• Thriller

Constantine (2005)

Štýlový film, ale jeho starší brat je ešte stále o krok napred. Chýbalo mi tu viacej tej diablovskej psychadélie a možno viac tých jemných hororových prvkov, inak nemám čo vytknúť.

Smrtící parazit (2009)

Za prvé musím upozorniť, že sa nejedná o horor a ani scifi.. Dej sa odohráva v rozmrznutom antarktickom prostredí, kde sa nachádza výskumná stanica známeho ekologického experta a jeho tímu. Na túto stanicu sú vyslaní na prax traja študenti, ku ktorým sa pripojí aj dcéra jedného z vedcov. V momente keď dorazia a nájdu prázdne budovy a chýba akýkoľvek kontakt od výskumníkov, je jasné, že niečo nebude v poriadku. Páčilo sa mi prostredie, odizolované od vonkajšieho sveta, ale tí mladí herci boli extrémne nesympatickí, toho jedného amerického šaša som mal už po chvíli plné zuby, a ten ďalší blbeček čo celý čas máchal so zbraňou som dúfal že sa s ňou v najbližšej scéne odstrelí.. Inak paraziti boli celkom uveriteľní a samotný film neurazil.

Pontypool (2008)

Grant Mazzy, rozhlasový moderátor, prichádza ďalšie ráno do štúdia, kde sa spolu so svojimi dvomi kolegyňami chystajú odvysielať rutinnú show. Čoskoro sa k nim ale dostanú informácie od kolegu z terénu o nepokojoch v uliciach, pre ktoré zatiaľ nikto nepozná žiadny rozumný dôvod. Podľa všetkého sa nejedná ani o politické protesty, ani o žiadne vzbury či terorizmus... Jediný fakt je, že násilie narastá... A počet obetí taktiež.. Dostane sa šialený dav až do rádia ? A čo je vlastne príčinou nevysvetliteľného správania ? Rozhodne originálne prostredie pre dej, atmosféra bola vynikajúca od momentu kedy to začalo vonku vrieť, pričom dostávame informácie len z hovoreného slova moderátora, napätie bolo vtedy na 100%. Škoda, že sa autori snažili byť až príliš originálni aj v dôvodoch "nákazy", mohli tam nechať už obyčajných zombíkov a bolo by to geniálne. Nemôžem povedať, že by pointa nejak pokazila celý film, ale určite je to sklamanie, možno to bolo trochu bizarné na môj vkus.

Neporazitelný: Vykoupení (2010)

Fajn film, jednoduchý, nenáročný, bez nejakej hlbšej myšlienky, a hoci som sa niekedy cítil že mi kleslo IQ o 60 bodov, bola to slušná oddychovka a bavil som sa. Aký bude koniec bolo jasné už od úvodných tituliek, ale napriek tomu som sa nenudil ani trochu, príbeh bol aj napriek skromnosti svižný a bojové scény boli super. Takisto herecké výkony dobré, či už šlo o Bojku, teplého kolumbijca alebo Daniela Landu. Plných 5 hviezd by tomu naparili možno tak 16roční, ktorí ešte nevideli poriadny film a po tomto sa cítia drsne, ale ak ho mám porovnať s 4hviezdičkovými filmami, tie sú bohužiaľ ešte o triedu vyššie. 3 a pol *, možno si to časom rozmyslím na 4ku, a určite doporučujem.

Zuby nehty (2007)

"Schováš se a já tě budu hledat. A pokud tě najdu, sním tě." Čo ja viem, je to taký unudenejší takmer-slasher.. Nie sú tu skoro žiadne zábery na spustnuté mesto, ktoré by naznačovali, že vymrela civilizácia.. celý dej sa odohráva v pár miestnostiach v opustenej budove, atmosféru mŕtveho mesta tvorí len to hrobové ticho. Nič extra prevratné, naháňajú sa skupina preživších a skupina kanibalov a postupne sa kántria.. nič moc postavy, nič moc herci, nič moc kanibalizmus, o ktorom vieme len z rozprávania.. ale páčil sa mi ten vychcaný koniec.. Inak slabší priemer..

Černá labuť (2010)

Spočiatku som mal obavy z nedostatku psychadélie, tá ale naplno prepukla vo finale grande a presne ako to mám rád. Očarujúci výkon N. Portman a jej poňatie dokonalej divadelnej roly. Premenu bielej labute na čiernu pozorujeme či už na divadelných doskách, alebo v osobnom živote hlavnej hrdinky, navyše všetko je ovplyvňované jej postupným psychickým vyháraním z túžby po bezchybnosti. Nemôžem nič len doporučiť

Proroctví (2009)

Ďalšia extrémna zhovadilosť na konte Nicholasa Cagea. Prvých niekoľko minút som mal dojem, že film bude priemerný američan a napriek absencii napätia by to bola aspoň fajn oddychovka so zaujímavým príbehom... Potom ale prišlo dlhé nič, nuda, vata, nuda, nuda, vata, nuda a už len ten nevydarený koniec nešťastný.. Strašná škoda, že celkom nádejný rozpracovaný príbeh sa musel tak strašne skurviť. Neodporúčam.

Zuzanka Hraškovie (1991) (TV film)

Vynikajúce umelecké stvárnenie hviezdoslavovej balady vo filme, z ktorého dokonale vyžaruje melanchólia a pochmúrnosť. Celý film je popretkávaný symbolmi, v kombinácii s bezchybnými hercami a hudbou to vytvára stopercentný celok.

13 hříchů (2014)

Ak ste zadĺžený až po uši, s retardovaným bratom na krku, pár dní pred svadbou s čiernou ženou a ešte vás k tomu práve vyrazili z roboty, urobíte pre pár šupiek čokolvek. Tých par šupiek je niekoľko miliónov $, a to čokolvek uvidíte. Tento film kombinuje napätie s hororovými prvkami a miestami s čiernym humorom a s psychickým terorom. Hlavná postava sa musí predrať cez 13 úloh, ktoré dostane od záhadného hlasu cez telefón, každá z úloh je finančne ohodnotená a buď získa všetko alebo nič - v podstate je to taký upravený, akčnejší a brutálnejší motív Rýchlych prachov. Popravde práve tej brutality som čakal viac, a hoci pár scén bolo efektných, pár litrom krvi naviac by som sa nebránil. Dal by som 4 hviezdy, ale jednu strhávam ako pokutu za plne nevyužitý potenciál a jednoduchší koniec. Inak ale doporučujem !

Vražedná hra (2008)

Vedel som do čoho idem keď som videl tých 39%, ale popis ma zaujal a bol som zvedavý ako sa s tým pohrajú. Po pár minútach sa to ukázalo ako nudná kravina, ak tam malo byť niečo tajomné tak som si to buď nevšimol alebo to bolo úplne na hovno... Absolútne žiadne napätie. Pri kope ľudí v miestnosti by mali fungovať aspoň dialógy, ale miestami som mal chuť vletieť tam medzi nich a rozmlátiť niekomu tú stoličku o držku.. Primitívny koniec predvídateľný hneď zo začiatku.. Je plno lepších filmov s podobným námetom.