Neopouštěj mě (2010)

Bohužel film se soustředí pouze na emocionální stránku a vůbec není brána v potaz logická výstavba celého darovacího procesu, opravdu mi na mysli vyvstávalo nesčetně otázek ohledně nelogičnosti chování postav - žádná vzpoura vůči předem danému, žádné zpochybnění správnosti "darování", naprostá indifference směrem k jakémukoli nezávislému uvažování, nevím jestli kniha vykládá vše podrobnějí, ale v takovéto filmové podobě mi to nepřipadá jako dostačující. Těch děr je tam opravdu hodně a i přes ukázku celého spektra emocí v rámci pouhých 103 minut byla pro mne Never Let Me Go ztráta času.

Hvězdný prach (2007)

V momentech okouzlující a svěží, v celku působící velice nekompaktně a rozháraně s ohromujícím hudebním doprovedem v každé druhé scéně. Scénář plácá jedno přes druhé, některé motivy působí inteligentně, hodně z nich je ukradených z jiných filmů, snaží se očividně zalíbit všem divákům najednou pravděpodobně kvůli komerčnímu potenciálu - důležité pozitivum je aspoň to, že to Vaughn nezkouší přes patosovité scény....

Erin Brockovich (2000)

Moderní pohádka na stále aktuálnější téma souboje jedince s "velkou zlou" korporací, Julia Roberts se pro roli narodila, hlavně z toho důvodu, že má v sobě "jižanskou redneckovost" a v té roli toho bylo potřeba, bezpochyby oscarový výkon. Soderbergh se ani nemusel tolik namáhat, přeci jenom nejvíc práce odvedl scénarista a Julia Roberts.

Ať vejde ten pravý (2008)

Citlivý, poetický švédský pohled na vztah mezi upírem a člověkem, díky volbě mladších charakterů myslím lze vykreslit na plátně lépe emoce a vtáhnout diváka lépe do děje. Skandinávská realističnost potom může nechat člověka v udivení, jak pravděpodobně je mít za souseda upíra. Skvěle natočené a zosobňující vše, čím není Twilight - tedy výborným filmem a ne jen konsumní onanií nad hovnem.

Blbec k večeři (2010)

Steveu Carellovi dle mého role velice sedla, největším tahákem je ale určitě Zach Galifianakis, "mind control" a "brain control" jsou excelentní, zasmát se dá opravdu hodně, avšak komedie jako tahle jsou hodně subjektivní a ne každému se bude líbit.

Černá labuť (2010)

"Exquisite Nina Sayers"...herecký výkon Natalie Portman se blíží velice blízko "hře o život", nevím jestli se upsala ďáblu kvůli téhle roli, ale určitě to tak vypadá. Všechno to napětí a nervydrásající momenty se v ní zobrazují velice důkladně. Obrovské Aronofskyho úmění zobrazit emoce na plátně a pohltit diváka se zde opět ukazují jako nejvýznamnější, bohužel Black Swan není zdaleka tak chytrý film, jak se na první pohled zdá, ale já mu to velice rád odpustím.

Ztracena v pustině (2010)

Obě herečky by se dali definovat pojmem "tupé duo", ale jejich tělesné křivky jsou opravdu jediným lákadlem na tento film, Odette a Amber se předvádějí ve spodním prádle, v plavkách, co víc si přát....bohužel scénář je nelogický a nesmyslný, stejně tak chování postav a všechno v tomhle filmu, takže vystřihnout těch pár minut opalování a není potřeba vidět nic víc.

Nezastavitelný (2010)

Tony Scott je takový spolehlivý řemeslník akčního filmu, Unstoppable se opět motá okolo vlaků a stejně jako u Taking Pelham 123 přináší odpovídající porci zábavy, obyčejné charaktery, očekávaný patos, a jedinou nadstavbu tvoří výborně zvládnutá poslední půlhodina, kde je napětí vyšponováno až na maximum a nutno říci, že se ta půlhodinka Scottovi opravdu podařila. Plus Ethan Suplee se pro takovou roli blbce opravdu narodil.

Vězeň (2009) (seriál)

Další úžasný seriál ze stáje AMC, stačí zmínit prvotřídní herecké obsazení (McKellen, Caviezel), skvělou produkci a to parádní myšlenkové podhoubí - náročnější scénář, který nemusí být pro každého úplně stravitelný zejména v těch psychedelických částech (jsou výborně natočené), avšak zapojí mozkové závity naplno, neboť se v něm také nachází mnoho logických mezer a nezbývá než aby si je každý zaplnil dle svého. Unikátní televizní záležitost, které stojí za to dát šanci. Plus překrásná Ruth Wilson v hlavní ženské roli.

Libanon (2009)

Ve filmu to vypadá, jak kdyby posádku tanku tvořili čtyři nejneschopnější vojáci z celé izraelské armády - nakonec to ale asi je tak, že tvůrcům šlo o to co nejvíce zobrazit klaustrofobii a napětí mezi vojáky, kteří musí spolu (ne)kooperovat na malém prostoru a jediným způsobem, jak do toho emočně zapojit i diváka, je nechat se ho dívat na čtyři úplný hovada.