Okupace ve 26 obrazech (1978)

Osobně mě snímek minul velkým obloukem.Popravdě beru a bral vždycky,aby snímek mě bavil a tady jsem si ukousal málem všechny nehty na rukách.Viděl jsem lepší filmy s tohohle ranku a tenhle jak tu někdo psal,taková freska,ve které neustále hraje hudba,přijde prostřih na postavy a pak zabere kamera kdy jednou využije zoom,aby vzápětí zoom byl zpět na jinou postavu či scénu.Tento fajnšmejkr styl baví deset minut v celém balení a to je začátek ještě docela hrůza.Nejhorší je,že charaktery postav jsou za celou dobu mmě silně někde v Italském duchu"nesympático".Někdo nejspíš omdlel při scéně v autobuse,ale nevím z čeho.Film se táhne jak zvon na náměstí a sledujeme neustále to stejné skoro dvě hodiny.Film je prostě z mého hlediska průměr.Těhle okupačních a za vlast filmů jsem viděl už si myslím dost,ale tenhle z balkánu je čistý průměr,kdy nechápu to ocenění a tak vysoké hodnocení.Rvát nuceně všude prsa je si myslím jasný důkaz,že když nevím co točit,tak tam nastrč pořádný prsa:)50%

Bohatství chudých (2016)

Ačkoliv jsem se nesmál každou minutu,tak to byla ryze správná praštěná komedie,která se vyhnula všem fekálním záležitostem a přidala navrh i nějakou tu romantickou strunu.Výborný casting,kde jsem koukal,že hrála Anna Mazzamauro,kterou samozřejmě každý zná jako slečnu Silvani z Fantozziho filmů.Film doopravdy jede hned od podlahy a hodně se mluví a přeřvává a do toho padnou nějaký ty vtípky.Není to zrovna posledním zvykem,ale český dabing byl skvělý a zvednul hodnotu vtípků na vyšší level.

Escobar (2017)

Co jiného zde člověk může napsat k tomuto filmu,než viděl jsem Narcos a co je víc?Kdo viděl Pabla od Netflixe tak ze začátku začne srovnávat,ale po chvilce nemá cenu hodnotit seriál a film na stejným principu.Musím říct,že na Javiera jsem si malinko zvykal,ale čím déle byl v záběru,tím trumfoval i skvělého Mouru z Narcos.Jedna velká nevýhoda je,že film je asi distribuován pro ty,co nechtějí slyšet originální znění,tak na Vás všichni mluví anglicky a to doopravdy bolí a kazí prožitek z filmu.Sice občas uslyšíte něco španělsky a slovíčko puta je samozřejmě na denním pořádku,ale je to špatně.Do dvou hodin situovat život Pabla moc nejde a přeci se to i podařilo.Samozřejmě plno věcí jen prolítnete a nebo vynecháte a ukážete jen takový strom života ve kterém Pablo žil.Někomu paradoxně nemusí jít po vůli novinářka v podání P. Cruz,která se někdy ukazuje fakt jen z profitu věci,ale na druhou stranu je to podle knižní předlohy právě novinářky,tak by to dalo i rozum,jen to někdy diváka i přes pěknou pastvu pro oči kazí Javierův pupek.Víceméně velké informace nečekejte jen malinko jinak zpracované pasáže a jinak malinko vypadající s pár kill střelních nábojů.Kupodivu ta smrt,co týpek měl na sobě přivázanýho psa na zádech a ostatní do něj stříleli a on ho kousal,byla slušná nechuťárna.Občas film dokáže překvapit i v tomhle.80%

Kazišuci (2018)

Dalo by se říci,že náměť byl vcelku dobrý,dospělé trio bravurní,ale teengerské role byly jedna nesympatická katastrofa.Stále jsem si říkal,proboha proč a i místo námětu zkusit udělat rovnou z dalších road movie komedii,kterých je sice mraky,ale trojka se skvělým John Cenou by byla určitě větší pecka.Takhle tu máte vlatsně pár skvělých momentů,které už jsou zde vypsané a nic navíc.Naopak mně přišel konec malinko už na dřeň a byl jsem rád,že akorát přicházel konec filmu.Soundtrack o něm ani nevíte a je to škoda.Z filmu vychází malinko lepší průměr,který jak jsem psal zabijí ty náctiletý.

