Kdo hledá zlaté dno (1974)

I J.Menzel musel něco natočit pro socialismus. Je třeba ještě upřesnit, že hlavní roli hrál Jan Hrušínský.

Zlatá reneta (1965)

Film natočený na motivy F.Hrubína je o tom, že hledat ztracené mládí je zbytečné a čeká jen zklamání a nostalgie.

Báječní muži s klikou (1978)

Ve filmu vystupují známé osobnosti z filmového dávnověku u nás a je to hezké - nebýt těchto nadšenců, nebyl by ani film.

Dobré světlo (1985)

No jo, když něco režíruje Kachyňa, tak v tom jsou většinou nahotinky-aspoň něco.

Stíny horkého léta (1977)

Osamělé stavení je obsazeno Banderovci a Kukura s nimi svádí nerovný zápas. Když chcete vidět blonďatého Bartošku, který ale nemluví, tak se podívejte na tenhle napínavý film.

Božská Ema (1979)

Životní role B.Turzonovové. Ema Destinová to neměla lehké, i když byla evropskou hvězdou, a zvláště doma jí pšenka příliš nekvetla. A ani v soukromí jí to nevyšlo. A to vše film popisuje a opravdu vydařeně.

Sarajevský atentát (1975)

Mezinárodní zfilmování událostí, které předcházely vypuknutí I.světové války-celkem věrohodná rekonstrukce.

Bláznova kronika (1964)

Není to sice kvalita Vynálezu zkázy , ale kouzlo Zemanovy osobnosti funguje.

Generál della Rovere (1959)

Příběh z II.světové války z Itálie, kde se Vittorio De Sica vydává za generála , který zachrání spoustu lidí tím, že na sebe vezme vinu a je zastřelen fašisty. Zajímavý film.