Stealth: Přísně tajná mise (2005)

Nelogické? A co! Tohle je akční nářez, v kterém prostě musíte přehlídnout nějakou tu chybu, či blbost. A ta hlavní trojka byla vybráná velice dobře, takže pro takový relax na nudný večer... proč ne? Být mi tak 13, umřu blahem. Ale Jessica Biel.. to je prostě srdeční záležitost, už jen kvůli ní nesnížím.. :-)

Stepfordské paničky (1975)

Všemi zavrhovaný remake jsem viděl jako první a celkem se mi líbil (dal jsem 4 *). Líbilo se mi zpracování a Nicole. Jenže poté, co jsem viděl tuhle verzi, tak vážně nevím, jestli remaku neuberu... Protože tohle byl film, jak se patří! Atmosféra, kterou podporovala hodně zajímavá hudba, byla skvěle hororová, hlavně ke konci. Navíc Katharine Ross byla kráska... Takže abych to nějak shrnul: Pokud chcete zpracování, které je spíše vážné a hororové, tak sáhněte po tomhle, pokud chcete spíše komedii, tak sáhněte po remaku.

Stezky slávy (1957)

Můj druhý Kubrick a hned takováhle rána do slabin. Paths of Glory je film, který by měl patřit do zlatého fondu kinematografie. Proč? Kvůli tématu, které je aktuální i 53 let (!!!) po jeho natočení, pro skvělou kameru, pro vynikající scény (soud, poslední jídlo), kvůli skvělému Douglasovi… tady superlativy šetřit nemíním a vlastně ani nemusím. Tenhle film mluví sám za sebe. 100 %.

Stíny a mlha (1991)

Jeden vrah, jedna noc, jedno dosti zamlžené městečko a spoustu problému pro jednoho úředníčka jménem Kleinman. Takhle by se dal shrnout tento Allenův film. Shadows and Fog střídá skvělé scény (všechny z bordelu a Johnem Cusackem) s těmi průměrnějšími (linka s Allenovým šéfem). Také mi přišlo, že v tomto filmu má zřejmě svou nejlepší roli Mia Farrow, která zde byla opravdu okouzlující. Když nad tím přemýšlím, nechybělo mnoho a dal bych plný počet, ale nemůžu. I na ploše 85 minut jsem se totiž stihl místy nudit. Přesto se stále jedná o nadprůměrný film, o jednom městečku, do kterého se za nějaký čas určitě ještě jednou vydám. 80 %.

Stmívání (2008)

Beverly Hills 902 10 + Blade = Stmívání. Takže, vezměme to popořádku: Kristen je hezká holka, ale moc mě nepřesvědčila, že nám má co nabídnout, co se talentu týče. Robert "onjetakhezoučkýsladkýjedinečnýkrásnýnejlepšíprostěmocinkymocnejky" Pattinson mi nijak extra nevadil :-) Tu režisérku bych na místě odstřelil hlavně za to, co z upírů udělala. Že nesmějí na slunce proto, že září!?!? No WTF!!! Nevím, do jaké míry je to vina autorky, knihu jsem nečetl a ani moc nechci. Takže jednu dávám za Kristen a její krásu, druhou za upíří baseball a třetí... za nic, takže jen dvě. A nakonec taková malá statistika: Věděli jste, že 9 z 10 puberťaček se přiznali k tomu, že kdykoliv se na plátně objevil Robert, tak byly nějak vlhké? :-)

Stoker (2013)

Zhlédnuto v kině. Už dlouho jsem neviděl film, který by uměl tak krásně ukázat, že režisér není jen někdo, kdo řve "střih". Pokud to je totiž někdo, kdo tomu rozumí, tak ty záběry vypadají jako malované a každá scéna na vás dokáže zapůsobit. A přesně tohle je pro mě Stoker. K tomu všemu připočtěte dokonalou Miu, úžasnou Nicole a hrozivého, ale působivého Matthewa a scénář, který má na svědomí Michael Scofield (který není vůbec špatný, BTW) a dostanete film, který si prostě musíte zamilovat. Nevšední, jedinečný a vizuálně podmanivý. Už se těším na druhé zhlédnutí. 100 %.

Stopař (1986)

Uvědomělé béčko, které ví, že je jen béčko a nevadí mu to. A to je fajn, protože dnešní filmy tohle neumí a berou se strašně vážně. Pokud mě The Hitcher něco naučil, bylo by to: A) nikdy neber stopaře, B) když už ho vezmeš, bylo by fajn, kdyby nebyl "tak trochu" blázen a C) ne, NIKDY neber stopaře. ;-) Ve zkratce - Ruther vládne, Thomas byl v pohodě a mladá Jennifer Jason Leigh k nakousnutí. Za mě 80 % s tím, že kdyby postavy měly alespoň nějakou tu motivaci, proč se chovají tak, jak se chovají, nezlobil bych se.

Stopařův průvodce po Galaxii (2005)

Knihu jsem nečetl, ale už podle filmu soudím, že autor musel mít sakra velkou představivost. Bohužel ale film má spoustu hluchých míst, které se střídají s těmi geniálními (-Myslím, že jsem gauč. -Znám ten pocit… ) Takže tentokrát se budu tak trochu držet všeobecného davu a dám 3 hvězdy s tím, že Zooey Deschanel a Martin Freeman se zasloužili minimálně o jednu. Minimálně.

Strach a hnus v Las Vegas (1998)

Všechno špatně. Mám rád divné filmy a mám rád i Terryho, ale na tomhle jsem nenašel nic. Příběh? Prakticky žádný, film se "fláká od rohu k dalšímu rohu", černý humor (který miluju a který tady podle obsahu měl být) mě nijak neoslovil (opravdu jsem se během filmu zasmál maximálně jednou a to už ani nevím čemu) a film mě neuvěřitelně nudil. Jediné pozitivum zde byli herci. Od těch hlavních (tradičně skvělý Depp, i když i on měl už mnohem, mnohem lepší role) až přes epizodní roličky (Ricci, Diaz). Věřím tomu, že takhle nějak to vypadá, když jste "sjetej", ale to já nevím, v životě jsem neměl ani trávu (možná proto nemůžu docenit tenhle film?) Už dlouho mi dvě hodiny nepřipadaly jako čtyři (cože, to uběhlo jen pět minut?) Nevěřím tomu, že bych tohle chtěl někdy vidět znovu - 40 %.