Soudný den (2008)

Ještě než jsem napsal tyhle řádky, přečetl jsem si letmo pár komentářů od kolegů. S některými tradičně souhlasím i nesouhlasím, ovšem Shadwellův text je... nechápu. Jak může film přirovnávat pouťovému varieté? Jak ví, že Marshall tímto snímkem poctil béčka? Je mi absolutně jedno, v jakém pořadí abecedy tenhle snímek je. Bez skrupulí se tam lidi mlátí hlava nehlava, film má pointu i celkem logický děj. Akorát tu jednu hvězdu bych strhnul za někdy nesmyslné chyby, které jsem zahlédl.

Superman se vrací (2006)

Předpokládal jsem, že se pokračování ponese v duchu původní řady (pokud pominu poslední dva díly s Ch. Reevem, které nebyly až tak brilantní). Ale proč opakovat stejnou scénu s destrukcí Kryptonu? Proč opakovat další situace, které jsou již z předchozích Supermanových dílů známé? A hlavně proč jsou do hlavních rolí obsazeny tak sympatické osoby, když je celý film dějově chudý (ubohý, plytký - říkejte si tomu, jak chcete)? Co na tom, že má snímek kvalitní triky i poměrně dobré obsazení... Nic. Jedno velké nic. Ale i přesto jedna hvězdička za mistra Spaceyho a nováčka Routha.

Tajemství rytířů Delta (1993)

Náhodou jsem tento film viděl v televizi. Protože jsem přitom prováděl i jiné činnosti, bohužel to tak zůstalo po celou dobu filmu, jelikož mě nic nenutilo dívat se na film souvisle. Předpokládám, že je film určen spíš mládeži do patnácti let, protože náplň i zpracování filmu tomu odpovídá. Žádné ostré souboje, všehovšudy jen pár honiček.

Avatar (2009)

K filmu snad už není co dodat, jen bych se opakoval po těch, co už tady základní myšlenky filmu napsali. Navíc je to další z filmů, u kterého jsem se, a to sebekriticky přiznám, regulérně rozbrečel. Ale musím tady zmínit jednu věc. Je úžasné, jak tvůrci dokázali vymyslet tolik nových forem života, čili faunu i flóru na Pandoře, šestinozí "koně", spirálovité květy rostlin, které se dokázaly schovávat. Prostě... nemám slov. Na řidiče kamionu slušný režisérský výkon, ne? :-)

Paranormal Activity (2007)

Připojil bych se ke kolegovi-uživateli "Marsik", který se zúčastnil předpremiéry filmu stejně jako já. A stejně jako on jsem i já plný dojmů z filmu. Málokdy se vidí film, který neobsahuje téměř žádné titulky, který je natočen formou domácího videa. Ale právě to je na tom filmu to nejlepší. Člověk by řekl, že na tak jednoduchý děj, který je snímán jen z jedné kamery, není možné ukrýt žádné triky. Ale ono to vážně jde, vážně to tak funguje, což mě naprosto dostalo. Na horory jsem zvyklý už hodně dlouho, pořád se ale dokážu ovládat víc, než některé dívčiny, které byly v naplněném kině se mnou. Ale neberte to jako pohanu k filmu. Je to známka, že je uchvátil. A tak mě zaráží, že má film "jen" 66 %. U mě vyhrál na plné čáře. Perfektní, novátorský, doporučuju vidět.

Vyzvání k souboji (1982)

Natočily rákosky snad ještě něco jiného, kromě filmů, kde se mlátí šavlemi? Podle mě je to prostě "kuře 1000x jinak". Dejme tomu, že jsem byl k tomuhle jídlu pozván. Nezaujaly mě ani lákavé nabídky, jak je toto jídlo výživné a chutné, jaké má složení. A podle toho to také dopadlo. Rákosnické umění 1000x jinak, přitom těch výborných snad není ani setina.

Den, kdy nevyšlo slunce (2001) (TV film)

Možná přeháním, ale tenhle snímek jsem si celkem užil. Prvně jsem si přečetl komentáře a velice mě překvapil kolega Siegmund, který zde vypsal pár postřehů z filmu. Upřímně, ničeho takového jsem si nevšiml, i když jsem to viděl. Snažil jsem se během děje pochopit, co se vlastně stalo a co se bude dít dál. Zaskočily mě přeskoky mezi současností a minulostí v situacích, které se odehrály před vraždou movitého Horáka, poté už jsem si na ně zvykl a dá se říct, že bych podobný děj dokázal srovnat s epizodou mých oblíbených Krajních mezí. Právě takto konstruovaný děj donutí diváka koukat se až do konce a přemýšlet, jak příběh dopadne. Naprosto mě ale překvapilo konečné rozuzlení a právě za toto je těch 5 hvězdiček. Žasnul jsem i pár okamžiků po titulcích. Z jediného důvodu. Detektivních filmů, neřku seriálů, je nespočet. A vymyslet další originální děj a zápletku dá už docela zabrat.

Neprůstřelný mnich (2003)

"Pokud uvěříš, že gravitační zákony neexistují, přestanou existovat." Touhle pravdou se dá ohánět opravdu jen ve filmu, jinak bychom nevyráběli letadla a další podobné stroje. Film nebyl zase tak špatný, vždycky, když je v televizi, jdu se na něj kouknout. Já opravdu nemůžu vysvětlit, co mě na nich přitahuje, protože to nevím. Rozhodně bych ho ale neoznačoval za odpad nebo na jednu hvězdičku, jsou totiž i horší filmy...

Pátek třináctého (2009)

Remake je největší zločin v kinematografii a tohle to jen potvrzuje. Držte se, prosím, originálu, opravdu budete mít větší zábavu.

Melrose Place (1992) (seriál)

"Je právě tolik, kolik je, protože vaše oblíbená televizní stanice uvádí seriál...", který je neskutečně nudný a kopírující Beverly Hills s notně známým PSČ.