Scream Queens - Season 2 (2016) (série)

Nečekala jsem, že se pokračování seriálu dočkáme. Nicméně 2. série je na světě a mě nijak neoslovila. Děj jsem sledovala už jen ze setrvačnosti s vědomím, že seriál končí. Přišlo mi to jako když základ 1. série vzali přes kopírák a trochu to okořenili. Zase vrah v masce, který vlastně nakonec není sám, láska k jednomu z vrahů... no neviděli jsme tohle už jednou? Teprve až ke konci 2. řady se mi povedlo do děje ponořit. Na Emmu Roberts se dobře kouká a svou roli namyšlené pipiny zvládla dokonale (není divu, když takových rolí má za sebou bezpočet). I ostatní herečky významnějších Channelek dokonale dokázaly protočit mé panenky nespočetkrát nad jejich chováním, ale rozhodně jsem si tyto herečky na základě tohohle seriálu neoblíbila (odkazuji na 7. sérii AHS, film Perfect Sisters,..). Konečné hodnocení dávám stejné jako 1. sérii a víckrát už ne, díky.

Matky na tahu o Vánocích (2017)

Žádná očekávání - žádná zklamání. Šla jsem si do kina jen provětrat hlavu od svých povinností, což se povedlo. V první polovině filmu jsem střídala smích s nechápavým výrazem (jakože WHAT THE F*CK?!). Druhá půlka příběhu už potom sjela k takové té tradiční americké idylce, kdy se nakonec všichni usmíří a všechno dobrý. Líbí se mi, že pokračování se nese ve stejném duchu jako první díl a stále to funguje.

Voldemort: Origins of the Heir (2017)

Trošku mě zklamalo, že se nejedná o klasický 2-hodinový film, ve kterém by jsme se více podívali na studium mladého Toma. Zajímalo by mě, co všechno ho v životě ovlivnilo a vedlo k temné straně. Stejně tak mi trochu nepasovalo, jak "Grisha" je vymalovala jako 4 dobré přátele, ale přitom to ve scénách z Bradavic moc nevypadalo - spíš bych je tipla jako známé, kteří k sobě moc lásky nechovají (s výjimkou Grishi). Co se týče hereckého výkonu, tak u některých postav bylo znát, že až přehrávají a nepůsobilo to přirozeně. Avšak Tom Riddle se dle mého názoru povedl - jak vzhledově, tak i bylo znát, jak z něj srší to pohrdání ostatními a jaké má vysoké ambice. Stejně tak vizuální stránka byla moc hezky zpracovaná. Jako fanmade film dopadl určitě velmi dobře a nemůžeme tedy na něj klást takové nároky jako kdyby se jednalo o snímek od Warner Bros.

Thelma (2017)

V polovině filmu jsem měla chuť to vypnout, protože jsem byla akorát unuděná a nechápala jaký vyšší význam to všechno má mít. Proč by muž chtěl zastřelit svoji malou holčičku? Proč má záchvaty? A proč se kvůli tomu sakra otřásá skoro celá zem? Nic mi nedávalo žádný smysl. K tomu jsou ve filmu obsazené samé vychrtliny, kterými pomalu vidíte naskrz. Teprve poslední čtvrtina příběhu začala být zajímavá a trochu osvětlovat celou situaci. Kdyby v podobném duchu se nesl celý film, jistě bych hodnotila lépe, ale takhle považuji minimálně polovinu jako totální zbytečnost a celkově by to vystačilo na pouhý kraťas. To už i mnou stejně hodnocený film Raw byl o chlup lepší.

The Invitation (2015)

Hned od začátku je jasné, že na tomhle prapodivném setkání něco nehraje, ale nejdříve necháme jednoho z hrdinů působit paranoicky a budeme to protahovat tak dlouho, dokud to diváka neunudí k smrti. A pro jistotu to budeme prokládat zdlouhavým zíráním z okna. Když už člověk děj jen otupěle sleduje a doufá, že brzy nastane konec, znenadání se mu dostane dávka akce, která však přichází s křížkem po funuse, protože (upřímně) celý film už zachránit nedokáže. Musím přiznat, že v průběhu filmu jsem chvílemi byla sama zmatená, snažila se pochopit vztahy a minulost jednotlivých postav a chvílemi také zažívala pocity nejistoty. Za to a zajímavé zakončení dávám 2 hvězdy a tímto mávám šátečkem se sbohem, ale hlavně žádné na shledanou.

American Horror Story - Věrnost až za hrob (2017) (epizoda)

Kai si celou sérii neskutečně dává. Ale pomalu toho zmrda začínám nenávidět (potvrzení, že Evan odvádí svou práci na výbornou). Sarah během pár dílů obrátila o 180° a jsem neskutečně zvědavá, co všechno se v té její makovičce odehrává. Odkazování na pošahané kulty, kdy smrt je jen osvobození duše od těla a bla bla bla.. z toho jsem byla mírně otrávená, takže za to dávám 1 hvězdičku dolů. Minulý díl nasadil laťku vysoko. :)

Raw (2016)

Z tohohle filmu mám akorát tak pocit, že na veterinárních školách se dějí fakt divné věci. :D Celkově mě film nenadchnul. Žádnou hlubokou myšlenku neskrývá, skáče se z jedné scény do druhé bez rozmyslu a blízko hororu to má jen díky pár nechutnostem. Plusové body dávám za pár sympatických postav a rozuzlení.

American Horror Story - 9. listopad (2017) (epizoda)

Ano, ano a ještě jednou ano! Konečně Kai dostal prostor, který si zasloužil a stejně tak své slovo dostala i Winter. Psychopatů není nikdy dost a je třeba je podporovat! :) Seriál našlápl tím správným směrem a pevně doufám, že na této cestě bude pokračovat.

Circle: Uzavřený kruh (2017)

The Circle je jistě zajímavou myšlenkou, která nejednoho diváka zaujme. Avšak to, co začalo jako dobrý nápad, se úplně nepovedlo přenést do kvalitního zpracování. Po polovině filmu jsem měla stále pocit, že se nacházím pořád v úvodu a čekala jsem, kdy se děj teprve rozjede. Bohužel, toho nejlepšího se divák dočká až na konci a z jeho očekávání, že příběh bude ještě pár minut pokračovat, ho nárazem vytrhnou závěrečné titulky. Je to škoda. Chtělo by to méně zbytečného plkání a o to přidat osudy postav, které následovaly po obdivuhodném skutku Mae. Celkově z toho mám průměrný pocit, což je nutné také připsat Emmě, na kterou se prostě dobře dívá a také vnesla jako jediná do celého filmu dávku emocí.