Transformers: Zánik (2014)

Ja si nemôžem pomôcť, ale mne sa to páčilo viac ako dvojka a trojka. Je to určite aj tým, že som po tak nezáživne spracovanej megalomanskej akcii v trojke (asi prvýkrát som pri Bayovi zaspával) a už nudiacich postavách nečakal nič iné než dve hodiny otupujúceho hluku, farieb a explózií. Ale v celej svojej Bay debilite je to pre mňa zábavnejšie než už spomenuté filmy. Otec s dcérou ako hlavné ľudské postavy mi sadli a správali sa hlavne inak než otrepaný Sam. Hudba bola výraznejšia ako v trojke, nielen full akčné scény ma dokázali prebrať pretože dokázali lepšie predať wow momenty a nástupy s hudbou než na rovnakej hladine buchotajúce nezáživné mestské deštrukcie v trojke. A samozrejme dinoboti. 65%

Transformers 3 (2011)

Bay je väčšinou dosť zábavný alebo dostatočne debilný, aby som pri ňom nezaspal. Pri tomto som v kine od nudy išiel pretransformovať sedačku. Domáca projekcia to trochu spravila ale i tak, táto časť ma baví najmenej.

Bitevní loď (2012)

Navy digitály vypadajú dosť dobre. Dayuum. Plus I love ships, u know. OK, move on. Neeext!

Francouzská revoluce (1989) (TV film)

Výborní herci, hudba, kostými a značný historický detail (aj keď nepresnosti sa nájdu). Celkovo však super! Takéto kvalitné kúsky sa v TV nevidia často. Dejepisári radujte sa, toto je jedno z tých spracovaní histórie, na ktoré sa dá pozerať so všetkou vážnosťou, a ktoré sa dá len odporučiť aj tým náročnejším. 90%

Den, kdy se zastavila Země (2008)

2,5* zaokrúhľujem na 3* kvôli krásnej Jennifer Connelly. Inak ale dosť slabé sci-fičko, ktoré nenaplní skoro žiadnu z požiadaviek svojho diváka.

Dům voskových figurín (2005)

Nudil som sa 90% času. Jedine to prestrihávanie achillovky ma trošku prebudilo, najmä to ako si potom všetci naokolo začali kontrolovať, či majú nohy v bezpečí a v poriadku :-)

Americká kletba (2005)

Škoda, zo začiatku to ešte vyzeralo, že to aspoň bude poctivo urobená strašička. Ale v druhej polke som niekoľkokrát takmer zaspal a akože drásajúce momenty s explodujúcou hudbou mi začali liezť na nervy, vôbec ma nedesili. Pekne vybratá lokácia, vizuálne v pohode, dva - tri dobré momenty a dosť. Škoda.

Poseidon (2006)

Skupina nezaujímavých ľudí idúcich loďou cez plno problémov, ktoré väčšinou značne nereálne prekonávajú, aby sa niektorí z nich šťastne zachránili. Rýchly začiatok, únik plný vody a ohňa, v podstate nepredstavené postavy, z ktorých sa zopár utopí (a vôbec mi ich nebolo ľúto) a potom koniec, titulky, dovidenia. Wut? Viem, že je to komercia, to ja rád, ale predsa už no, toto nee. Efekty v pohode, v podstate akčné, no predsa režijne nudné a úplne nijaké. 55%

Batman začíná (2005)

Prvá polovica sa mi páčila a nenudila ma aj napriek tomu, že neobsahovala žiadnu strhujúcu akciu. Príbeh, spoznávanie budúceho Batmana, postavy - solídne zahrané, skvelá atmosféra, skvelá hudba. Rozbeh pre, ako som dúfal, neskoršie parádne finále. Staré dobré "až na záver to najlepšie" je samozrejme naj, keď tomu predchádza kvalitne spracovaný príbeh a postavy, ktoré človeka skutočne zaujímajú. Dá sa povedať, že druhá polka filmu ma potom mierne sklamala. No bolo to skôr momentálne. Pri opakovanom pozeraní som si film užíval lepšie, vediac že je to hlavne o atmosfére. To najlepšie na záver tam totiž tak úplne nie je. Chcelo by to odvďačiť diváka strhujúcejšou akciou, aspoň jednou silne zapamätateľnou akčnou scénkou. Možno len viac pompéznych Batmanovych príletov, proste niečo mi tam chýbalo. Každopádne veľmi silné 4*.

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Skvelá oddychová záležitosť, s výbornými hercami, miestami krásnym humorom a to všetko v obraze Kaminskiho kamery a v doprovode Williamsovej hudby. Netreba rozoberať, toto je vo všetkých ohľadoch slušný nadštandard.