Equilibrium (2002)

Ne moc výrazný film. Námět je více než klasický kdy máme budoucnost Světa, která je naprosto nesmyslná a máme hrdinu hájící tento Svět , který samozřejmě pozná že to tak být nemá a přidá se na druhou stranu :-) ale dalo se na to dívat.

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Vzkaz pro Pfff: Nebyla jsi Karolínko náhodou na jiném filmu??? :-)))))))))))))) Začátek byl úžasný, prostředek také a konec úplně nejvíce. Přiznávám se, že po Epizodě 2 jsem stále nechápal jak se stanou některé věci a obdivuji s jakou precizností byly (skoro) všechny otázky v Epizodě 3 objasněny. Navíc obdivuji tu směsici vtipných gagů o které se zasloužil především můj oblíbenec R2D2 a temných, vážných úseků filmu.

Sin City - město hříchu (2005)

Tak, vůbec se mi nelíbí kritika, která tu je! Podle mě je tento film skutečným uměním ve ztvárnění komixu. Jen mi tam občas chybělo víc barev u postav.. pravda je že by byla výhoda znát předem komix, ale kdo to překousne a bude se snažit vžít do děje, bude mít jedinečný zážitek.

Království nebeské (2005)

Přináším čerstvou kritiku. Tak prvně, Orlando Bloom. Chápu, že po něm šílejí davy fanynek a tudíž dostává hlavní role pro takovéto filmy na stříbrném podnose a do této doby se mi jeho výkony ve filmech od LotRu prakticky nelíbily. Nadchází změna. Bůh žehnej režisérovi, že nedal Orlandovi do ruky luk a že tam měl jen jednu malinkou milostnou scénu. DÍKY! Mohl tak Orlando dokázat že není na place jen k líbání. Dále menší kritika, když přehlédnu malou podobnost dobývání Jruzaléma s dobýváním Minas tirith v LotR, je tu ta samá podobná chyba :-) Dobývací věže byly většinou stavěny vyšší než hradby, nic nebylo šité na míru ;-) A také byly všechny dobývací zařízení stavěny v rychlosti v táboře tak by se s nima zase tam moc nepiplali ˇ(pokud jsem si dobře všiml těch perfektně nařezaných a natřených prken ze kterých se věže skládaly). Ale nejsem historik,jen fanoušek kterému něco na filmu nesedlo. Jinak jsem celkem spokojený. PS. Gladiátor je nepřekonatelný.. ;-)

Sám v temnotě (2005)

Velmi nepovedé. Ostatní už tu bylo řečeno níže.

Kruh 2 (2005)

Ano ano.. nešťastný mrzák položený na základech slavného Kruhu. Pryč je ta děsivost a v ní skrytá krása. Udělat kvalitní a děsivější pokračování Kruhu je nadlidský výkon. možná že spíš jen nesplnitelný sen.

Vrána (1994)

Nemohu hodnotit zrovna nejlépe. I kdyžnemohu nic vytknout kameře, režie a scénář občas hodně upadávají. je to takový průměr.

Gattaca (1997)

Trochu zvláštní sci-fi. Ale moc dobře pojaté a zpracované.

Nenávist (2004)

Velmi, velmi podobné jako Kruh.. prostě kdo se rád bojí, ať si pustí jakýkoliv moderní japonský horor

Constantine (2005)

V celku zklamání. Trochu jiná verze ďáblova advokáta. Ale nutno uznat a pochválit některé scény.