Laura (1944)

Velmi vydarena noirovka, ktera je velmi dobre rezisersky zvladnuta i kamera je vyborna a k tomu musim jeste pripocist velmi dobre herce. Opravdu klasika.

Venkovský učitel (2008)

No tak Bohdan Slama zas natocil dalsi svou variaci, kterou omyla uz od Divokych vcel, jenze tady se to uz moc nepovedlo. Liska hraje opet stejnou vyrazovou roli ala Idiot, chapu ho, nejak si na rohliky vydelat musi, jenze nechapu, ze to nektery jeste porad bavi. Nevim, co Liska bude hrat v sedmdesati, to bude Idiot po sedesate. Nejvetsi poleno byl syn Bydzovske, nechapu cim mohl casting zaujmout, jeho vyrazove a hraci projevy byly naprosto tragicke a nulove. Dalsi traged byl Marek Daniel. Snad jedinou pochvalou je soundtrack, takze film 2 hvezdicky plus 1 za hudbu. Dalsi film se Slamovym ansablem si asi necham ujit.

Spálené stodoly (1973)

Jak uz v predeslem filmu Vdova i tady film tahne ustredni dvojka Delon + Signoret. Dalsim plusem je hudba od Jarreho.

Vdova (1971)

Tak herecky koncert Delona a Signoret v tomto francouzskem dramatu. Delon umel v dobach sve nejvetsi slavy hrat postavy tajemnych cizincu a nepotreboval k tomu skoro zadne mluveni. P.S Film jsem videl s Cz titulky a tam byla prelozena Francoise jako svagrova, protoze si Signoret vzala jejiho bratra a to Francoise nemohla prenest pres srdce.

Nu (2003)

Cernobily experimentalni dansky film bez mluveni, kde jen na konci starik rekne par slov. Vubec jsem nepochopil, co tim chtel reziser sdelit. Spis je to film pro intouse, kteri pitvaji filmy, ale ne nic pro me.

Stáhni mě do pekla (2009)

Slaby odvar a velke zklamani :(. Sam Raimi natocil velmi predvidatelny horor s chabym scenarem. Na rozdil od Evil Dead prisel s digitalmi triky, ale ty jsou velmi spatne, skoda ze nezustal u rucnich triku. Nenechte se zmast oslavnymi recenzemi na netu, opravdu to nestoji za navstevu kina, i kdyz to bylo jen za 69 Kc :(. Zatim zklamani roku.

Pařba ve Vegas (2009)

Hustej narez hlavne fotky na konci nemaj chybu :). Zach Galifianakis ted bude frcet. Dost jsem se nasmal hlavne na konci, to byl narez. Povedena komedie :)).

International (2009)

Trochu to chtelo vylepsit scenar, misty je to prekombinovany. Pekna hudba a kamera.

Vražedná stěna (2008)

Vyborne horolezecke drama. Uz dlouho me takhle nemrazilo v teple obyvaku :). Skvele zobrazeni horolezeckych scen vytvari poradnou davku adrenalinu a napeti. Opravdu kulervouci drama.