochu zklamání. Těšila jsem se na ryze sportovní výpověď, další motivy už byly zbytečné. Matčino přepisování a následný trest, emigrace, tisíckrát omílané už nemá tu razanci. Možná by se vyplatilo více se zaměřit na sport, na doping, na zdravotní následky. To by bylo aspoň něco nového. Hlavní představitelka ovšem skvělá a Aňa Geislerová jako vždy.