Tři bratři (2014)

No, ehm, rodině Svěráků jsem hodně důvěřoval, čekal jsem inteligentní, vtipnou, zpěvavou a zábavnou pohádku. Ke mně s tedy dostalo jen pár vtipů, a to dost málo a na udržení pozornosti těch 90 minut. Slátanina jak má být, ale kdyby otec a syn nechtěli být tak moc zajímavý a natočili jen jednu pohádku, udělali by určitě líp. Herecké výkony byly pěkné, krásná animace a efekty, ale to nic nemění na tom, že je to prostě nuda.

Kmotr (1972)

Klasika, zlatý věk Puzoa, který propůjčil svůj skvostný příběh režisérovi, jež dokázal vytvořit pana Film. Každý snad viděl tohle dílo, takže poznámky jsou celkem zbytečné. Kdo se chce prohlašovat jako filmový znalec - což já nejsem - musí vidět tento film. Jen mě trochu mrzí, ale cháou, že už do tak dost dlouhého filmu se nevešly některé výborné dějové linky. Závěrem: must view! 100%

Atlas mraků (2012)

Po skončení filmu jsem v kině zůstal s otevřenou pusou a říkal si, co to bylo? Dějové linky se točily jak na běžícím pásu, komedie, horror, drama, sci-fi, detektivka... Ale nebyl jsem zaskočen negativně ani pozitivně, nýbž absolutně jinak, než dokáži popsat. Fascinující Tom Hanks mě opět odrovnal, přičemž všechny herecké výkony podtrhávala skvělá, výstižná hudba s pozadím fantastické výpravy. Film jsem zhlédl ještě dvakrát ( to je podle mě minimální počet, abyste pochopili celý příběh) a ani jednou jsem se nenudil. Délka filmu může být pro někoho odrazující, já si ale nestěžuji. Závěrem: film nabitý humorem, strachem, záhadami a skvělým obrasezením. Tykwer a bratři Wachowští odvedli dobrý kus práce. 85%

Perníkový táta (2008) (seriál)

(!Obsahuje spoiler!) Každý chce být záporák, nebo dělat něco, co se kříží se zákonem. Walter White tomu dodal geniální koncept, když se z učitele chemie stal "kuchař" pervitinu a člověk, který se nebojí kvůli své rodině zabít pár lidí. Neuvěřitelná souhra Bryena Cranstona a Aurona Paula je předimenzována na dvojici, jenž mi zůstane zakořeněná v hlavě ještě pár let. Dramatický příběh, prošpěkovaný vynikajícím humorem a scénami, kdy Vás zamrazí, scénář logicky navazujících vět, kamera zachytí to, co potřebujete vědět, a o všech krvavých ránách si myslíte, že jsou opravdu skutečné, to vše pod vedením výborných režisérů. Co dodat. Závěrem: pokud hledáte seriál, který Vás nebude štvát stereotypem a u kterého se vžijete do role "záporáka", je tohle přímo pro Vás! 95%

jOBS (2013)

jOBS není první film, který je inspirován příběhem Stevena Jobse nebo Billa Gatese, ale narozdíl od Pitátů ze Sillicon Valley se chlubí zpracováním hollywoodské úrovně, stejně jako kvalitní produkcí. Jakožto velký fanoušek Stevea Jobse jsem se nemohl dočkat, až tento snímek uvidím, a co říkám? Kvalitní práce, režie, scénář, výborný herecký výkon Ashtona Kutchera, který se stal terčem kritiky (podle mě neoprávněně). Chápu, že celý život se dá těžko zmenšit do 128 minut, ale spíš než životopis Stevea Jobse, jsem měl pocit, že se dívám na kroniku Apple Computers. Uvítal bych více záběrů a témat z jeho osobního života, poněvadž se mi zdá snad i zajímavější než ten profesní. Závěrem: pokud jste četli životopis Steva Jobse od Waltera Isaacsona, film Vás určitě pobaví a upoutá, a ti, kteří neznají jeho příběh, budou nejpíše nechápavě koukat, že toho moc nepochopili. 80%

Transformers: Zánik (2014)

Poslední díl ságy Transformerů z dílny Michala Baye mě nijak nepřakvapil, ale konečně jsem se od prvního dílu dostal do fáze, kdy mě film bavil i co se týče příběhu. Nění to žádný Pulp Fiction nebo Star Strek, ale nový hlavní hrdina přinesl mnoho dobrého. Byl jsem trochu překvapen, když jsem zjistil, že herci mají podepsané smlouvy na další film. Nejprve jsem se bál, aby nešlo jen o vyždímání co nejvíce peněz ze slavného titulu, ale příběh je opravdu záživný, přesně tak jak má u akčního filmu plného přestřelek a výbuchů být. Závěrem: s prvním dílem jednoznačně nejlepší díl, pokud máte rádi akci, zmatek, výbuchy a přehledný s skromný příběh, je to film na příjemný sobotní večer. 70%