Crash (2004)

Paul Haggis umí, to se musí přiznat, ale rezonance Crashe nedosahuje údernosti, kterou vládne třeba mexický mág Ińárritu. Crash je drama z několika silnými momenty a kvalita hereckých výkonů vyčuhuje, odkud byste to spíše nečekali (Bullock, Dillon). Haggis měl více přitlačit na pilu a z látky vymáčknout více dramatičnosti, potom by výsledná katarzní smyčka vystřelila tento snímek do pětihvězdného nebe.

Čáryfuk (1970) (seriál)

Když to s odstupem času pozoruji, nostalgie mi oprašuje vzpomínky z osmdesátých let kdy jsem jako malý kluk nesmírně těšil na každý díl a obdivoval tohoto vychrtlého čaroděje.

Časožrouti (1995) (TV film)

Režisér Tom Holland se Kingovi knižní předlohy drží seč může a dělá dobře. Filmovat jeho knihy je práce věru něpříjemná a jak jsme se už sami přesvědčili jen, málo kdy to dobře dopadne. Časožrouti neurazí ani nenadchnou.

Černobyl - Please Remain Calm (2019) (epizoda)

Zatím nelze přesně odhadnout do jaké pozice to letos HBO s Černobylem dotáhne, ale druhý díl představuje špičku současné Quality TV a chvílemi za sebou nechává i závěrečnou řadu Game of Thrones. Tahle zhmotnělá hrůza, nabírá neuvěřitelné obrátky a doufejme, že tempo vydrží až do páté epizody.

Černý jestřáb sestřelen (2001)

Nejniternější a vůbec jeden z nejrealističtějších filmů na téma válečného konfliktu, zachycený naturalistickým a někdy až autentickým pohledem zkušeného Ridleyho Scotta.

Černý Petr (1963)

Tento Formanův styl mám rád. Nezúčastněná kamera a naprosto civilní herectví ukazují průřez životním obdobím šestnáctiletého floutka. Ve své podstatě se nic velkého neodehrává, ale o tom vlastně život na prahu dospělosti je - resp. měl by být.

Čert ví proč (2003)

Čertovské pohádky mám rád, ale nemůžu si pomoct tady to bylo neuvěřitelně nezáživné. I přes krásnou výpravu a dobře vybraným lokacím, nemá tento snímek, ani za mák pravé pohádkové atmosféry. Chyba tkví ve scénáři, který si měl projít ještě alespoň dvěmi verzemi a naprosto rutinně odvedeným režisérským postem. Jako by byl celí film pod Romanem Vávrou jaksi nucený a to se bohužel odráží i na jinak skvělých hercích, kteří zde dosahují obyčejného průměru.

Česká spojka (2002)

Nemastný, neslaný – krystalicky čistě průměrný film. Ani od hereckého kalibru jakým Anthony Hopkins je nic nečekejte, jeho nevýraznost je až zarážející. Kdo mě ale zklamal nejvíce jsou samotní scénáristé. Nedokázali ze sebe vymáčknout ani jednu „cool“ hlášku nebo originální vtípek či nápad. Samotnému Joelu nic vytýkat nemohu, díky jeho tempu a vytrvalosti film jako celek drží řádně pohromadě.

Četník a četnice (1982)

Poslední a nepovedený závěr četnické série. První díl tedy zůstává nepřekonán.