Uvnitř (2007)

Z hlediska masek, brutality a přímočarosti za 5*. Z hlediska nějakého filmového zážitku, emocí, nebo smyslu toho všeho za 0*. Takže za 3.

Andrew - člen naší rodiny (1999)

Nejdřív jsem myslel, jaká to bude blbost, ale von se na to příjemně kouká. Takovej oddychovej snímek, kterej si ale dokáže udržet pozornost. A sem tam (i když řídce) se člověk i zasměje.

Krakatit (1948)

Třeskutě dobrej film. Dobrej zejména po stránce herecké, typově nadmíru vhodný herci ve všech rolích. A Vávrovi se povedlo přenést na plátno náladu, kterou jsem měl i při čtení knihy, co víc si člověk může od adaptace přát?

Poslední mise (2004)

Kristepane, to je děs. Jak se může něco takhle odfláknout. Třeba scéna, ve které vytočí stará vychovatelka něčí číslo na mobilu, a okamžitě po přiložení k uchu mluví, a další a další. A Steven - to je kapitola sama pro sebe. Všechno ví, všude byl, od všeho má klíče, od Chucka ho dělí jen absence kňoura pod rypákem. Jedna hvězda je za to, že tu nehrál právě Chuck, a že to nenatočil Troška. (I když - aspoň by bylo na co to svést).

Jak jsem balil učitelku (1998)

No, mrknul jsem na to jenom proto, že jsem se v programu dočet, že v tom hraje Bill Murray. Ten mně nezklamal, na rozdíl od snímku jako takového, ten mi připadal jako (skoro) kravina, ale to je nejspíš tim, že nemám rád komedie jako takový. Nakonec jsem byl spíš naštvanej, že jsem radši nedělal něco jinýho....

Interview (2007)

Buscemi je fakt hustej typ...

Kronika mutantů (2008)

Tenhle film má jenom tu smůlu, že vyšel v roce, kdy se objevily natolik zajímavé kousky, že jej odsoudili do role chudého příbuzného. Ale na druhou stranu to dovede slušně pobavit, tak proč tomu ty tři nedat?

V zajetí rychlosti (2005)

Tenhle film je přesně takový, jak se o něm mnohde píše. A to totiž LASKAVÝ. A toho jsem se bál, protože u většiny "laskavých" filmů vám to začne lézt krkem, až se z toho div nepozvracíte. Ale tady to vše nádherně kočíruje Hopkins, který z 80% tenhle film "udělal". Dvě hodiny utekly jako voda, a kdo nebyl ke konci dojatej je studenej jak psí čumák.

Red (2008)

Ta scéna, od který se to celý odvíjí, mi doslova zvedla žaludek. Bastard zkurvenej. Tohle nikdo, kdo má psa (a má ho rád), nepochopí. Potom jsem si celej film přál jenom jedno. A na konci jsem se dočkal.