Hrůza pod zemí (1994)

Ještě nikdy jsem neviděl tak omšelý film. Připadal mi, že má rok výroby aspoň 1970. A taky jsem nikdy neviděl tak zmršené zfilmování H. P. Lovecrafta. A vůbec se divím, že jsem u toho vydržel do konce, protože mi pořád připadalo, že jsem na začátku, že se ještě nic nezačalo dít. Nechutný to je, to se musí nechat, ale celkově je to hodně slabé.

Černé ovce (2006)

Zdá se mi to, nebo cokoliv z australské nebo novozélandské produkce je vždycky takový krvák? A to myslím doslova. Proč mi tohle připomíná filmy režie Petera Jacksona? Ale spíš mě zaráží, kam lidi na ty scénáře chodí. Nápad je to skvělý a zpracování takové, jak jsem si to představoval, i když něco nedává smysl. Po čase jsem se díval zase na něco, co mě přivede do stavu, ve kterém by se ve mně krve nedořezal.

Dva nosáči a video (1985)

Musím říct, že to byla docela psina. Mohlo to být trochu živější, ale jako oddechovka po náročném dni to bohatě stačí. Hlavně Mikovy hry v prvních dvou vstupech mě dost pobavily a ten milý a zdvořilý pán, který vystupoval v každém filmu jako gay.

Skeleton Man (2004) (TV film)

Těch pár hvězdiček je snad ze soucitu k tomu tématu, ke krveprolití a k příšerně podanému tématu. Navíc oficiální text distributora, který je uveden pod plakátem filmu, neskutečně lže. Film by měl být odpovědí na v textu uvedenou otázku, jak zabít někoho, kdo už mrtvý je. Konec jsem sice viděl, ale Michael Rooker tam prováděl věci, které jsem ani trochu nechápal. A taky by mě zajímalo, jestli se U.S.Army skutečně do akce obléká tak, jak jsem viděl. Kdyby ke mně přišel někdo, kdo vypadá jako houbař a pytlák dohromady, asi bych mu bez průkazu nevěřil. A nejspíš ani s průkazem.

Vraždící buldozer (2009)

Podle názvu béčko nejbéčkovatější. Moje hodnocení je hodně nadnesené, ale je to jen za tu spoušť, co po sobě ten bagr zanechal. Hlavně ta příčina mi přijde hodně odfláknutá, ale to je nejspíš tím scénářem a pak i režií. Film koukatelný je, pokud nevěnujete všechnu pozornost jemu. Takže se hodí jako slušné pozadí, odkud na vás občas vystříkne krev.

Paralelní svět (2007) (TV film)

Nejsem si jistý, jestli jsem to správně pochopil. Nápad je skvělý, ale na tom zpracování by chtělo trochu zabrat, protože mi tam některé věci nedávaly smysl, především konec, který se mi zdál dost odfláknutý stylem "už nemáme moc času, tak tam nacpeme tohle a támhleto". Prostě těch posledních 25 minut je bídných.

Akt (1997) (divadelní záznam)

Dlouho jsem otálel, ale nakonec jsem nelitoval. Miloň Čepelka jako Žílová je prostě nezapomenutelný. Ovšem zvláštní je název hry, podle kterého bych čekal asi to, co ostatní, ale výsledek byl ještě lepší, než jsem čekal. A vulgární zdaleka není. Vždyť už je to běžný slovník dnešní zkažené mládeže.

Ztraceni v poušti (2002) (TV film)

Mám příšery rád a tady v tomhle hororu z reálu bych je rád viděl. I přesto bylo příjemné cítit to napětí.

Jste to, co jíte (2006) (pořad)

I když na svou výšku 180 cm vážím 63 až 64 kg, stejně se na pořad kouknu. Některých obezit je mi líto, hlavně v případě, že za to skutečně nemůžou a jejich nadváhu vyvolala nemoc. Ale to neznamená, že by se neměli snažit současnou situaci změnit. A u těch, co ztloustli vlastní vinou, snad ani není co řešit. Argument, že "nejsem líný se nažrat", je skutečně trapný a já bych dodal, že "jsi líný se hejbat". Přitom by stačilo tak málo - žádné diety, žádné tablety nebo programy na hubnutí. Ale pohyb, bohatě totiž na celkovou kondici pomáhá obyčejná chůze - nic vás to nestojí, snad jen trochu času, který si budete muset najít, pokud nechcete vypadat jako uhynulý vorvaň. Jenže to je samé dojíždění autem, samá sedavá práce, hnoje z fastfoodů a podobně. Nic proti těmto lidem nemám, je obdivuhodné, že si z nadváhy nic nedělají a ještě vtipkují, ale jde také o to, jak ten člověk vypadá. Když budu hodně impertinentní a zvrácený, rád bych se jich zeptal, kdy viděli své přirození na vlastní oči. Zkrátka ať je to, jak chce, rozhodně obézní lidé nevypadají dobře - hlavně ty pupky, co jim vylézají z košil, a věčně prodřené kalhoty v oblasti stehen, která se stále více o sebe otírají. A co zdraví? To nejsou jen zničené klouby, když nohy musejí nést tak obrovskou váhu. Nadváha zvyšuje a vyvolává mnoho onemocnění. Cajthamlovou na vás! :-) Zkuste se na to podívat obráceně: co všechno dokážete, když budete mít o pár kilo méně? Lehce vyběhnete schody, doběhnete autobus, nezaberete dvě sedačky v autobuse, celkově se vám zvýší fyzická kondice a budete i psychicky v pohodě a šťastnější. I když se to nezdá, má to na to vliv. A zrovna jsem si vzpomněl na povídku Šimka a Grossmana "Mé příhody z dětství", v níž úryvek zní: "Seděl jsem sám v přeplněném kupé."...

Hunger Games (2012)

I když je to sci-fi, připomíná mi to bohužel současnost, kdy se lidstvo pachtí za seznacemi. A bude tím větší sledovanost, když minimálně jeden člověk přijde o život. Film je sám o sobě geniální, ale viděl jsem v něm rozvinutou představu jednoho dílu svých oblíbených Krajních mezí. Očekával jsem, že ke konci filmu přijde nějaký zvrat, ale měl jsem za to, že půjde třeba o svržení bezcitné vlády, která uctívá oběti války dalšími oběťmi, a krvelačné hry budou zrušeny. Smysl filmu mě trochu zklamal, ale i přesto jsem se výborně bavil, film sledoval s napětím a hltal každý titulek. A je to poprvé po dlouhé době, co jsem se skutečně polekal. Myslím, že shlédnuvší tuší a ti, co ho ještě neviděli, pochopí.