Sicario 2: Soldado (2018)

Budu z mála,ale dvojka sedla o kousek víc.Jsem asi úplně proti proudu,ale začátek filmu absolutně nebavil.Jakmile začla přestřelka v konvoji,konečně to přišlo.Bravurní kamera táhne film se skvělým soundtrackem,který občas je fakt netradičně akční,přitom koukáte jen na obličeje postav.Ten kontrast mně vyhovoval.Sollima dostal možná na něj až zbytečně velký film,který kategoricky bral jako nějaký produkt do seriálu.Tohle dostanete na závěr filmu,kdy se můžete kroutit hubou,ale na trojku je zaděláno.Těch much je tam vcelku celá řada,kdy příběh je víceméně tuctový a v nějakých scénách nechápete proč tomu tak je.Vidíte příběh kluka,který narazí na Alejandra v autě a pohledem víte jak on,že bude hrát důležitou roli.Tímhle malinko trpí celá kostra,protože snímek načrtne nějaký teroristický buňky,kartely,ale vesměs o nich nevíte nic,protože tu pomalu nejsou.Scénář zrovna nevyniká a je to škoda.Ta pachuť v puse,že je to zbytečný druhý díl tu bohužel je velká,přesto hodnotím docela vysoko,díky dvou fakt parádním scénám,Brolin je korba a můj mentor,hudba a druhá půlka filmu.75%

Na pokraji šílenství (2017)

To je tak akční,až si to vlastně podráží nohy.Akce tu je spousty,ale vůbec nebaví.Památnou je možná tak v hlubině moři(bazén) vložka akčního kalibru,že já dejchám jak žralok.Pak další fight jak z Tekkena na lodi.Nějaký parkur a pořád to stejné.Příběh je vyloženě hroznej,protagonisté nesympatický a s každým fightem to hrozně evokuje béčko těžkého zrna.Choreografie je občas šik,někdy zase přímo děsná.Je to vlastně z levelu tam a tam,která končí zlatou cihlou jak v pořadu Riskuj.Bohužel tahle spanilá jízda byla mimo moje reflektory.

Všechno nejlepší k mým narozeninám (1981)

Dlouhá stopáž,která je naprosto nesmyslná.Na nudu jsem nemusel dlouho čekat a přišla doopravdy velmi brzy.Na slasher to vlastně má všechno,ale vůbec mě to nebavilo.Jediný co člověka táhne do zdárného konce je,aby zjistil,kdo je tím tajemným vrahem.Zde bylo doopravdy vcelku zajímavé rošambó,které jsem nečekal.Jinak nic extra,dvě vraždy super,pro někoho zajímavý konec a tečka.

Přání smrti (2018)

Konečně Willis na správným místě.Nemá cenu vymýšlet zbytečný scénáristický novinky a stačí se držet na vlně,která vlastně pořád funguje.Ano,to Eli Roth konečně naservíroval.Až film vypadá na dobrý průměr,tak Bruce tu měl konečně roličku,která měla smysl a jako doktora jsem ho tedy ještě neviděl.75%

Volyň (2016)

Tisící komentář jsem očekával ve velkolepějším stylu a hlavně v dechberoucím snímku,bohužel se tomu nestalo.Viděl jsem válečných dramat mraky,ale tohle byla slušná bouřka,která vyšuměla během jedný minuty.Absolutní slátanina,která drama naprosto degradovala.Ještě tak hrozný střih ve filmu jsem dlouho neviděl.Příběh to skoro nemá,protože díky střihu furt jen jste na farmě a do toho stovky kraťasů o pěti sekundách jak někdo někam běží a jde.Výsledek je všem putna,protože to má silné téma.Film,který těží z historie se snaží aspoň u mě nabudit pocit,že není snad cesty úniku.1H45minut je film o tom,jak se stát pomalu farmářem.Ukrajinci začnou mlátit Poláky,Němci jsou tu na výletě a všechno máte očima holky,která musí žít se starým chlapem,kterýho nemá ráda.Tohle je fakt pecka.Obsah z České televize,že je tu desítky válečný scén?WTF!Jedna tu byla!Film začíná,kdy Banderovci vlítnout do kostela.Film se nebojí ukázat násílí,takže odříznutá hlava tu dvakrát proběhne.Stále nechápu ty Ukrajince,od čeho se chtějí distancovat,když tohle dělal každý národ,ten náš taky.Si snad každý myslí,že Slovani asi byly z cukru nebo co?Zosia tu projde s kamerou peklo ke konci a s dítětem na zádech či v zádech,aby to na kameru vypadalo líp.Výsledek u filmu nemám absolutně žádný a komentů typu,velmi naturalistické,dechberoucí,neskutečné a další superlativa stokrát jinak,vlastně nemám ani jedno slovo.Za hlavní postavu dvě hvězdy a za konec půl.45%

Jackpot (2011)

Ani nevím co bylo tak hrozný,ale film ve mně hrozně vyšuměl.Díky kratké stopáži dodíval,dvakrát pousmál a to bylo tak všechno. Popravdě ty odkazy zde na různý režiséry jsou sice pěkný,ale radši si pustím zdovolením tedy je.Vcelku nemilé překvapení ze severu,které sahá na průměr.A to docela "fargovský humor" mám rád.50%

