• Thriller

Bizarní jídla (2006) (seriál)

Fakt bizarné jedlá tak ako si ich predstavujem. Tento chlap zožere všetko... aj keď sám to už párkrát nevydržal a vypľul to nazad :D Inak je to skvelý program, ktorý si v cudzine nekladie za cieľ ukazovať čínsky múr a milión pohľadov na sochu budhu, ale skutočné gastronomické kuriozity okorenené Zimmernovými vtipnými hláškami. Pre mňa osobne je to najlepší program tohto druhu.

Kult hákového kříže (1998)

Plný počet, bez debaty. Film presne odzrkadľuje realitu a to nielen v USA, paradoxne sa jedná o čierny rasizmus páchaný na bielych. Pár dní po tom, čo Derekovi černosi zabijú otca, sa mu snažia ukradnúť auto, ktoré mu ostalo po ňom ako jediná pamiatka. Derek ich pri tom prichytí a v amoku jedného z nich zabije, čím sa sám poslal na pár rokov do chládku. Tam si prehodnotí svoje myšlienky a snaží sa stať lepším človekom - kým doteraz bol vďaka spoločenskej situácii jedným z vyznávačov Mein Kampfu, po svojom pobyte v cele sa snaží od základov zmeniť. Jeho mladší brat v Derekovi vidí svoj vzor, ale samotný napravený Derek ho bude presviedčať aby sa pre dobro ostatných taktiež vzdal svojich dlhoročných názorov a ideálov, len kvôli snahe vychádzať so všetkými v mieri - a to aj s vrahmi ich otca.

Carrie (2013) odpad!

Keď som si prečítal popis k filmu bol som nadšený. Úsmev z tváre mi mizol každú ďalšiu minútu, ako niekto môže tak sprzniť takú geniálnu myšlienku, aspoň som sa presvedčil že ani meno ako Stephen King nie je 100% zárukou kvality... Čakal som práve na to, ako sa tu vyhrajú s tým nervovým a psychickým napätím, na tie krvavé jatky, na ten bod zlomu na večierku, dočkal som sa neskutočnej nudy, bolo to úplne oničom a zlé, ako nejaký trápny teenagerský seriál... Na konci som mal pocit že autori sa snažia dohnať všetko na čo sa v priebehu filmu vysrali a všetko to chceli natlačiť do posledných 10-15 minút, no a vznikol z toho takýto neuveriteľný paskvil...

Oko (2008)

"Mám v hlavě něco...asi jako golfový míček. Hlava se mi motá tak, že nemůžu jezdit na kole, takže ho doktoři musí vyndat ven." Po dlhom čase konečne kvalitný horor so všetkým čo k tomu patrí. Parádne zvládnuté vidiny Sydney, z ktorých zo začiatku určite šiel strach... Skvelé ľakačky, hlavne teda v prvej polke filmu. Ázijský originál som nevidel, ale akosi tuším že to bude ešte väčšia pecka, na tieto horory od šikmookých mám proste slabosť :)

Nevyřešená minulost (2012) (TV film)

Čakal som že to bude poriadna napínavá akcia, ale vykľula sa z toho nudná kravina s primitívnym povrchným príbehom.. Na každej scéne vidieť ako ju zamýšľali veľkolepo natočiť, ale aj zároveň ako im to nevyšlo... Taký typ filmu ktorý môžeme vidieť v piatok o 11 večer na markíze ak práve nejde Steven Seagal..

S kuchařem kolem světa (2007) (seriál)

jedna z mála vecí bežiacich v telke na ktoré sa dá pozerať... viac ako o gastronómii je to o cestovaní, väčšinu času je to o kecoch, aj keď je pravda že sem-tam niečo zožerie...keď sa nemotorný Fred snaží s niečim akože pomôcť, väčšinou to pos...e ako sa dá. inak je to skôr o poznávaní kultúry krajiny, viac či menej súvisiacej s jedlom a ochutnávka klasických neznámych jedál... žiadne extrémy ako čerstvé žabie srdce ktoré ešte bije na vidličke...na takéto veci odporúčam Andrewa Zimmerna

The Collector (2009)

Niečo ako sám doma, na brutálnejší spôsob, kedy malý prefetovaný Kevin vyrástol, nasadil si masku a jeho záľuba v pascách prerástla natoľko že ich začal nastavovať už aj v cudzích domoch. Inak priemerná až podpriemerná vyvražďovačka, niektoré momenty boli správne zvrátené, ale ak to mám hodnotiť ako celok, tak som sa skôr nudil.. Akurát ma v polke filmu vytrhol z nudy horiaci pes v kýbli, to sme sa s kamarátom smiali ešte 20 minút po skončení, ale to autori asi nechceli.

Řezník (2007) odpad!

Maximálne nudné a idiotské, ak to chceli natočiť aby to bolo brutálne, sadistické, perverzné a neviem aké, tak im nevyšlo ani to. Neni to ani nechutné a ani psychicky vypäté.. Pre mňa odpad z každej stránky.

Hitlerovi lékaři - Vražedné reformy (2003) (seriál)

Výborný dokument o nemeckom lekárstve vo vojnových rokoch, ktoré bolo v tej dobe na vysokej úrovni. Jediné čo mi na tom filme vadí je ten komentár moderátora ktorý je snáď ešte horší ako celá nemecká propaganda, snaží sa divákov presvedčiť, že všetko čo nemci robili bolo zlé a očierňuje nemecké lekárstvo kde sa len dá... Celý dokument je natočený štýlom, že vytrháva veci z kontextu aby si antigermanistický komentátor mohol mlieť svoje žvásty o tom akí boli všetci nemci do jedného zlí zlí zlí... Nezastávam sa nacizmu, ale čakal som, že to bude čisto vedecký dokument, bez politických predsudkov. Ale ak si tieto veci odmyslím tak som sa dozvedel presne informácie ktoré ma zaujímali, bez toho aby som sa začal kedykoľvek nudiť.. Pre ten stupidný komentár 4 hviezdy...

Karanténa 2: Terminál (2011)

Rozhodne veľké sklamanie. Kým REC2 priamo naväzuje na jednotku a vraciame sa do zamoreného baráku, autori Quarantine 2 stavili na pokus vytvoriť odlišný film s rovnakou pointou, bohužiaľ u mňa to nezafungovalo. Prvej tretine z lietadla nemám čo vytknúť, ale po pristátí som čakal, že budú uväznení na klasickom letisku, nie v priestore pre zamestnancov, kde zvyšok filmu behali po konštrukciách a ventilačkách.. To už som sa väčšinu času dosť kruto nudil, a nezachránil to ani ochrnutý chlap čo vstal z vozíka a odrazu dokázal bežať ako Usain Bolt, ani ženská ktorá sa ohla o 180° dozadu v drieku (!!!). Očakával som ďalšiu pecku, nestalo sa, možno keby som sa naň dopredu netešil dal by som 3*...