Death Ship (1980)

Bohužel mírné zklamání.Na slušný průměr určitě,ale u filmu je nevýhodou paradoxně to,že moc brzo se člověk dostane na obávánou nacistickou loď.Prostě po chvilce jste na lodi a začíná bohužel atmosféra.Ta se prostě zají během pár minut,kdy vlastně vidíte jen prostřihy na čerpadla lodi,tu vzápětí na motor lodi,vzápětí na samotnou loď a takhle to má bratru přes hodinu čistého času,kdy to diváka pošle leda k ledu.Přesto herecké známé duo není špatný a George Kennedy se vcelku na toho kapitána náramně hodí,přesto to někdy vypadá až moc komicky.Na nějaký velký gore či nedej bože lekaček můžete zapomenout.Ono to v jádru moc horor není,kromě snad krve ve sprše a jedný ruky.Škoda,potenciál by to mělo,náměť je vcelku skvělej,ale to hlavní,aby divák měl pocit samoty a nečekaného,tu prostě není ani za palubní šroub.50%

Rampage Ničitelé (2018)

Já si nemůžu pomoct,ale tenhle gorilák bavil.Když vezmu Konga:Ostrov lebek,tak tady byla příjemná změna a nebyla to taková ptákovina,která si chce na něco extra hrát.Prostě u filmu vypnu mozek a bavím se digitálním trikem a The Rockem,který sice moc nehláškuje,přesto baví.V kině bych asi koukal jinak,protože na digitálním principu to bylo sakra vymakaný a ve městě to tedy byla parádní spoušť,kdy akce tedy jela na plné obrátky.Možná je to trochu pohádka,ale čert to vem,happy end jednou za čas člověk bere.

Noční hra (2018)

Podařený mix komedie s prvky thrillerových pasáží,kde hlavní prim hraje dobře a vkusně vybrané postavičky,kdy každá má svůj humor či spíše dvojice,který se skvělě doplňují.Doopravdy někdo napsal konečně dobrej scénář,který na konci přehazoval misky vah na onu stranu komediálních příhod.Bratr Brooks začal hru,které se zůčastní všichni a jako divák zažijete vskutku dobrou show,která nevypadá tak jak se tváří a budete jako hráči mile překvapeni,jak Vám uběhl čas s tímto příjemným překvapením.

Proč právě on? (2016)

Že bych se za břicho popadal to určitě ne,ale vcelku to jako normální komediální vložka,která hází sprostá slova a varlata za každou pomalu větou není tak špatným kořením jak se zdá.James Franco po dlouhý době sednul,ale nejvíc jsem si to vychutnal kvůli Bryan Cranstonovi,který tátu Neda zahrál skvěle.Malinko zbytečně natahovaná story,která vlastně to hlavní odehraje v jedné vile a sem tam nahodí odbočku.Rodiče vs Laird bohužel po určité době vyšumí a dostanete nakonec jen sladký amerikánský konec s přistáním vrtulníku.Jestli někomu přijde ty hrátky mezi Lairdem a jeho pobočníkem jako Růžový panter tak jsou správně,jen tomu prostě chybí velký kus cesty,ale menší osvěžení je tu vítaným bonusem po celém filmu,kdy pobočník bourá stereotyp vilky a určitých gagů.

Plán útěku 2 (2018)

Jednička pecka,dvojka ve vodách podprůměru.Někdy si říkám jestli je doopravdy nutné natočit pokračování,když se předem ví,že tohle nedokážou ani v Číně zaplatit.Pravda je,že film stál vcelku drobný,ale jestli Sly bude stačit na obalu a v pár minutách ve filmu na celkovou stopáž,která připomíná zbytečný scifi vězení,kde se děje občas něco a vlastně to diváka stejně nebaví.Snímek určitě se snaží neustále ukazovat nějakou akci a zbytečně moc nemluvit,protože v tom je film fakt hrůza.Akční směs béčkového charakteru by ještě nebyla z těch nejhorších,ale člověka to prostě nebaví.Už ten nápad je fakt naprosto blbej,ikdyž chápu,že někdo chtěl udělat změnu.Jestli třetí film bude jen distribuován na VHS tak to bude s potěšením jeho největší profit:)35%

Tenkrát v Kalifornii (2017)

Bože můj.Scenáristický duo stejné jako u filmu Poldové s Wiloušem byl totališe šajze hnus a zde se ještě překonají.What?To byla fakt trapárna,jak záznam z poslanecké sněmovny.Fór na tom je,že Jason Momoa byl nejlepší,protože v tomhle ranku jsem ho ještě neviděl.Ostatní můžou dělat co chtějí,ale je to jak kdyby někdo poprvé začal točit film a neuměl napsat ani ten dialog co by vůbec měl smysl.Jestli jsem se za tu krvavou stopáž jednou dvakrát pousmál,tak to bylo hodně.Je až z podivem,že jsem se dostal sice na vícekrát do cíle,ale vesměs jsem to mohl klidně zabalit.Je to vážně hrůza,protože Willis to prostě nedává a přehrává všude kde to jen jde.Někdy už fakt vypadá jak starej dědek do důchodu a pak přijde Bruce"prkno"Hawk,kde jen čumíte,proč na tohle musím koukat.Komplet scény do sebe zapadají jak ze seriálu ulice a ještě se to snaží bejt hrozně cool.Thomas Middleditch má hrát toho vzadu,velkýho vola,který tam bude cintat.Je prima ho sledovat,protože si říkáte,že tohle by divák mohl zahrát taky.Náměť se psem,který je prošpikován i odbočkou s drogama je už pomalu na rakev.Jedna hvězda za Momoa,dva nejspíš fórky,který už si ani nepamatuju:)