Expozitura (2009) (seriál)

Hodně čsfdáku zde pouze kritizuje. Smyslem tohodle webu není jen kritika, ale přece vyjádření svých názorů v rámci určitých mezí. Všichni jsou odborníci, ale v životě nedokázali nic, jen hodiny sedět u pc a kritzovat.... Po dlouhé době se jedná o kvalitní seriál, který je ještě zajímavější z důvodu pravdivého podkladu. Určitě to nejlepší, co kdy Nova natočila.

Světová invaze (2011)

Po delší době zase film s MZ tématikou, který nepatří do koše, Silné herecké obsazení a všudypřítomný patriocismus. Na temný večer skvělý film.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Přesně podle očekávání. S každým dalším dílem je příběh slabší a slabší. Zaujalo pouze pár vtipných hlášek, které ale v celém filmu působí dost kýčovitě. Film na jedno podívání, bez zajímavějších pasáží.

127 hodin (2010)

Krásná ukázka toho, jak jedna vteřina změní člověku život. James zahrál roli velmi přesvědčivě a zejména pasáže samomluvy na kameru působily opravdu šíleně a věrohodně. Samotný akt fidlání nožíkem nebyl naštěstí moc ukazován, ale i tak jsem si představoval sebe v podobné situaci a vůbec nevím, jestli bych měl tu vůli a vnitřní sílu něco takového udělat. Každopádně dávám ****.

Nepřítel před branami (2001)

I´m a stone... úvodní slova filmu jakoby naznačovala víru celého sovětského lidu, v čele se Stalinem, za druhé světové války. Kámen můžeš obejít, přeskočit, ale těžko ho rozbiješ a zničíš. Pravdivé scény zachycující marný vzdor sovětů při boji s kulkami. Buď vlastními, nebo německými. Lehký nádech patriotismu, který ani zdaleka není tak okatý jako každý druhý film z produkce USA. Podle mě se jedná o jeden z nejlepší filmů s uvedenou tématikou a stojí za to mu věnovat něco lehce přes dvě hodinky času.

Cizinec (2010)

V závislosti na reklamě jsem čekal absolutní bombu. Nebýt hereckého obsazení, asi bych film vypnul po první půlhodině.