• Pohádka

Absolvent (1967)

Film s naprosto dokonalým soundtrackem, Mrs. Robinson a Sound of silence jsou prostě nepřekonatelné. O samotný děj ovšem vůbec nezaostává. Dustin Hoffman, hrál výborně už tehdy, Mrs. Robinson svou roli zvládá také naprosto dokonale a Nichols prostě umí. Závěr je možná trošku šílený, ale do filmu se tak nějak hodí. Mimochodem věta "otče nepotřebujete benzín" je pro mě skoro stejně legendární jako hudba z tohoto filmu. Tohle prostě nestárne.

Anatomie zrady (2020) (TV film)

Film je rozdělený na 2 části a já bych stejně rozděli i svoje hodnocení. S první jsem byl hodně spokojený. Líbila se mi snaha zachytit přerod E. Moravce z oblíbeného legionáře a člověka, který by za vlast položil život na někoho, kdo kolaboroval s nacisty. A i když jeho vnitřní pohnutky už těžko můžeme zjistit, myslím, že film dokázal být dost reálný. Druhá část už se mi líbila o poznání méně, rychlý skok v čase i málo rozebírané změny vývoje života v Protektorátu mě zklamaly. Celkově se mi líbil herecký výkond Labudy juniora a dabing podle mě nijak zásadně nerušil. K jiným hereckým výkonům už bych ale výhrad měl a stejně tak se mi příliš nelíbila kamera. Každopádně první část u mě za 90%, druhá 50%.

Too Hot to Handle (2020) (pořad)

Jednou takhle ve středu večer jsem zapnul Netflix a jako č.1 tam na mě vybaflo jakési Too Hot to Handle. Vzhledem k tomu, že jsem měl času až až, šel jsem do toho a po prvních 10 minutách jsem byl úplně zděšený. Tohle že je nejsledovanější pořad ? Lidem už v karanténě asi definitivně hráblo. Pokud by se sčítalo IQ soutěžích, možná by mohlo dosáhnout průměru populace, ale jak jsem zjistil, o to vůbec nejde. Netflix dokázal nějakým zázrakem a sexy zadečky účastnic dosáhnout toho, že se na tenhle totální bizár dalo dívat a dokonce jsem se na další díly i těšil. Pokud tedy máte v karanténě spoustu času a potřebujete si trochu vypláchnout mozek je Too hot to Handle dobrá volba.

Zaklínač (2019) (seriál)

1.série mě tedy nenadchla, ale možná jsem měl až příliš velká očekávání. Nikdy jsem nečetl knihu ani nehrál hry o Zaklínači, a to je bohužel docela problém. Obrovské množství postav, které přibývají v každém dílu člověku nedává šanci se zorientovat, takže trvalo opravdu dlouho, než mi došlo, že se děj neodehrává postupně, ale jde o obrovské časové skoky. Na druhou stranu, některé scény jsou perfektní. Opravdu mě nadchli trpaslíci s dokonalým Ostravským dialektem, jen díky nim jsem přidal 3 hvězdu, a taková striga se taky povedla a je skutečně děsivá. Celkově za mě takové nemastné neslané, ale zase né tak špatné, abych se nepodíval na další série. Jen pevně doufám, že tvůrci se už rozhodnou pro normální časovou posloupnost a divoké skoky v čase jednou pro vždy opustí.

Soumrak mrtvých (2004)

Zombie filmů je v poslední době bohužel pomálu, a tak jsem sáhnul po již starším kousku a rozhodně toho nelituji. V době koronaviru je to ideální a v podstatě i aktuální oddechovka. Kdo čeká horor bude zklamán určitě, kdo klasickou komedii, tak nejspíš taky, i když u tohoto dílka se rozhodně zasmějete. Čím film zaujme je opravdu šílená britská angličtina, bez titulků bych měl docela problémy. Každopádně pokud se chcete zasmát a zombie máte v lásce, tak je Shaun of the Dead jasná volba.