Skvrny od trávy (2017)

Já v tomhle filmu vidím to dospívání s černou tečkou,kdy člověk neví jak odčinit a říct pravdu někomu do koho se zamiluje.Naprosto jednoduché a úplně stačí mně ke štěstí.Tye Sheridan prostě umí tyhle herecký polohy až vás to melanchonicky převede do dospívání.Samozřejmě by se tu dalo namítnout pár věcí,ale já tyhle žánrovky prostě můžu,kde se občas nic moc extra velkýho neděje,ale jen plyne život a kamera s ním:) 75%

La casa de papel (Antena 3 version) - Season 2 (2017) (série)

Druhá série z mého pohledu už malinko fantasy.Je tu bohužel vícero zvláštností,který trochu sráží kředit.Za prvé spíše koukáte na akční seriál z USA.Člověk už přestává věřit,přitom v jedničce to ještě bral v nějakých mantinelech,že takhle by to šlo.Rozvědka,plná polní a já nevím co vše policie ve Španělsku má,ale tady to vypadalo na malinko bandu amatérů.Střílí se tu jak u Verdunu v některých dílech,až to není hezký.Občas se neřeší vůbec věci,který v jedničce ano.Třeba výstřel lupičů protentokrát policii vůbec nezajímá.Chápu,že se seriál snažil více osvěžit akční stopu a napětí,ale malinko se to bořilo pod nohama.Jinak je tu vše při starém a to je dobře.Jen říkám,škoda těch špeků,který se díky uspěchanému finiši trochu ztrácí v hlavě.85%

Dark River (2017)

Pro všechny pastavce,milovníky ovcí a artových filmů.Po filmu Sobecký obr,který byl zas pro správný koňáky,tu máte meeeee pomalu nekonečně.Do toho již klasický příběh,protknutý flashbackem,ve kterém hraje Sean Bean,až by ho tam jeden nepoznal milovníka.Příběh ve finále nesmyslně graduje a vyjde tak nějak do duše naprázdno,ale u těhle snímků je to vlastně tradiční hodnota.Důraz byl vždy kladen na postavy ve filmu a dvojice sestra bratra tu funguje na jedničku.Ruth Wilson si pamatuju ze seriálu The Affair a důkazem jest,že holka umí hrát.Jak jsem psal už na začátku,je tu oveček tolik,že se pomalu půjdete ostříhat i Vy. Farma co je na konci s dechem,kdy se Alice vrací domů za bratrem,aby kvůli úmrtí jejich otce,převzala otěže statku je na papíře solidním scénářem.Pravda je,že začátek moc nebaví a začne pomalu divák z toho mekat jak ovce,ale postupem se stupňuje jakési napětí mezi dvouma,který spojuje pouto.V tomhle snímek exceluje a ten vývoj je fakt realisticky podaný.

Upgrade (2018)

Koukám,že je tu mraky diváků,kterým se po tomhle filmu udělala hotová blaženost.Dokonce jsou tu i tací,na film roku.Inu všem co v tom vidí naprostou báchorku,zvu na pivo:) Jediný s čím snad souhlasím,že tam každý vidí Toma Hardyho(zjevem!).Jediný co doopravdy stojí za řeč je dobrý náměť,dvě gore scény,který nečekáte a tím sbohem a šáteček.Je vlastně úplně jedno,jestli měl mít film větší či menší rozpočet.Je to takový pseudo sci-fi,který člověk zná z 80 let,kdy v současnosti jsou prvky budoucnosti.Zde vlastně máte jen to futuristický auto a zbraně v ruce s jedním upgradem v hlavě.Proč jsem psal,že je to báchorka.Inu začíná se to jako v tisících filmech,kdy Grey přijde o manželku a chce jí pomstít.Je vlastně jedno,že finále se změní v čarovný úd a spletenec.Ano režisér Leigh Whannell je ten,který hrál a dělal scenáře pro některé díly SAW,o to víc zamrzí,že spadne opona a můžete si jít konečně lehnout.Úporně nudných prvních minutách či pomalu hodiny,kdy konečně Grey dostane Stema do hlavy se tu loutr hovno děje.Záporák je sice rafinovaně skryt pod scénářem poslední minutu,tak ostatní postavy jsou nevýrazný až to bolí za krkem.Ono policajtka blbec,Fisk dokonalost sama a pak hodí ...Grey mama áááá nějaký blondýn u mraku.To je vesměs koláž vedlejších debilních postav,který tu musí hrát scénáristický kolos,který přijde na závěr. Pravda je,že od Whannelle jsem nečekal nic extra,jeho Insidious 3 byl průměr,ale zde nevím proč,to sahalo po nějakým mega potenciálu,který měl tři akční vložky o dvouch minutách.Tohle přeci nemůže být strefa film.Nejspíš někomu stačí málo,zakápne slzu let minulých a má tu nějaký sci-fi s hlavní postavou,která je někomu podobná.Film pro mě nebyl zajímavý,zábavný,akční....u mě je to jasný stěží průměr.50%