• Hudební

Nestyda (2008)

Bože Hřebejku co se to s tebou děje.... začni spolupracovat s Troškou jeslti chceš být mistrem sračkoidních filmů ! Naprosto zabitá hodina a půl... tu hvězdičku dávám za tu šikovnou Maďarku a její hluboké myšlenky... to jediné tento film zachránilo před odpadem ! Never more !

Rolling Stones (2008) (koncert)

Nejlepší Rock N' Rollová kapela snímaná nejlepším režisérem... to špatně dopadnout nemohlo ! Stouni to zas holt jednou rozparádili na plný pecky a všichni měli vyplazený jazyk z toho, co ti božští staříci dokážou !

Sedm epoch rocku (2007) (seriál)

Encyklopedie pro rockové nadšence... jen škoda. že se nevěnovala více kapelám (Beatles, Jethro Tull...) .

Futurama: Benderova hra (2008) (video kompilace)

První půlka třetího futuramovského filmu není vůbec špatná, ale ta druhá dějová linka, parodující Pána prstenů, mi tam prostě nesedí. Možná tvůrci měli natočit místo celovečerního filmu 3 kvlaitnější epizody, protože tohle je na takový kult, jakým Futurama bezpochyp je, celkem málo. Zatím nejslabší futuramovský celovečerák. Obrovské zklámání a nuda.

Futurama: Milion a jedno chapadlo (2008) (video kompilace)

První celovečerák Futuramy, co jsem viděl, příliš překombinovaný děj... ale bavil jsem se, díky Bohu za Futuramu!

Sněženky a machři po 25 letech (2008) odpad!

100 minutové vaření z prvního dílu.... celé to drží jen Kopta, Suchánek a pohledná Evička Jeníčková. Bohužel... Duchoslav z puberty ještě nevyrostl.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Asi měsíc jsem se přemlouval ke shlédnutí tohoto filmu a vinou nedostatku času jsem propásl i premiéru v kině a do teď si za tyto své nešvary trhám všechny vlasy na hlavě, protože tento film je naprosto fascinující a dlouho jsme si tak nelebedil u filmu. Vynikající mozaika, ve které každá scéna a záběr do sebe přesně zapadají. Od všech svých známých jsem slyšel jen slova chvály na tento film, ale všem vadila jeho dlouhá stopáž. Já jsem ho shlédl dvakrát za dva dny a můžu říct, že tak krásný čas strávený u filmu jsem ještě nezažil. Tak silný a dojemný film tu nebyl od dob Forresta Gumpa. Naprosto úchvatný scénář, ve kterém hraje hlavní roli muž, který se narodí jak stařec, ale po duševní a citové stránce se vyvíjí jako každý jiný člověk. Jeho příběh vyvolává opravdu citové a emoční extáze. Když si k tomu všemu přidáte tvář Brada Pitta, tak žádná žena nezůstane klidnou. Jeho filmovou partnerkou a životní láskou je Daisy, kterou úžasným způsobem ztvárnila Cate Blanchett. Oba dva se do sebe zamilují na první pohled. A vůbec se Benjaminovi nedivím, protože Daisy je opravdu moc krásná a okouzlující slečna. Nevím jestli Cate holduje elixíru mládí nebo plastickým operacím, ale ve svých 40 letech ji musí kterákoliv 20-ka závidět. Dalším významným prvkem je LATEX:o))) Klaním se všem maskérům, protože ani Brada a ani Cate jsem nedokázal poznat v jejich starém provedení. Moc jsem nepochopil výsledky Oscarů za tento rok, protože Benjamin měl podle mě dostat sošku jak za nejlepší film, tak za nejlepší herecký výkon, protože každá grimasa a slovo Pitta Vám vytrhne dech. Porota dala přednost Milionáři z Chatrče, což je velmi dobrý film, ale v porovnání s Benjaminem v mých očích zůstane jen pohádkou pro dospělé, i když by to mělo být podle scénaře spíše naopak. Možná se porota bála z teroristických útoků a nebo rasistické diskriminace... fakt nevím:o))) Benjamin je totiž daleko osobitějším a pravdivějším snímkem. Zazní v něm několik pravd, úvah o náhodě, času, smrti a smíření, a nejspíš proto v mých očích zůstane jedním z nejsilnějších filmů, co jsem doposud viděl.

O rodičích a dětech (2007)

Na české poměry velmi vyvedená komedie plná výborných hlášek ze života se skvělou konfrontací 3 generací.

Zack a Miri točí porno (2008)

Chyběl mi tu Jay a Mlčenlivej Bob a jejich travařskej humor, chyběl mi tu Dante s Randallem a jejich debaty o životě, ale i tak natočil Kevin Smith opět výbornou komedii. Brilantní dialogy samozřejmě nemůžou chybět u tvůrce jenž natočil kultovní Clerks. Sličné slečny Elizabeth Banks a hérečka-masérka Katie Morgen si získaly mé sympatie.

Prosíme přetočte (2008)

Další originální dílko Michela Gondryho. Jack Black zase jednou řádí tak jak ho známe a máme rádi.