Česká spojka

Česká spojka

Akční / Komedie / Thriller / Dobrodružný

USA / Česko, 2002, 112 min

• golfista

Průměrný film s překvapivě velmi špatným Anthony Hopkinsem a nezajímavým Chris Rockem. Jednoduchý scénář a jednoduchá režie, takže to trošku vytáhla nad průměr jenom Praha. Mimochodem spoustu nesmyslů u akčních filmů skousnu, ale airbagy u "S" klasse by fakt měly při čelním nárazu bouchnout :)(5.5.2003)

Je to moc rozťahané a monotónne a nemá to ani také grády, ani taký sofistikovaný scenár, ani takú atmosféru a ani také akčné scény ako prvá MISSION: IMPOSSIBLE. Neoriginálna rutina, pri ktorej som bol celé dve hodiny rovnako "napätý" a bolo mi úplne fuk, či sa roztrhne filmový pás a pošlú nás domov. Dokonca ani mentorský potenciál Hopkinsovej osobnosti tu nebol dosť využitý. Na jeho mieste mohol byť ktokoľvek iný a nič by sa nezmenilo. Načisto nevýrazný a veľmi rýchlo vyšumiteľný akčák, ktorý už v dnešnej dobe hi-tech thrillerov (ENEMY OF THE STATE, M:I-2) nemá šancu.(31.7.2002)

Průměrný akční film, který je pro nás zajímavý hlavně tím, že se část jeho děje odehrává v samotné Praze. Rozhodně se nenudíte, i když té akce mohlo být mnohem víc. Příjemné je, že se film nese v uvolněnějším duchu a nechybí tu ani spousta vtípků.(13.6.2002)

• Cival

Ano, byl tu Martin Dejdar s falešným břichem v Pánské jízdě. Byl tu i Zdeněk Srstka v roli zavilého žalářníka z Bathory. Ale znuděný penzionista Anthony Hopkins v kůži sprintujícího agenta je fakt směšný skoro úplně stejně. V podprůměné buddy-rutině, s níž se Schumacher spokojuje čím dál tím častěji, si ho dává i Chris Rock.(21.11.2008)

Jestliže existuje něco jako dokonalý průměr, tak tenhle počin ho definuje naprosto precizně. Film nevyniká naprosto v ničem, Rockovi hlášky postrádají humor a dobré načasování, Hopkins se do role agenta (při vší úctě už hodně dlouho) vůbec nehodí - jeho pobíhání s pistolí po place vyvolává spíš úsměv na rtech - a výjimečně nepotěší ani Marek Vašut...hláška "Nice coat" to rozhodně nezachrání. A pánové, kam se probůh poděl scénář...?(11.8.2002)

• Lima

Schumacherova tvorba je pro mně tak trochu záhadou. Na straně jedné je schopen vybrat si zajímavý scenář a přetavit ho v naprostou pecku, jako byly TELEFONNÍ BUDKA, 8 MM a VOLNÁ PÁD, na straně druhé až moc často koketuje s průměrností. Bad Company je totiž akčňák, který nemá co nabídnout. Scenář je plný klišé, předvídatelný a ty stokrát viděné konce ve stylu ´v poslední sekundě´ mně unavují. Hopkins na tom musím být už hodně špatně, když bere takhle mizerně napsané role, ale když už je teda bere, tak by aspoň mohl předstírat , že ho to baví. Působil unaveně a naprosto bez zájmu. A nějaké klady? Možná těch pár pěkných záběrů, které vypadaly jako reklama cestovní kanceláře na zájezd do Prahy. Což je na jeden film trochu málo, řekl bych....PS: Nemám rád přehrávajícího elementa Chrise Rocka, ale v tomhle filmu se dal překvapivě přežít.(30.8.2004)

Chris Rock je srandista a chrlí jednu hlášku za druhou, ovšem nemůže film zvednout výše, zvláště ne kvůli blbému, jen nepravděpodobnému ději. Proto potěší spíše přítomnost Prahy (hezky nasnímané), Marka Vašuta a pár pěkných akčních scén.(20.4.2005)

• Djkoma

Tohle má být co? Jeden z nejlepších herců Anthony Hopkins veme roli v něčem tak nudném, ne-akčním a nezajímavén a snaží se udělat dvojci s kecálkem Rockem? Proboha... zachvíli bude hrát dvojce Pamela Anderson a Michael Jackson pod režijní taktovkou Stevena Spielberga. :-)(30.7.2005)

Název filmu nesmí mást. To je pouze originální český překlad akční jízdy, která se sice točila u nás, ale název za to nemůžu. Česká spojka je jeden z mála těch dobrých a i v Americe úspěšných filmů, které se u nás za malý peníz natočili, aby z toho pak v Americe něco káplo. Akční jízda je to teda pořádná a sledovat jak se Chris Rock učí česky je vcelku příjemné plus. Sice se ve filmu objeví občasné nereálie naší země, na druhou stranu nám ji tvůrci zobrazují v pěkně ztrávené formě, u které i Amíci dokážou pochopit, že nežijeme v chýších a nejíme rukama. Ne, přiznávám se, to už je moc:) Ale na to jak je to akční film a jak výrazný díky hercům v hlavní roli, jsem nakonec rád, že právě Praha se objevila zde a ne jinde. --- CIA, co je to za zkratku, seru na agenty?(22.9.2007)

• Renton

Scénář: Jason Richman, Michael Browning .. Pokud to nebudete brát vážně - tedy jako thriller - celkem slušně se pobavíte! V opačném případě neručím za nic. Scénář je klišovitý, plný neoriginální vaty a solidních hlášek, které jsou pro snesitelného Chrise Rocka a jeho řádně proříznutou hubu tou pravou parketou.(4.2.2006)

