Přicházím s deštěm (2009)

Občas se objeví film u kterého je nutno, k fundovanějšímu hodnocení, znát trochu filmové vědy a pro průměrného diváka bude film divný, či jakýmkoli jiným způsobem nepobratelný a zvrhlý. I přesto, že z filmové vědy neznám nic tak I Come With The Rain na mne zapůsobil a zanechal hluboký zážitek. Jako celek film nedrží pohromadě, Anh Hung Tran do sebe lepí hodně věcí - náboženství, psychicky vyšinutý a poznamenaný charakter atd.. Výbornou atmosféru z velké části tvoří skvělá hudba, každý ton tu zapadá naprosto dokonale.

Centurion (2010)

I s předchozím Doomsday Marshall potvrdil, že chce točit zábavné filmy pro široké publikum a Centurion takovým filmem je. Hloubat nad debilním scénářem je zbytečné, už od prvních záběru tu jde hlavně o drsnou rubanici plnou R-kové krvavé lázně a akce se zdá velice blízká tehdejší možné realitě. Plus Michael Fassbender je na jisté cestě stát se obrovskou akční hvězdou - ten chlap má svaly, charisma a je to neskutečnej tvrďák.

Utajená operace (2010)

Od první sekundy se Endgame prezentuje jako úplná sračka, postupem času možná relativně překvapí vtipností a vynalézavostí jednotlivých dialogů a zábavnými charaktery v podání Ellen Barkin a Rob Corddryho. Od úplného odpadu je tedy Operation Endgame zachráněna nevázaným humorem, za shlédnutí avšak vůbec nestojí. Psát o Zachu Galifianakisovi je zbytečné - hraje tu menší roli, a jako vždycky je naprosto k sežrání.

Vysoká hra patriotů (1992)

Na první pohled to tak jasné není, ale nebýt relativně dobré režie film by hodně propadl, scénář totiž nenabízí akci ani proklamovaná "politická" složka tohoto údajně politického thrillerů je velice mizerná a politické otázky pro stimulaci divákova intelektu naprosto chybí. Film se totiž zaměřuje hlavně na Harrisona Forda a jeho spokojený rodinný život, přičemž logicky následuje kopa amerického patetického bulšitu okolo. Nosným prvkem je velice dobrý Sean Bean, který se pro záporáky narodil a je smutné ho vidět v každém filmu umírat na konci.

Ochrana státu (2008)

Osvobození od typicky hollywoodského pojetí špionážnách filmů, francouzi útočí s dobrým příběhem a extrémně rychlým střihem a posunem událostí, 100 minut uteče velice rychle.

Mezi nimi (2010)

Nevím jak to čeští tvůrci dělají, ale ta lehkost s jakou dokáží dělat extrémně iritující filmy je k neuvěření. Protože i k natočení špatného filmu se zdá musí být vyjímečný talent. Možná to byl záměr použít tak tragické herce - aby dětí byly dostatečně vystrašené - to se povedlo....

Raifu (2007) (seriál)

LIFE se snaží o vyvolání emocí nesmírně prvoplánovitě, nemůžu posoudit jak to ve skutečnosti v japonském školství vypadá - o to tu v hodnocení nejde, ale určitě se tam všichni nechovají jako parta zdegenerovaných a modními-proudy-pouze-se-zajímající parta školáků - Nishidate by měla být prestižnější škola, tedy i odpovídající intelektuální úroveň studujících. Větší uvěřitelná hloubka jednotlivých charakterů prostě neexistuje. Zdá se mi, že postavy byly jednoduše vytvořené hlavně tak, aby vyhovovaly jednotlivým stereotypům.

Poldové (2010)

Tracy Morgan je nejhorší zlo ve filmovém světě hned po Troškovi...

Dům loutek (2009) (seriál)

Josse Whedona přímo nesnáším, jeho výtvory mne extrémně nudí a připadají mi nanejvýš směšné. Příčítám to jeho neschopnosti vytvořit uvěřitelný svět a špatnému castingu - Eliza Dushku je totiž prachbídná herečka, věřil bych ji jedině hereckou roli v pornofilmu.

Mamut (2009)

Na jedné straně citlivě natočené, výborný Bernal, silné téma, na druhé straně působí Mammoth mírně prvoplánovitě a v druhé části i nedotaženě. Pokud bych se měl řídit dojmem z filmu - zanechal ve mne dojem hluboký, téma je to více než aktuální, ale Modysson by mohl v některých částech přitlačit na pilu a přidat něco i pro náročnějšího diváka.