Psycho IV: Začátek (1990) (TV film)

Něco dost jiného než všechny ostatní díly. A kdybychom vynechali vcelku hloupý fakt, že Norman zavolá do studia a vypráví svůj příběh, jde o vcelku podařený thriller s koncem, který někteří skalní fandové zkrátka tvůrcům neodpustí..

Psycho 3 (1986)

Tak a ve třetím díle se z, kdysi kultovního, Psycha stává typická a často i dost tupá vyvražďovačka. Sice není ani v jednom směru originální, ale jistá zábava to je.

Psycho II (1983)

V době, kdy nám jiní tvůrci nabídli Halloween nebo Pátek třnáctého, se tento snímek naprosto ztratil. Bohužel, Psycho II je naprosto bez nápadu a ducha prvního filmu.

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

I když třetí díl není v trilogii to nejlepší, jedná se v mnoha směrech o magický zážitek a posledních třicet minut je, ať už pro fanoušky knihy nebo pro kohokoliv jiného, naprostá extáze. Potřeba je ovšem vyzdvihnout brilantní režii Petera Jacksona, který celé trilogii nakonec úspěšně vdechl život.

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Jak se dalo čekat, prostřední část této fantasy trilogie je asi nejslabší. Pokud by někdo viděl jen druhý díl z trilogie, což se ovšem asi nestane, tak by mu Pán prstenů vůbec nic nového nedal, snad jen dechberoucí bitvu u Helmova žlebu v druhé polovině filmu.

Vzpomínka na Titány (2000)

Tolik klišé v jednom filmu jste snad nikdy nemohli vidět. Na druhou stranu, ve filmu si můžete vychutnat, krom řady hlášek, i výtečného Denzela Washingtona, který, i když předvádí naprostý standart, zahrál svoji úlohu skvěle.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Parádní dobrodružství s dostatkem nadhledu. Paradoxně se jedná o vrchol celé trilogie, za který by si Peter Jackson určitě zasloužil Oscara za režii. Dávám za pět a to především proto, že jsem knihu nikdy nečetl.. A proto taky předpokládám, že hodnocení by mohlo vypadat zcela jinak u člověka, který knihu četl a která se mu i líbila..

Velký bazar (1973)

Dost možná jedna z nejlepších francouzských komedií, které patří v tomto žánru už tak ke špičce. Velký bazar se vyznačuje především téměř absolutní koncentrací šíleného, ale podařeného humoru a především - kdo by si nevychutnal téměř životní roli Michele Galabru. Pětihvězdičková bláznivá komedie - a to je co říct..

Znamení (2002)

Shyamalan perfektně od samého začátku buduje napětí. A to jen proto, aby ho mohl ve scéně, kdy nám ukáže mimozemšťana na vlastní oči, totálně zničit. Je to škoda. Ale jinak, výborný Joaquin Phoenix a první polovina.