Odsouzeni k boji (2007)

Zaujímavo natočený polodokument s irackej Hadithy, analyzuje dosť jednostrannym sposobom udalost pocas ktorej americkí vojaci zmasakrovali po atentáte irackych civilistov. Nemam rád ked v poslednej dobe sa roztrhlo vrece s filmami kde sa islamský fanatizmus dostáva do kladnej podoby. A to si myslím že je aj hlavný nedostatok tohoto snímku.Áno, konanie americkej jednotky po atentáte na ceste bolo neskutočne brutálne, ale myslím si,že fanatizmus v tejto časti sveta je podstatne horší. Prečo obyvatelia toho domu nezabránili výbuchu bomby,prečo mlčali,prečo čakali?? (DVD,14.08.2008)

Noc patří nám (2007)

Mafiánska krimi s očakávaným preibehom,ale celkom dobre pozerateľné.Mark Wahlberg tu nedostal veľa priestoru,ale J.Phoenix tu opäť exceloval.za pozornosť stojí aj Robert Duvall,ktorý sa preslávil najme postavou Toma Hagena v Godfatherovi. a nezabúdam ani na sexi Evu Mendez.(DVD,26.07.2008)

27 šatů (2008)

Je to romantika,akých sa točí neúrekom.Ale na odpočinok celkom príjemné. Hlavným víťazom je sympatický James Mardsen(X-Men,Hairspray...) a jeho neskutočná scéna s K.Heigl(Nabúchaná),keď v tom bare spievali "Bennie and the Jets"... (26.07.2008)

P.S. Miluji Tě (2007)

Največším plusom bolo,že scénar sa úplne vyhol tomu najsmutnejšiemu s filmu,príčine smrti Gerryho.Ale dosť zaujímavým sposobom bol natočený film,ktorý ukázal,že aj ked niekto zomrie stále možme čakať od neho dopisy.Áno,nezmysel.Bolo to až moc romanticky dojímavo americké,ale dalo sa. Zaujala ma tu napríklad K.Bates,alebo narcisticky zahratá postava Denise v podaní L.Kudrow. A Gerard Butler? Mám rád tohoto herca,ale na túto postavu sa fakt nehodil....(DVD,24.07.2008)

Holka na hlídání (2007)

Výborne obsadený film,príjemný príbeh.Po dosť velkej kritike,som prekvapený,mne sa to páčilo.(DVD,23.07.2008)

10 položek a méně (2006)

M.Freeman v oddychovej úlohe sympatického,svojim sposobom otravného herca sa baví touto rolou,v tomto celkom roztomilom filmíku.. Ale ako film je to na jedno pozretie,bez neakeho rozmýšlania.(DVD,21.07.2008)

Než ďábel zjistí, že seš mrtvej (2007)

Originálna kriminálka,natočená zaujímavým komorným sposobom z neskutočne uveriteľným podaním E.Hawka a ďalšími skvelým hercami (DVD,20.07.2008)

Určitě, možná (2008)

Až moc ukecaná,ale vcelku príjemná romantika so skvelým R.Reynoldsom.Originálny scenár je ozdobou filmu,len sposob natočenia,a celkovo podanie filmu sa mi zdalo dosť rozvláčne,nudné. (DVD,20.07.2008)

Pokání (2007)

Od samého začiatku vidno,že toto je európsky film,teda úplne iná kvalita ako americká,často braková tvoba.Strhujúca réžia J.Wrighta,prenádherné lokácie,jemná komorná hudba je ozdobou tohoto filmu.Až záver mi vysvetlil,že prečo názov filmu je Pokánie.Podla mňa najväčšími hereckými hviezdami nie sú iba skvelí McAvoy a Knightley ale hlavne 13-ročná,18ročná,a starnúca Briona v podaní S.Ronan,R.Garai a Vanessa Redgrav.Tieto postavy vytvárajú doležitú osu príbehu,o ktorej hovorí aj názov filmu.Neskutočne dobre sa pozeralo aj na pridlhú neprerušenú kamerovú scénu vylodenia v Dunkirku.Je to silný film.SPOILER:Pokánie je o tom,že niekto trpí za zlé veci,ktoré urobil,dá sa povedať,omylom....A tou predstavivosťou sa v knihe snažila Briona všetko akoby napraviť...(DVD,15.06.2008)

Odvlečen (2007)

Politické filmy nie su pre každého,a keď k tomu treba trochu viac rozmýšľať,tak často ich hodnotenia nie sú veľké.To je priklad aj tohoto filmu,ktorý chce trochu nahliadnuť unášaniu väzňov podozrivých z terorizmu.Niečo v tomto filme nefunguje,a podľa mňa je to nudný scenár.Čo funguje sú herci,hlavne P.Sarsgaard,Alan Arkin a hlavne Omar Metwally.(DVD,14.06.2008)