• Hudební

Dobré ráno, Vietname (1987)

Gooooooooood Morning Vietnam!!! One man show v podání vynikajícího Robina Williamse. Opravdu výborná scéna s vicepresidentem Nixonem u které jsem se válel smíchy. Robin Williams v tomto filmu předvádí jeden ze svých nejlepších a nezapomenutelných výkonů, jeho imitace jsou kouzelné... dokonce už ani nevím, který to hlas patří právě jemu. Jinak jiný pohled na válku ve Vietnamu jak ho známe z ostatních filmů zabývající se touto tématikou.

Yes Man (2008)

Král komiků je zpátky v plné síle. Jim Carrey si u mě po propadáku "Číslo 23" spravil reputaci v této komedii, která mi hodně připomíná Lháře, ale s Jimovými ksichty i nezapomenutelného Ace Venturu. No a ta Zoe, to je kočena! Škoda jen, že v našem věhlasném holešovském kině nám tuto výbornou komedii servírovlai po 20-minutových částech:o))) Takže chcete všichni samotáři povstat z gauče a jít se bavit a množit? "YES MAN"o)))

Než si pro nás přijde (2007)

Úžasný herecký koncert dvou mistrovských herců. Jinak velmi dojemný a oddechový film.

Narozen 4. července (1989)

Stone natočil opravdu výborný biografický film o vietnamském veteránovi Ronu Kovicovi. Hlavním tématem filmu je vietnamská válka a její útrapy. Tento film skvěle poukazuje na to, jak je válka naprostou zbytečností, kterou odskáčou za své "pány", kteří si mezitím sedí někde v Bílém domě, zase nevinní lidé. Tom Cruise zde opravdu září a troufám si říct, že zahrál jeden ze svých nejlepších výkonů.

Karamazovi (2008)

Takový silný snímek u nás už dlouho nebyl. Výborné výkony všech zůčastněných, zvláště pak Ivana Trojana. Myslím si že Dostojevski by měl obrovskou radost po shlédnutí představení jednoho pražského divadla. Skvělé protnutí hry s osobní tragédií vlastníka ocelárny. Věřím, že rychlokvaškám je u českého filmu konec !

Černý rytíř (2001)

Lawrence na mě působí jako dvojník Eddieho Murphyho. Takže dobrých filmů po skromnu holt. Ale místama jsem se s chutí zasmál. Víckrát bych se na to asi nepodíval ale.

Neúplatní (1987)

Skvělá střílecí scéna s kočárkem. Vynikající Costner a Connery. K De Nirovi se nemá ani cenu vyjadřovat, naprostá jednička ve svým oboru. V roli Al Caponeho si nekdokážu představit někoho jiného. No a baseball bych s tímto pánem určitě hrát nechtěl.

Život a smrt Petera Sellerse (2004)

Velmi dobrý biografický film o famózním inspektorovi Clouseauovi - Peteru Sellersovi. O muži, který měl na první pohled vše co mohl chtít, ale neuvěřitelně trpěl osamělostí a depresemi. V hlavní roli září Geoffrey Rush a určitě potěší i nádherná Charlize Theron.

Růžový panter znovu zasahuje (1976)

Nejlepší díl Růžového pantera. Nezapomenutelná scéna v zubařském přestrojení a rajským plynem. Navíc výborná hudba Henryho Manciniho.