Vlastníci (2019)

Otázka jestli se jedná o komedii nebo spíš dokument. Chvílemi se sice člověk baví, ale pak mu dojde, že spousta lidí se takto chová i ve skutečnosti a pak už vám do smíchu tolik není. Za mě překvapila dobrým výkonem Ramba a nadchl mě Lábus jako zasloužilý soudruh, tomu ta role naprosto sedla. Každopádně jsem rád, že po dlouhé době jsem měl z Českého filmu, který si říká komedie dobrý pocit a necítil jsem se trapně.

John Wick (2014)

Při cestě do kina na tuhle podívanou jsem netušil co čekat. Bylo jasné, že asi nepůjde o film se složitou zápletkou, ale spíš o pořádnou řežbu, a to se taky naplnilo. V podstatě banální zápletka, na kterou se ale povedlo "naroubovat" luxusní jatka. Nezničitelný Keanu Reeves by nejspíš zvládl zničit i celou armádu USA, ale to příliš nevadí, logiku v tom hledat nelze, jenže na tu nikdo do kina nepřišel. Zejména druhá polovina filmu předvedla přesně to, co lze od tohoto žánru očekávat a scéna na diskotéce je skutečným skvostem. Dovolím si tvrdit, že se zde zrodil nový kult a toto dílo si to vlastně i zaslouží.

Špindl 2 (2019)

Přítelkyně si jednoho pošmourného prosincového večera postěžovala, že jsme nebyli dlouho v kině, aby, nedošlo k hádce ochotně jsem souhlasil nejen s kinem, ale i s tím, že výběr filmu nechám na ní. Kdybych věděl, že mě čeká 109 minut hrůzy v podobě nepovedené reklamy na předražené lyžařské středisko, hádku bych s nadšením přijal. Hned jak jsem viděl na zakoupených vstupenkách nápis Špindl, tušil jsem, že mě nečeká nic dobrého, ale přeci jen jsem jedničku neviděl a recenze nečetl, takže jsem doufal v alespoň průměrnou českou komedii. Bohužel naděje se nenaplnily. Balaš potvrdil, že není režisér, ve scénáři chyběl jakýkoli smysluplný dialog a kamera zvládala možná tak záběry na sjezdovky s technickým sněhem v 1 ze 2 slunečných dnů v Krkonoších. Celý film byl bohužel slabý, vtipy spíše trapné než vtipné a skupinka ezoterických žen v krizi středního věku naprosto šílená. Bídu nezachránil ani herci, když snad nejlepší výkon předvedla malá Anna Čtvrtníčková. Je smutné, že člověk se z kina vrací asi se stejným zážitkem, jako kdyby zůstal doma a na tv Barrandov sledoval "sitcom" Premiér. Jediný rozdíl je v tom, že by mi zůstalo v peněžence o 500Kč víc. Za hezkou krajinu 10%.

Vražda na jachtě (2019)

Ideální oddechovka do časů karantény, ale to je tak vše. Občas se člověk baví, ale některé okamžiky jsou naopak dost trapné. Každopádně Jennifer je pořád dobrá a krásná herečka. Za mě 50%, ale snad jen díky odkazům na Poirota, zejména Orient Express potěšil.

Čertí brko (2018)

Tahle pohádka se mi hodnotí hodně složitě. Větší část se mi líbila, ale jak došlo na zpěv doslova jsem trpěl, tohle si tvůrci opravdu mohli odpustit. Naopak jako plus hodnotím vždy skvělého Vetchého a krásnou Judit Bárdos. Příběh je vlastně fajn a narážky na totalitu a dnešní politickou situaci jsou podle mě trefné, zejména věta: nevěřte nikomu, kdo slibuje ráj na zemi, tu bych nechal tesat do kamene. I když chápu, že tohle může někomu vadit. Celkově za mě 55%.