Učitelka (2016)

Je to trocha kočkopes. Vážna téma a do toho vtípky. Čo na tom, téma výborná a vtípky originálne. Ale nemá to ten humorný nadhľad ako Pelíšky či vážnosť Nevinnosti_skvelé herecké výkony, hudba, výprava_85%

Než jsem tě poznala (2016)

Veľmi príjemný film. Toto sadlo Emilii Clarke oveľa viac ako úloha Sáry Connorovej (Terminator Genisys). Istá paralela s filmom Nedotknuteľní sa nezaprie. Každopádne v rámci žánru jeden z top, teda až na tú príšernú hudbu_obsadenie, námet, kostýmy_ 60%

Zbrusu Nový zákon (2015)

Je tu veľa zaujímavých myšlienok, pekných myšlienok i originálnych myšlienok, ale taktiež veľa vaty, podivností i absolútnych absurdít. Ako celok je to neskutočne nekonzistentné. A ten záver jednoducho trápny_spracovanie, námet_30%

Vzkaz v láhvi (2016)

Oveľa drsnejšie a chladnejšie ako predchádzajúce filmy. Charaktery postáv sa však nikam neposunuli aj napriek dvojhodinovej dĺže filmu. Z kina som odchádzal trocha sklamaný. Napriek všetkému je to nad pomeri dobré krimi_precíznosť, autenticita a napätie_75%

Trabantem do posledního dechu (2016)

Celých 96 minút som si to jednoducho užíval. Je veľmi obtiažne vpratať polročné putovanie do tak krátkeho filmu. Oto viacej sa teším na seriálovú podobu tohto putovania_95%

Mimoni (2015) odpad!

Zatiaľ čo Despicable Me bola priemerná rozprávočka, na ktorej sa kde tu dalo aj zasmiať, toto je absolútny odpad. Počas prvej polovice som sa ani raz nezasmial a čo viac, nemyslím si, že toto je typ rozprávky na ktorej by mali vyrastať naše deti_1% za hudbu

Hardcore Henry (2015)

Forma originálna, výborne spracovaná akcia a tie detaily... ach, toľko preliatej krvi. Na druhú stranu po obsahovej stránke to bolo slabé_non stop akcia, nápadité, ojedinelé_75%

Až tam nezbyl žádný (2015) (seriál)

Takýchto adaptácií chcem viac! Je to jednoducho skvost_výborné obsadenie, gradujúce napätie_90%

Iracionální muž (2015)

Miestami až priveľa kecov. No ale, veď preto máme Woodyho radi_výborná zápletka, skvelé herecká výkony a jemný humor_90%

Rudý kapitán (2016)

Po formálnej stránke fantastické. Klobúk dole. Sa mi ani nechcelo veriť. Po obsahovej stránke je to ozaj bieda. Dialógy nulové, rozpracovanie charakterov postáv takmer žiadne a zápletka slabá. Čakal som o veľa viac_skvelá výprava, neskonale dobrá postprodukcia (na slovenské pomery), nulová zápletka_30%