Rozpočet $70miliónovTržby USA $30,160,161Tržby Celosvetovo $65,977,295/30%/(24.2.2006)

• Anthony

Anthony, tímhle způsobem spolehlivě vyklidíš pozici číslo 1 na žebříčku mých nejoblíbenějších herců!!! Jestli si potřebuješ jen přivydělat a šetříš energií, tak si alespoň rozumně zvol žánr, kde nemusíš běhat. K tomuto filmu jsem přistupovat s pocitem, že to bude blbost, vypnu mozek a jen se budu dobře bavit (jako třeba u té superblbosti XXX). Jenže problém není v tom, že je scénář blbý (to se dá předpokládat), ale že je to všechno nudné. Je to komedie, která není vtipná a akční film, kde je málo akce. Navíc Chris Rock je prostě herecký typ, který mi vůbec nesedí - užvaněný černoch, jehož "vtipné" kecy jsou jen trapné. A ani se mi moc nelíbila ani hudba Trevora Rabina. Stěží dvě hvězdy.(4.4.2004)

• AngelAngie

Hloupé, nudné, zbytečné.(31.5.2008)

• mandes

rozpočet : $70 million tržby celosvetovo : $65,977,295(8.6.2007)

Soundtrack Trevor Rabin: 1. Breathe In, Breathe Out - Ali/St. Lunatics [3:50] ,2. 911 - Gorillaz/D12/Terry Hall [5:49] ,3. B.O.B. - Outkast [5:06] ,4. 6 Million Ways to Live - Dub Pistols [5:03] ,5. Tonite - Next [4:09] ,6. Na Na - Pretty Willie [4:13] ,7. Anything For You - Jaheim/Duganz [3:51] ,8. All Out of Love - Jagged Edge [3:52] ,9. It's Killing Me - Blu Cantrell [3:45] ,10. To Keep This Life - Rama Duke [4:03] ,11. Excess - Tricky [3:45] ,12. Don't Touch - Ko-La/Tricky [3:34] ,13. My Crew - Supervision/Blind Gotti [4:28] ,14. BMBBO - Trevor Rabin [4:57],(9.6.2011)

• tron

„Kde si?“ – „Na rohu ulíc ´Bozaj ma´ a ´Nesnaž sa ma nájsť´.“ Nie je to akčný film, sitkom ani buddy movie. Má od každého niečo a v konečnom efekte sa na to pozerá... čo ja viem... fajn? Ak zabudneme, že produkoval Bruckheimer (SKALA) a režíroval Schumacher (VOĽNÝ PÁD). Peter Stormare v x-tej verzii afektovaného ruského mafiána, tentokrát mu to ale celkom vyšlo (zábavný pohľad je i na "podávača kabátov" Mareka Vašuta). No a samozrejme bizarné české reálie a vznešene unudený Anthony Hopkins, ktorého otrávení tvorcovia čudne skombinovali s Chrisom Rockom zo SMRTONOSNEJ ZBRANE 4. Premrhaný akčný potenciál (bez akcie).(26.3.2005)

• Faidra

Chápu, že český titul filmu mnohým nesedí, ale podle mě je docela výstižný. Celou dobu se tu totiž šlape na spojku místo na plyn, Hopkinse scénář nutí dupat v hereckém projevu na brzdu, místo aby to rozpálil svou skvělou zakázanou rychlostí, a Chris Rock je zátěží v kufru navíc. A těch děr ve filmové silnici taky pár bylo, naštěstí ale ne tolik jako v těch našich reálných. K cíli mě to po mnoha chybných odbočkách dovezlo, takže díky, pánové. Ale příště si stopnu někoho jiného.(2.10.2007)

• igi B.

Bum bác atomovka... Až tak! . . . To se zase jednou v tučesku děly věci. No ale to je asi tak všechno... J.S. i A.H. se asi nějak popletli ve spojení, nebo co. Pár štěků pro >hvězdy< z řad našinců pak jen dokresluje bídu tohohle navenek >áčkového< filmu, který se však d.m.s.n. tak nějak minul své kategorie. Takže ještě že aspoň zbyly ty lacině odbyté žánry s pateticko-pitomým happyendem... . . . Dvě hvězdičky s odřenýma ušima a notnou dávkou noční tolerance - tedy jen za ono kouzlo nechtěného při pohledu na naše réálie, huhňajícího Vašuta nevyjímaje... :o) - - - P.S. Docela by mě zajímalo, jestli z těch peněz, co v Česku probendila americká produkce, šla alespoň nějaká procenta na naši >skvělou< kinematografii. Ale dost bych o tom pochyboval... Spíš bych čekal takovou >českou malou domů< ... - - - - - (Poprvé viděno 17.11.2008 na tv Nova, komentář zde jako statisticky bezvýznamný - 18.11.2008)(18.11.2008)

• Shit

Jednim slovem blbost.Horší dvojici než je Anthony Hopkins a Chris Rock jsem ve filmu už dlouho nevidě. Hopkins je dobrej herec, ale tohle mu přiliš nevyšlo a jako tajnej agent nemá budoucnost, to samý se dá říct i o Chrisu Rockovi, akorát že ten dobrej herec neni a ještě k tomu je šíleně trapnej a jeho ukeconst neni vtipná. Děj je stupidní, nesmyslnej a zbytečně protahovanej a všechno to je završený nejubožejší pasáží filmu kdy si Rock pamatuje deaktivační kód k bombě podle šachových tahů a sedadel na stadionu, asi se z něj během filmu stal z vymaštěnýho černocha, kterej prodává lístky génius. To byla fakt parádní jízda, snad už to dávat nebudou(4.2.2006)

• Baldachýn

Trapný film s hloupý scénářem, odfláknutou režií. Ztráta času.(4.8.2002)

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14