Zvláštní vztahy (2010) (TV film)

The Special Relationship je dobré vidět po přečtení autobiografie Tonyho Blaira, doplňuje to tak jakýsi obraz o Blairovi jako jednom z nejvýznamnějších politiků všech dob (já jsem jeho velkým fanouškem). Film se nese často na uvolněné vlně, hlavně vztah Francie-Británie a Británie-USA je tady zobrazen opravdu důvtipně a Dennis Quaid zahrál Clintona výborně a s velkým přehledem.

Američan (2010)

Clooney si ze zásady vybírá pouze ty zajímavé kousky, a The American to opět potvrzuje, Scénář je tady značně podřadný, hlavním hráčem je totiž vedle Clooneyho sám Corbijn, který přináší minimalismus v maximální míře, a filmu to prospívá - je svěží, v akční scénách realisticky ohromující a určité emoce se také dostaví. Překvapivě velice zajímavý film, který i přes vlažné přijetí stojí za to vidět, neleze totiž do prdele a opět přípomínám, že jednoduše ohromí svým minimalismem vzhledem k tomu, co v důsledku divákovi přinese.

Baader Meinhof Komplex (2008)

Jako učební pomůcka velice důležitý snímek, nejvíce záhodno je vyzdvihnout jak se podařilo filmu ukázat specifickou aroganci v názorech oněch mladých protagonistů (taková paralela s environmentalisty mi přichází před oči), tedy ten proklamovaný fanatický idealismus, a také jejich snahu o dosažení cíle za jakoukoli cenu - postupné ospravedlňování stále více agresivních řešení, které dojde až k bezhlavému vraždění. Navíc taky dokazuje, že levičácká ideologie, ač neozkoušená v realitě, přitahuje masy naivních studentů, kteří komunismus nikdy na vlastní kůži nezažili.

Nepříjemná pravda (2006) odpad!

Globální oteplování je pravděpodobně největší podvod v historii lidstva, tento termín totiž zejména vytvořila politická obec a vědec v dnešní době nemůže dostat grant čí jakékoli peníze, aniž by nešel na ruku této agitce. Jak říká Václav Klaus tak enviromentalismus je nová forma komunismu a mně nezbývá než potvrdit tento pravdivý avšak ojedinělý názor. Globální alarmisté používají opravdu odpornou manipulaci, Davis Guggenheim nevyjímaje,. Nejzásadnějším problémem je, že obyčejní lidé nejsou schopni jakékoli konstruktivní argumentace a když na ně někdo vyrukuje s katastrofickým scénářem, hned se složí a emoce jim nedovolí přemýšlet racionálně - o tomhle tento film je, o zastrašování daňových poplatníků, aby se vzdali budoucí prosperity a vyhodili miliardy dolarů oknem.

Rubicon (2010) (seriál)

Zpočátku Rubicon může působit spíše nudně, je totiž důležité se naladit na pomalejší tempo, ale s tím jde v ruku v ruce "more rewarding" povaha seriálu - napětí a dějové posuny jsou dávkovány postupně, od pátého dílu se děj zrychluje a Rubicon poté směřuje velice zajímavou cestou, na čemž má zásluhu skvělá premisa a James Badge Dale tu působí o mnoho lépe než v Pacificu a Black Donnellys. Hutná komorní atmosféra je opravdu nakažlivá. Dovolím si říct, že AMC je menší verzí HBO, Mad Men a Rubicon to potvrzují.

Událost (2010) (seriál)

Snaha o kombinaci Fringe a Lost, v určitých fázích úspěšná, ale hned po konci prvního dílu je vidět, že bude vařit z vody. Navíc The Event chybí osobitější zpracování a rozlišující styl, bez toho bohužel nemůže uspět.

Taková nenormální rodinka (2010) (seriál)

Scénář se snaží nacpat deset epizod do jedné a uměle tak zvýšit tempo a drajv, jenže ve výsledku to vypadá nesmírně mizerně a i přes herce s úrovní je tenhle seriál ztrátou času.

Pevné pouto (2009)

Peter Jackson patří mezi těch pár vyvolených s fenomenální obrazotvorností, scény z první třetiny filmu to dokazují dokonale, jenže stačí trocha a film se změní v nekonečnou vizuální onanii a přehnané Jacksonovy ambice z filmu dělají opulentní barvohru s tématem Nebeských výšin. Poslední třetina filmu se znovu vrátí k "přízemnímu" ději a zde opět exceluje v jednotlivých scénách,

Světák (2006)

Velice špatný film - naivní, dějově nepochopitelný, předpojatý a domýšlivý. Ben Affleck v té době očividně ještě nedozrál do té formy v jaké je teď, ale i na jeho dřívější tvorbu je Man About Town diletantský snímek.

Occupation (2009) (seriál)

Psychologie války v Iráku zachycená s britskou syrovostí a bez jakéhokoli líbání zadků, jak mají ostatní produkce ve zvyku. Scénář zachycuje s velkou přesností jakým způsobem se měnila situace v Iráku - hned po invazi, kdy situace byla hlavně pro ženy uvolněnější a poté nástup všech konzervativnějších muslimských hodnot, také poodkrývá pro neznalého diváka, jak opravdu se zacházelo a zachází s penězi danových poplatníku určených k obnově Iráku. Celá minisérie má velice silné vyznění, skvělé vyobrazení emocí a válečného "feelingu", i když hlavní postava je intelektuálně spíše plošší.