Černá labuť (2010)

Natalie, gratuluji s předstihem k Oscarovi, protože tohle jinak dopadnou ani nemůže.

Pan Včelka (2007)

Původně jsem čekal další kreslené dobrodružství z hmyzího světa a ono se z Bee Movie nakonec vyklubalo pořádné a originalitou hýřící soudní drama. Navíc už i trailery na film byly poměrně originální a taky zaslouží pár bodů k dobru. PS: Neví někdo, co přesně znamená Barryho hláška "vycákat žihadlo"?

Americká krása (1999)

Americká krása je podobného ražení jako třeba Crash nebo Ples příšer. Mě se povedlo vidět tyhle filmy přesně v opačném pořadí, než byly natočeny a tak pro mne Americká krása nebyl už takový hit, jako kdybych jí dal do přehrávače první. Nejhorší na tomhle filmu je asi občasná komediálnost, která mi sem vůbec nezapadla (paní domu uklízí jako mentál; milenec v posteli vykřikuje: Jsem král, jo, jsem král, atd.). Nebýt těchto rádoby vtipných scén, asi bych dal čtyři. A kdybych viděl Americkou krásu v době jejího vzniku, nejspíš by si odnesla hodnocení nejvyšší. Takhle u mě jednoznačně vedou výše zmíněné snímky Crash a Ples příšer, i když přiznávám, že je to jen moje chyba, že jsem se ke Kráse dokopal až 12 let po jejím vzniku.

Hříšný tanec (1987)

"Hříšňák" jsem viděl několikrát jako malé děcko. Tehdy se mi líbil, protože se prostě líbil všem. Po letech jsem ho teď zahlédl v televizi - normálně jsem věšel prádlo a koukal na Hříšný tanec :) No a došel jsem ke dvěma závěrům: 1) Pochopil jsem konečně ženy (žehlit a koukat na romantiku má fakt něco do sebe); 2) Ten film vůbec není špatnej...

Trasgredire (2000)

Filmy Tinta Brasse jsou vlastně pořád jen o tom jednom - pár záběrů na holé zadky, pár záběrů na pořádné přírodní porosty, co nejmíň záběrů na umělé mužské stopořené penisy a několik záběrů na všechno tohle navíc ještě v odraze nějakého zrcadla. A sám pan Brass si v tom i zahraje (většinou nějakého toho chlípnějšího pána) a tak ho trochu podezírám, že to vlastně všechno točí kvůli sobě, aby si mohl šáhnout na nějakou tu pěknou herečku. No a Trasgredire není výjimkou. Všechno výše zmíněné je i tady. Ale protože má Tinto opravdu skvělý vkus na hlavní protagonistky a protože v roce 2000 nám bobra ve filmu ukáže už jen málo kdo, nemůžu dát jinak, než čtyři hvězdy.

Machři a šprti (1999) (seriál)

Nechápu, že to tenhle seriál dotáhl na pouhých 18 dílů. Ale ono je to vlastně dobře - v nejlepším přestat.

Číslo 9 (2009)

Po stránce animace není co vytknout, ta je v porovnání s ostatními animáky skoro až nadčasová. Po stránce příběhové už přeci jen Číslo 9 trochu pokulhává. Většinou nadávám u filmů na zbytečně dlouhou stopáž, ale tady bohužel musím vytknout pravý opak. Film mi přišel tak nějak moc hrr - než si stihnete zamilovat nějakou postavu, tak zničehonic zemře nebo se objeví úplně nová. Za celkové zpracování, atmosféru a vůbec za odvážný pokus rozčeřit ty ustálené vody dnešních animovaných filmů si ovšem Devítka ty čtyři hvězdy zaslouží. PS - Nevím proč, ale strašně mi to připomínalo Terminátora jedničku :)

Mary a Max (2009)

Animáci nemusí být jen pro děti - Mary s Maxem jsou toho největším důkazem.

Vzhůru do oblak (2009)

Prvních deset minut je tak naprosto geniálně a citlivě natočených, že by vydaly za samostatný krátkometrážní film. Ale i pak je na film radost koukat. Velké vtipné dobrodružství a několik scén, u kterých div neuroníte slzu - jojo, na to, že je Up kreslený film, tak dokáže dojmout, až je to zarážející. Nicméně pořád se rozhoduji mezi 4 a 5 hvězdičkami. Zatím dávám čtyři a uvidíme zítra (až se prospím), jestli se to přehoupne na tu pětku, či nikoliv :)

Zataženo, občas trakaře (2009)

Hollywood nám servíruje katastrofické filmy jako na běžícím páse a díky Zataženo, občas trakaře existuje už i verze pro děti. Nápad je opravdu originální, ale bohužel v té záplavě animovaných filmů patří tenhle kousek pouze k lepšímu průměru. 3 a 1/2 hvězdy.