Méďa Béďa (2010)

Celkem jsme se na to s dcerkou bavili. 50%

Máma mezi Marťany (2011)

Digitální scény jsou super. Místy jsem měl pocit, že se dívám na hraný film a ne na animáka. Je zvláštní, kde až se dostala technologie. Před desetiletím byl prvním luxusním anime - Final Fantasy a kde jsme dneska? Avatar a spol. Za dalších 10 let se možná filmy budou promítat rovnou do mozku :-D

Ošetřovatel (2011)

No není to film, který bych hledal pro svou Páteční noční projekci filmů ... ale dá se na tom celkem dobře pobavit. Sobotní po-obědové odpoledne je jak stvořené pro tuto komedii. Akurát jsem si občas pletl hlavního hrdinu s gorilou. Oba dva jsou vazouni. A stalo se mi poprvé, že jsem vyprskl teplé KAKAJKO (jak říka Sheldon) když jsem se rozesmál jak šli do restaurace. Akurát mě pak vyčinila žena, že przním pohovku a nemám jíst u televize ale v kuchyni ... má pravdu no :-D

Věc: Počátek (2011)

Po dlouhé době film, kde jsem přetrpěl titulky :-( Není to tak dávno, možná 2-3 roky, kdy jsem se díval na VĚC z roku 1982 a po srovnání ... si stále nejsem jistý jestli tento remake - je lepší ? Přijde mi (jak bych to řekl) jako strašně lacině nablískaná kopie. Přitom film sám o sobě není špatný. Herci hrají celkem slušně, hudba super, efekty paráda ... ale něco tomu chybí. Jedli jste někdy vývar bez soli ? Vývar je skvělá polévka, ale ta sůl dodává polévce ty grády, aby se vyzdvihla chuť. I tomuto filmu něco chybí (že by sůl na projektoru?). Osobně dávám 50 %

Pavouci z vesmíru (2010)

Tož tak nevím. Ale místí ožralové zas hodnotí jiný film, než na co koukali. Tak trochu Válka světů, trochuCloverfield ... ale ten konec, to mě dostalo. Mě se film líbil a komu ne, tak ať si do očí nakape savo! Stejně bude hodnotit furt blbě. Efekty byli slušné. Herci nebyli špatní. Dost mě překvapilo, že mezi prvníma umřel týpek, u kterého se mi zdálo že by mohl vydržet aspoň hodinku ve filmu. Po dlouhé době film, ze kterého jsem měl pocit, že opravdu není nikam úniku. A závěr mě v tom ještě více ujistil .. a pak náhle zvrat v poslední minutě filmu, a film nemá konec .... já chci druhý díl !!!!

Hranaři (2011) odpad!

Neustále tvrdím, že Český režisér současnosti umí točit pouze tragi-komedie. Veškerý film, který se má posunout do linie - akční-thriller - končí šíleným fiaskem (jen u Kájinka se dá přimhouřit oko). Nerozumím tomu proč se vůbec někdo snaží o natočení podobného braku? Jestli je to demence jedince, nebo tajné doufání, že to dopadne dobře? Samozřejmě jedná se i o peníze. Kde nejsou ani myši nehrabou. Ale potom, proč to zbytečné plítvání? To radši nenatočit 10 braků, a místo toho 1 pořádný film a možná by se na to dalo i dívat.

Final Fantasy VII: Advent Children (2005)

Co tomu vytknout? Efekty ? To nejde .. vážně ne. Děj? Sorry, ale děj je právě z tomto filmu na vysoké pozici. Hudbu? Vynikající hudba!!! Tak co mám vytknout? Jo štvali mě titulky .. sakra, proč to není už nadabované? Nechce se mi číst a přitom poslouchat: Chuang či, dua kjoóóó uááá i fffd, chjíoóóó i čiri ... a ble ble ble ..omg! To jeidné je na bednu! Jinak 100%

Červený trpaslík - Zpátky v Červeném (1. část) (1999) (epizoda)

Když má člověk opravdu den na nic, den kdy spálí i čaj, den kdy ho vyhodí z práce, den kdy jeho kočku přejede traktor a její střeva sežere sousedův pes, den kdy začnou z nebe padat krávy s vemenem na hlavě, den kdy i ženy mají svůj den ... tak tento seriál dokáže člověku opět vykouzit úsměv na rtech, a hlavně zlepšit náladu. Jen to nesmí skončit ... pak je tam zas ta kráva :-(((