Nedotknutelní (2011)

Ochrnutý smutný starý unuděný Cluzet se chce na konec života trošku pobavit v tom jako nový pečovatel přijde naprosto nevychovaný týpek Omar a film má grády a je to krása se na to podívat , opravdu jsem to nečekal. Nakache s Toledanem předvedl výborný výkon a po zásluze se jedná o jeden z nejlepších filmů historie :-) 95%

Interstellar (2014)

Velké očekávání o filmu o kterém jsem čekal hodně. Ale tohole sci- Fi mě vůbec nezaujalo takový film který vypadá jako z roku 1980 má 3 hodiny z toho se 2:45 nic neděje slaboučký výkon McConaugeye a hvězdný režisér Nolan si mě tímhle neoslovil. Něco jako Gravitace kde však předvedla herecká dvojice Bullock, Clooney o dost lepší výkon za mě šok a zklamání filmu který atakuje nejlepší Sci-fi film 2014 ! 50%

Návrat do budoucnosti (1985)

NIC z kterýho Zemeckis udělá celkem fajn komedii u které se pobavíš. 55%

Osvícení (1980)

Kubrick v detailech! nic méně dost mě to nudilo a musel jsem bojovat se spánkem , 50%

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Asi nejlepší válečný film historie ono se stačí na to podívat režie hvězdný Spielberg a hraje mu tam jeden z nejlepších herců světa Hanks nic jiného než pecka se nečeká, když Rodat napsal super scénář který zkameroval jeden z nejlepších kameramanů Kaminski co asi čekat? a opravdu podle očekávání super pecka. 85%

Čistá duše (2001)

Filmy podle knižní předlohy většinou sklízejí úspěch jinak tomu nebylo ani ted' kde film sklidil mnoho ovací a kladných recenzí. Film táhl skvělí Russell Crowe který předvedl snad lepší výkon než v Gladiátorovi a jednalo se o jeho TOP film s režií se popasoval celkem dobře Howard a po filmu vlastně ani nevím, co je skutečnost a co je to fantazie... Nic méně ten konec, nebýt Russela Crowe s Jennifer co film neskutečně drží..... Na knihu to zdaleka nemá! 60%

Rivalové (2013)

Jeden z nejlepších filmů o sportu v celé historii, možná i nejlepší. Ron Howard stím prostě dokáže vynaložit a skvělý film podle skutečné události se náramně povedl. Překvapivě kvalitní herecké výkony rivalské dvojice Bruhl(Lauda) a Hunt(Hemwortha) si nezaslouží nic jiného než 5hvězd a 90%

Soudce (2014)

Když se přečte obsah a název filmu dá se odvodit, že by se mohlo jednat jen o další nudné USA Drama, ale zdání klame David Dobkins s pomocí Billa Dubuquea film výborně z režírovali a kvalitní herecké výkony Downeyho Jr. s Duvallem přináší napínák od začátku až do samotného konce jak jinak než smutně film končí, ale kvalita tomu nechyběla, pecka která by si zasloužila 5 hvězd to sice není ale 4 už ano 75%

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Naprosto nechápu jak takováhle Fantasy magorovina může být filmařský fenomen přitom je to absolutně o ničem knižní předloha je oproti filmu o parník v předu a režisérovi Jacsonovci se vůbec nepodařilo dohnat knižní předlohu , film zachranuje je se na filmu nešetřilo to Jacsona zachranuje . e se na filmu nešetřilo to Jacsona zachranuje. 40 %