Sráči (2011) (TV film)

Otřesně vypadající, ale zároveň asi nejryzejší česká coenovka, a to včetně závěrečného krveprolití. Oblíbený film režiséra Adama Sedláka.

Freestyle (2023)

Neváhejte, pokud máte alespoň trochu slabost pro osmdesátkové skoro opusy Jaroslava Soukupa.

Two Weeks in Another Town (1962)

Kirk Douglas jezdí dva týdny po Římě v “sequelu” Města iluzí a snaží se přitom vyřešit sám sebe a vrátit se do byznysu. Nikam to nevede, nemá to tempo a to kopání Hollywoodu do míst, kde to má nejvíc bolet, se zas tak nedaří. Nakonec to bohužel není ani klasicky “douglasovsky” sžíravé, ale spíš příšerně sebedojímací. Právem box office disaster, na který všichni zapomněli. Jediný komu bych tenhle film s klidným srdcem doporučil je Rick Dalton.

Sands of the Kalahari (1965)

1965: Africká odysea. Škoda, že jsou ti herci lehce jalovější, ať už jde o sexuální nátlaky, omdlévání pod spalujícím sluncem nebo bratrské souboje na život a na smrt. Táhnou to dolů. A když mluvíme o smrti, asi nikdy jsem neviděl tolik zmasakrovaných zvířat v západním celovečeráku. Kobylky, opice, ještěři, antilopy, prasata. Tady se s tím nemazali.

Ďábelská brigáda (1968)

Tak se tady uklidníme. Delikátně naivní „reflexe“ druhé světové války plná vystrčených brad, naběhlých žil, testosteronu a monologů, že by se Patton tetelil blahem. Když dojde na závěrečnou přestřelku v italských horách tak už není co řešit. Ďábelští pancharti.

Champion (1949)

Já ty jeho zmrdy žeru.

Elmer Gantry (1960)

Tradičně neskutečnej Lancaster v dramatu vzestupu a pádu jednoho netradičního showbyznysu. Konečně jsem naplno docenil religiózní stanovou kulturu, plamenné kazatele a dotek boží co dokáže vrátit zrak. Dobrej film k pochopení Americky dvacátého a jednadvacátého století, protože lidi se mění, ale kázání zůstávají. A nebojte se. Zdánlivě dlouhá stopáž uteče jako ten nejkratší žalm.