La casa de papel (Antena 3 version) - Season 1 (2017) (série)

V pilotu jsem psal,že se budem vracet v čase a samozřejmě tomu tak bylo komplet první sérii.Jedno se musí nechat,že je to doopravdy z bravurou zpracované.Jede si to po svých linkách,kdy už si myslíte,že lupiči jsou v průseru,tak přijde novej tah(flashback) který rychle vyvede z omylu,že je to vlastně takhle plánované.Tohle je celou první sérií a dovolím si tvrdit,že i v další.Tohle buď budete milovat nebo nenávidět,ale je vidět,že scénaristé se skvělýma dialogama umí.Partička přijde vcelku brzo pod kůži a rozehrává se tu milostné odbočky,které už prostě patří skoro ke každému seriálu.Jednou si samozřejmě člověk řekne,že už je to malinko náhoda či už to sakra nejednu skvělou inspektorku muselo trknout,že to asi bude pan Profesore,ale co.Seriál má dynamit v noze a jede to v neustále v našlápnutým tempu,na který hned navazuje druhá série.Zkouknuto za čtyři dny.95%

Než přišla bouře (2018)

Po traileru jsem se těšil moc a nedopadlo to zrovna úplně růžově.Ta nálepka podle skutečných událostí je vždycky bráno s velkou rezervou,protože ono i v reálu si člověk může vymýšlet.Kormákur podle mě vůbec nemůže za to,že příběh je tuctovej a absolutně nezajímavej.Možná právě proto se snažil a jakoby věděl,že příběh bude kouskovat.Pravda je,že ze začátku...no víceméně pomalu až za půlku ty časové smyčky jsou spíše tahem vedle.Vlastně jako drama to funguje skvěle,ale nemá to v kontextu nic.Jedna digitální bouře bohužel neudělá velkou paseku z esencích,který zde máte.Ač slyšíte nenásilnou hudbu,občas dobrou kameru,sympatickou hlavní dvojici,tak je to prostě pořád jen průměr.Hrozně to celé propluje mezi prsty a co je nejhorší,že je to vlastně jedno,jestli přežije či ne kdokoliv.Film přestává bavit a hlavně začíná nudit.Díky docela rozuzlení,kterýmu jsem skočil na špek a už velkým prstem jsem si říkal,boha jeho jak ten kluk se mohl potopit a přežít.Nečekejte nic extra,jen klasickou šablonu,kdy film roztáhne díky dnům změnu vizáže.

Zjizvená tvář (1983)

Legendary.Tony Montana je Al Pacino.Viděno už pošesté a stále to má neskutečný drajf,ikdyž film trvá dlouho.De Palma prostě našel zlatou palmu,klenot,který zhmotnil ve slově fuck ve filmu z kadencí rotačního kulometu.Film co nedostal ani kus sekaný,vyhnul se všem oceněním?Pak tomuhle věřte a je jedno,že jde o remake,který taky je dobrý,ale né jako remake.Bohužel co je už moc za hranou,že se má točit další "pokračování" a jestli bude v hlavní roli Diego "neumím hrát" Luna tak si tohle budu pouštět i doma na hajzlu.101%

Mrakodrap (2018)

Na horší tři.Netřeba si mazat med kolem huby,ale je to prostě jen letní osvěžení v mrakodrapu,kterýmu chybí cit.Samozřejmě The Rock opět z filmu zvedá laťku do slušných výšek,ale to je prostě málo.Film je nejspíš zas z mnoho tahů,tohle je pro Čínu,takže se to zaplatí a možná natočíme dvojku,která snad už být ani nemůže,ale známe to.Scény z logického myšlení jsou jen potěrem dolních partií,kdy Will Sawyer táhne protézu komplet celým filmem.Pravda je,že aspoň je vcelku v neustálém dohledu a v každý scéně najde uplatnění.Tak hurá pro protézy.Bohužel filmu chybí i nějaká ta správná hláška.Člověk tam občas pořád vidí toho McClana z Die Hard a prostě ani píp.Jen skvělá lepicí páska.Ano,jsou tu dvě věci,který hrajou vedlejší roli.Neve Campbell bylo milé překvapení,že holka vůbec stále žije a jinak vcelku utopie.Digitální triky sice solidní,ale nic z čeho bych padal na držku.Teroristi naprostý trapas,pomalu ani nevíte proč tam někdo je a proč tenhle jde ze scény v kulce v hlavě.Pravda Roland Møller dobrej,ale asi jen pro ty,který znají některý filmy s ním,jinak no name ve filmu.55%

Deadpool 2 (2018)

Dvojka popravdě u mě o prsa korejský běžkyně prohrála s jedničkou.Viděl jsem rozšířenou verzi tak nevím jestli to bylo lepší či horší,ale někdy méně znamená více.Film hláškuje s neuvěřitelnou kadencí na vše a na všechny.Do toho díky většímu rozpočtu zapadá do klasického univerza,viděl jsem to stokrát.Nějak jednou viděné najednou ztrácí ten punc jedničky,kdy to přeci jen ladilo o malinko víc.Zde tu doopravdy Wade zemře milionkrát a znovu se rozjede v nějaký akční scéně,kdy prostě nahodí nějakou poznámku.Tohle celé zde jede půl na půl pořád,až to nezvykle začne nudit,kdy ke konci se opět rozjede do nějakého konce.Prostě zde smrdí stereotyp neskutečně.75%

