Oko bere (2008)

Skvelá jednohubka, pri ktorej síce viete od začiatku, ako sa skončí, no bavíte sa dobre. Filmu chýba viac filozofie a viac napätia. V plytkom scenári sa stráca aj sám Kevin Spacey, ktorý bol tiež jedným z producentov tochto filmu. Škoda, že nepridali niečo nové. Tieto pocity a obrazy som už zažil z podstatne silnejšieho Rainmana (ako sa o tom aj hovorí) a v dynamickejšiom Oceans Eleven...

V rytmu stepu (2007)

Film, ktorý má dej za 3 centy, ale tanečné výkony na nezaplatenie. Veľký zážitok umelecký, no filmový určite nie.

Lemra líná (2006)

Príjemná oddychovka, v ktorej sa ,,vyrovnane,, striedajú nudné a post-humorné scény. Jedna z divných prípadov, keď hlavná dvojica nefunguje, ale všetko ostatné okolo áno. Risknem to: Byť iných hlavných postáv, jedná sa o poprednú, dodnes ospevovanú komédiu. Veď kto by bol čakal, že stokrát videné zvieracie útoky ešte môžu rozosmiať? Môžu. Len potrebujú šakalsky naplánované stvárnenie a načasovanie.

Lost Highway (1997)

Kvalitný podvod učinený na divákovi. 3ajpól.

Tango a Cash (1989)

|| Scenár: Rendy Feldman | Hudba: Harold Faltermeyer | Produkcia: Peter Guber, Jon Peters, Peter MacDonald | Distribúcia: Warner Bros. | Rozpočet: 55 miliónov $ | Tržby: 80,6 miliónov $ || Príjemná Retro jazda s hammerovským Batmobilom a otrasným zvukom z 80. rokov :)

Napola: Hitlerova elita (2004)

Je veľká škoda potenciálu skoro všetkých, ktorí sa v tomto filmu objavia. ,,Študenti,, hrali fakt skvelo. Sťažil to im zbytočne jednoduchý scenár, ktorý keby bol mal viac nápadu, mohol snimi vytvoriť silný nadpriemer. Takto mi zostal len chladný sépiový feeling okorenený ťažkou témou fanatizovania.

Tahle země není pro starý (2007)

Fakt som sa snažil nájsť ten uhol pohľadu, ktorý zaručuje oscarovú zábavu. Bohužial sa mi to nepodarilo, a tak som videl len pospájanie zasrane dlhých strihov, ktoré síce boli krásne, mali aj ducha, napätie jak hrom, no presakujúcu váhu smerom ku mne nie.

Odstřelovač (2007)

Príjemný akčňák hodný pre kukanie v autobuse z Prahy do Košíc :) Mark Wahlberg je prekvapivo energetický, sem tam trochu príliž Bournovský. Ale za to môže réžia, ktorá je trochu povrchná.

Firma (1993)

Samotná dľžka zabíja potenciál celej hereckej gardy, ktorá je ináč výborná v čele s Cruisom, Hackmanom a Harrisom. Hudba je asi ten najoriginálnejší prvok celého snímku. Dej a štruktúra mnohokrátvidená - ale táto je ešte aj takto jedna z najlepších spracovaní.

Wrestler (2008)

Film o osude vrcholných športovcov, s ktorými život nezaobchádzal v rukavičkách. O luďoch, ktorí nedali dopustiť na GnR :) Mickey Rourke je asi najenergickejším článkom celého mechanizmu, silnejším, než hociktorá iná oskarová postava z konkurenčných filmov. Celkovo to však na mňa pôsobilo dokonale radšej v zmysle monotematického videoklipu, než špičkového celovečerňáku. A tak som mohol zdvyhnúť klobúk len pred Rourkom, a nie pred filmom The Wrestler.