La casa de papel (Antena 3 version) - Efectuar lo acordado (2017) (epizoda)

Konečně jsem se dostal k tomuhle klenotu ze Španělska.Musím říci,že pilot se s ničím nemazal a hned servíroval víceméně nonstop akci do příjezdu policie(Netflix verze).Už po prvních minutách tradičně vybrané postavy ze směsice(pachatel,rváč,praní peněz,zabiják....).Čeho se malinko bojím,že v dalších částech se to bude hemžit flashback porcí na solar diváka a ukazování všech postav a jejich příběhových linek.Na druhou stranu,seriál už má dvě série a skvělé hodnocení,takže to nejspíš takový průser nebude.Mile rád se o tom přesvědčím na vlastní oči.

Calibre (2018)

Hups do lesa na srnky a jeden výstřel změní vše.Místama parádní atmosféra,kdy člověk byl vcelku jak na trní,kdy vyjde pravda ven.Musím říct,že se tu vyhlo mraky předvídatelných okamžiků z jiných filmů,protože klukům se chtělo pryč,ale vždycky do toho něco přišlo.Tím se sice zabilo pár much skvělých prostřihů na les a krajinu a celkově jedný vesnice někde v zapadákově.Ano,je to z dalších "křováckých" zapadlišť,kam vyjíždí hordy lidí převážně ze slaherů a hororových teens partiček,zde dvou kamarádů,co si chtějí malinko zastřílet na zvěř.V tom by člověk nehledal nějaký novinky pod sluncem,ale hlavní je,že to funguje skvěle.Všeho je tu z mírou by se dalo říci a konec si myslím,že padnul skvěle,aspoň skončil tak jinak a nemá cenu řešit jak by dopadnul potom,protože to už by film ztratil na kreditu.Není to drama,ale poctivej thriller,kdy v jedný sekundě se ti změní běh života a uděláš to tak,protože nemáš čas přemýšlet doma na gauči,že proč tos neudělal jinak ty vole:)

Malé životní etudy (1970)

Je vlastně jedno o čem to je a proč to je,když to Jack zahraje levou zadní.Celý snímek leží u nohou,kde Robert Dupea v podání skvělého Nicholsona se objeví v záběru.Příběh není žádný velký terno,ale příběh se spíš zaměří výhradně na jednoho jedince,se kterým je prostě těžko vycházet,vše se mu příčí a lásku opětovat v srdci je jeho těžký břímě.Tohle vše Jack Nicholson zahraje sobě vlastní a jerradost to sledovat.Nedochází zde k nějakým velkým překvapenímí,prostě příběh pline a s ním i jeho osoba.Říkal jsem si,že film už od půlky bude ten bez "konce" a nějak již tradičně se to vyplnilo,ale ještě v přijatelném měřítku,protože jsem si říkal,že nejspíš jel do té čisté Aljašky.Za tou nudnou slupkou obsahu,stačí se jen dívat.

Cargo (2017)

Podařený zombie filmek,který na to jde malinko jinou cestou a to spíše dramtickou sondou,což jenom kvituji.Je vlastně jedno,že tušíte,že potkáte pár postav a že budete sakra bojovat se životem.Přemíra zombies je tu kompenzována vnitřním já o záchraně malé Rosie.Musím uznat,že ze začátku Martin Freeman mně nešel moc na oko,až jsem si musel chvilku na něj zvykat,ale pak to už to šlo parádně a vlastně on je jediný,který víceméně táhne film,což je jen dobře.Těch pár odboček je jak z nějaké hry či seriálu a film se nesnaží stříkat hektolitry krve do kamery s hordou bezmozků,ale pěkně pomalu krůček po krůčku do konce,který následuje.Musím pochválit skvělou hudbu určitě.Velmi líbivé tóny.Jinak snímek samozřejmě chvilku drhne a ke konci už si říkáte,že je vlastně jedno kde film skončí,což trochu sráží to celé putování,ikdyž to má logicky s Rosie dost společné,vlastně je to takové až Australsky kmenové.75%

Bajo la Rosa (2017)

Já si nemůžu pomoct,ale konec byl spíš z mé strany šokující blbost.Sice to mělo zvrat,ale popíral vše předtím.Začátek a vlastně skoro celý film jede na vlně,že divák netuší co bude následovat.Je to taková menší ruská ruleta,kdy každý z rodinky skrývá svoje tajemství a tatík to vyhraje dvakrát.Pravda je,že poznat zde vůbec kdo je pán,který prišel s jejich dcerkou někde na drátě je malinko v rouše evině a má to drajf.Bohužel ke konci snímek ztrácí dech a jak už jsem psal,konec je vyloženě smeč do vlastních řad,protože kvůli tomu by to neudělal nikdo,ještě kór,když celá rodina hraju celou dobu na pravdu.Hold maminy španělský :)70%